You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Love Never Dies (London) Úvod a první jednání pod lupou

31. prosince 2011 v 11:42 | Lotte |  Love Never Dies Londýn
Tak, Lotte se konečně odhodlala pustit se po uzavření Fantoma pětadvacítky do dalšího rozvleklého tématu. A tím je muzikálové pokračování Fantoma Opery - Love Never Dies, přeložitelné jako Láska nikdy neumírá či už jsem někde četla, Láska nikdy nerezaví.
Muzikál měl premiéru v londýnském Adelphi Theatre 9. března 2010 a jeho produkce byla ukončena 27. srpna 2011.
Ačkoliv ještě nikdo ani netušil, jaký bude mít muzikál děj, či jaká bude hudba, ještě dlouho před otevíračkou se sepisovali petice proti pokračování Fantoma. Ačkoliv je konec Fantoma Opery nepopiratelně dosti otevřený, zarytí phans tvrdili, že Fantom rozhodně žádné pokračování mít nemůže.
Na povrch zemský unikali pozoruhodné fámy o ději muzikálu, až se z toho jednomu ježili vlasy. K Erikovi tam znetvořovali i Christine, Erika tam...(ani si neumíte představit rozpaky a znechucení s jakým tohle napíšu) nechávali užívat si s Christininou figurínou a tak dále...
Hudba je přirozeně dílo A. L. Webbera, některé písně jsou vypůjčené melodie z méně úspěšných muzikálů, ale většina písní je napsána přímo pro představitele rolí. V roli Erika vystoupil Ramin Karimloo, který si už předtím Fantoma zahrál v POTO a co víc, dokonce byl nejmladším West Endským představitelem muže v masce.
Jako Christine nikoliv už Daaé ale de Chagny se představila Sierra Boggess, která předtím ztvárnila originální Christine v upravené vegaské produkci. Jako její manžel Raoul se představil Joseph Millson.
V LND získaly poměrně větší prostor obě Giryové, v roli Meg Summer Strallen a jako její matka Liz Robertson.
Texty napsal Glenn Slatter a režisérem show byl Jack O'Brien. Děj příběhu je inspirován knihou Fantom Manhattanu od Fredericka Forsytha.
Teď už se vrhněme do původního děje muzikálu.

Od tajemného útěku Fantoma z katakomb Opery Garnier uplynulo už deset let. Christine je vážená sopranistka, provdaná za Raoula. Mají spolu synka, desetiletého Gustava.
Erikovi nezbývalo než před krvelačným davem uprchnout do Ameriky, na místo, kde všelijaká podivná stvoření prostě zmizí v davu. Na Coney Island. Ideálnější místo si ani nemohl přát.
Svůj umělecký talent nenechá zahálet a vytvoří Phantasmu, zábavný park se vším, co si zvědavý návštěvník může jen přát. Koncertní haly, kasína, atrakce...
Najde si pomocníky, věrné a roztodivné 'Trio' složené ze slečny Fleck, pana Squelche a Gangleho.
Činí co doba žádá a tak od psaní operních libret přejde k lehce dvojsmyslným kabaretním písním pro svoji hlavní hvězdu 'Ooh La La Girl' kterou není nikdo jiný než Meg. Tolik k uvedení do děje.

1. jednání

Muzikál začíná blouděním paní Giryové po velmi zanedbaném a ponurém místě. Kdysi tu snad mohlo stát něco velkolepého, ale co nespolykaly plameny ohně, to zůstalo pod hlubokou vrstvou prachu.
Madame Giryová se neubrání vzpomínkám, vybavuje si soprán století - Christine a pět show denně její dcery Meg právě v těchto místech. Její rozjímaní naruší slečna Fleck, nepříliš nadšená, že jí tu vidí. To Giryová to tu přece zničila, to ona kvůli svojí chamtivosti zodpovídá za ten neveselý konec tohoto místa.
Giryová se ostře brání, tak komu věřit? Nejlépe si o tom udělat obrázek sami...
Phantasma se začne pozvedat z popela a znovu se jí vrací její sláva a lesk. Vracíme se na místo činu v roce - jak oficiální web LND uvádí - 1907.
Blíží se otevření nového zábavního parku, Phantasmy, díla tajemného pana Y, o němž se proslýchá, že neustále nosí masku. Na uvítanou návštěvníkům bude zpívat Meg, jakožto hlavní hvězda, ale cítí se trochu nervózní z toho davu. Její 'show girls' ji utěšují a zahrnují komplimenty a jak se ukáže, nejvíce na Meg platí slova ve smyslu, "šéf bude ohromen, šéf se na tebe bude dívat..." Netají snad malá Meg něco?
Meg sklidí velké ovace (a nehleďme na to, jestli díky zpěvu, nebo odhalujícímu kostýmu) ale její přání o Erikově přítomnosti jsou liché.
Aby si vynahradil léta strávená hluboko pod zemí, Erik nyní sídlí ve věži, vysoko nad Phantasmou, stále se stranící lidí. Společnost mu i po těch letech stále dělá jen Christinina figurína, která ovšem z figuríny povýšila na robo-figurínu, takže tam za sebou nechává vlát jakýsi závoj, pochoduje po místnosti a podobně.
Erik svého Anděla stále nemůže dostat z hlavy, jediné nad čím dokáže přemýšlet, je Christine. Děj se co děj, ještě ji musí uslyšet zpívat! Znovu, pro něj....
Klid mu ovšem dopřán není. Vběhne za ním nadšená Meg. Mluví, moc mluví a těžko říct, jestli jí Erik vůbec poslouchá. S Meg je to ostatně jednoduché. Stačí jí všechno odsouhlasit, pochválit číslo které ani neviděl....
S madame Giryovou, která "přijde na návštěvu" později už to tak snadné není. Pořád žádá projevy díků, za pomoc s útěkem z Francie, její nároky jsou stále vyšší a jako zbraň na Erika používá vytahování staré minulosti a bolestných vzpomínek na Christine.
Proto také ani jedna z nich netuší, že tou dobou se už v Americe vylodila rodina de Chagny pozvaná na Coney Island jen kvůli jednomu jedinému vystoupení Christine za nehoráznou sumu. Protože díky Raoulovým gamblerským a alkoholickým sklonům rodina tře bídu s nouzí, pozvání samozřejmě přijímají.
Ačkoliv ze sebe Raoul stále snaží dělat váženého člověka, jeho chudoba už není žádným tajemstvím a od okounějících novinářů si vyslechne nejednu ostrou poznámku. Gustave se zdá být místem, kde se ocitnul nadšen.
Po ubytování se v hotelu Raoul vypění. Se sklenkou whiskey proklíná Ameriku a toho nezdvořáka - pana Y, co se jim postaral o takovéto uvítání. Párkrát se nepěkně oboří na Gustava a Christine se marně snaží svého manžela mírnit. Raoul odejde na "procházku" a Christine nezbývá, než utěšovat chlapce, přesvědčeného o tom, že jej tatínek nemá rád.
Gustave odchází spát a Christine v pokoji zůstává sama. Zděsí se, když se z hracího boxu, který Gustave dostal dárkem od pana Y, začne zničehonic linout jakási jiná melodie. Taková melodie, kterou může znát jen ona a ...Fantom.
Erik skutečně co nevidět rozrazí dveře místnosti a ubohý divák má co dělat, aby stíhal myšlenkovým pochodům Christine. Nejrpve ho obejme, následně mu vrazí facku, čímž ho rozčílí, takže se začnou honit okolo klavíru....
Erik sesbírá zbytky své trpělivosti a začne hovořit. O časech, kdy ho svět pokládal za mrtvého, o noci před její svatbou s Raoulem, kdy vyhledala jeho skrýš a přišla za ním. Ačkoliv se zpočátku brání přiznat si to, nakonec se spolu s ním ve vzpomínkách ztratí i Christine.
Najevo vychází poněkud zvláštní fakt, že Christine chtěla Erikovi odpřísahat lásku a zůstat s ním, ale než tomu tak stihla učinit, zahanbený Erik kvůli jeho minulosti uprchnul a Christine nezbývalo než se vrátit k Raoulovi.
Erik se snaží s Christine najít nějakou cestu, jak nakonec přece jen být spolu, ale Christine tvrdě odsekne, že pro ně už není žádná budoucnost.
Přesto to vypadá, že už zase pomalu upadá Erikovu kouzlu, jenže je přeruší vystrašený Gustave, který se probudil z noční můry. Christine syna utěší a seznámí ho s Erikem. Ačkoliv je Gustave z muže trochu vystrašený, něco ho na něm fascinuje a požádá ho, aby ho někdy provedl parkem a ukázal mu to nejtajemnější a nejtemnější. Erik souhlasí a večerní dýchánek v hotelu tím rozpustí.
Další den v rušném zákulisí Phantasmy Meg nacvičuje své nejnovější číslo až do příchodu Christine, která jí osloví, netušíc, že právě mluví se starou kamarádkou. Meg ji ale hned pozná a nastává vřelé přijetí. Vřelé až do doby, než Meg zjistí, že má Christine zpívat ve Phantasmě. Začne ji zžírat závist...
Ani Raoula nemine staré setkání. Zdraví se s madame Giry, která přímo šílí když zjistí, za kolik má Christine vystupovat. Nikdo z potkání se nemá radost a přetvářka je tu více než hmatatelná.
Christine se povšimne, že Gustave někam zmizel a tak se ho vydává hledat.
Gustava upoutalo tajemné Trio a poslušně je následoval přímo do Erikova pokoje. Zastihnul ho zrovna ve chvíli, kdy pracoval a tak Erik chlapce požádal, ať se nějak zabaví, než dokončí své dílo.
Gustava hned zaujal klavír a začal hrát svoji vlastní melodii.
Vzbudil tím Erikovu pozornost, kterému se do podvědomí začala vkrádat jakási myšlenka...umocněná tím, jak moc si spolu ti dva rozumněli. Hráli stejně, cítili hudbu stejně ale Gustave přesto nedokázal unést pohled na jeho tvář a s křikem utekl, když se Erik odmaskoval.
To už ale přichází Christine a omlouvá se za svého syna. Nechtěl Erikovi nijak ublížit. Erik skrz zaťaté zuby ucedí, jestli se mu jen tak náhodu nechce s něčím svěřit. Christine zapírá a odmítá se s ním dále bavit, jenže ve chvíli se Erik přestane ovládat a chytí ji pod krkem, a ona tedy začne mluvit. Ano, Gustave je opravdu Erikovým synem. Opustil ji a nechal ji s dítětem. Co měla dělat? Musela celé manželství s Raoulem založit na lži.
Erik je zdrcen, že jeho vlastní syn se bojí jeho tváře. O to víc ho zraní, když při pohledu na něj zděšeně ucukne i Christine.
Opuštěně jako vždy sedí u klavíru a slibuje, že všechno co má, odkáže Gustavovi. Ten chlapec je momentálně jediný důvod proč žít....
Po jeho odchodu ze stínu vystoupí madame Giry, která byla svědkem všeho co se událo. Spíš než náhlé Erikovo otcoství ji pálí příslib jeho majetku Gustavovi. Obětovala mu deset let života, který mu ona sama zachránila a on přesto všechno dá tomu spratkovi?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 31. prosince 2011 v 16:56 | Reagovat

Zrovna jsem dočetla Fantoma Manhattanu (znovu) a myslím, že Forsytha přece jenom přestanu proklínat. Za předmluvu by si zasloužil pár facek, ale když se to vezme kolem a kolem, děj jeho knihy navazuje na FO přirozeněji než Love Never Dies. Teda, jasně, LND mám ráda - a jak! - ale když se to vezme kolem, je ten děj vzhůru nohama. Z chudáka Raoula je ochlasta (jo, najednou bráním jeho, zatracený Hadley! :D), z madam Giry ziskuchtivá babizna, Meg zešílí a Christine po deseti letech řekne manželovi, který pro ni tenkrát málem umřel, že "ti dva lidé jsou pryč" a dělá, jako by byl Raoul jediný, kdo je děsně mimo a neuvědomuje si, že během vteřiny přišel o manželku a nepomůže mu ani manželská poradna. A aby toho nebylo dost, pochoduje si po Erikově bytě jako by nic robofigurína. Když se na to kouknu pořádně, říkám si, že nebýt té skvélé hudby, možná bych LND tak slepě nemilovala.
Tak jako tak, tvůj článek je skvělý. I když je celá ta historie děsně smutná, občas jsem se musela tvým skvělým slovním obratům smát. "Erik souhlasí a večerní dýchánek v hotelu tím rozpustí." jednoduše skvělé :D :D

2 Lotte Lotte | Web | 31. prosince 2011 v 18:03 | Reagovat

Bohužel s knihou Fantom Manhattanu nemám tu čest, vím o té knize jen tolik, co jsem vyčetla z Tvého blogu. :D
Když jsem si to co tu vyjmenováváš přemítala v hlavě, došla jsem ke svým závěrům, možná mylným, ale každý přece jen v příběhu vidí něco svého....
Christine podle všeho Erika milovala víc než Raoula, chtěla s ním strávit zbytek života a opustit Raoula necitelně noc před svatbou. To se muselo nějak podepsat na jejich manželství a Raoul musel cítit, že Christine ho zase tolik nemiluje. Se synem si nerozumí....uchyluje se k alkoholu.
Meg zešílí, pravda, ale mě vždycky v POTO fascinovalo, že Meg nevadí pořád tak stát vzadu, v pozadí Christine a být jen malou neviditelnou baletkou....že to v ní časem vypěnilo jsem možná i chápala. Navíc podle mě v LND je Meg do Erika zamilovaná....
Giryová...no jo, stala se z ní ziskuchtivá babizna, ale je pravda, že podle toho co popisuje toho pro Erika udělala hodně ale on to nikdy neocenil...
Robo-figurína? Osobně jsem si to vysvětlila slovy "V Americe všechno možné..." :D :D
A děkuji za pochvalu :) já si při psaní nemohla pomoci, ale musela jsem do toho tragického milostného příběhu dát nějakou vtipnou vsuvku tu a tam...asi pro odlehčení. :D

3 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 31. prosince 2011 v 18:18 | Reagovat

Chceš něco vědět? Sama většinou hledám nejrůznější důvody, proč je vlastně děj LND úplně v pořádku, ráda jim věřím, protože mám LND tak moc ráda, že bych ho nemohla zavrhnout :D (A je pravda, že jde jen o úhel pohledu, jestli to nebo tamto je nebo není hloupost)
Jen jsem se nad tím teď trochu zamyslela a uvědomila si, že jsou tu i důvody, proč se na LND dívat trochu srkz prsty (což ale nedokážu, jen jsem se zamyslela nad tím, proč spousta fantomáků LND odsuzuje). Tak jako tak mi pořád dere srdce, že už nikdy-nikdy-nikdy neuvidím Ramina jako "fantoma po deseti letech". Achjooo :'(

4 Lotte Lotte | Web | 31. prosince 2011 v 18:21 | Reagovat

Pro mě LND děj je naprosto a úplně v pořádku a tečka. :D Zarytí fanoušci Fantoma ať si dál žijí jen POTO muzikálem a LND ignorují. :)
No tak! Naděje umírá poslední! Řekla bych, že se LND do Londýna zase vrátí, ale už to bude...no ta australská produkce.

5 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 31. prosince 2011 v 20:08 | Reagovat

Já mám takovej plán - jednou, až budu vyštudovaná a budu rektorkou Fantomoligické univerzity (a až si vezmu Petra Pana, protože ten je jedinej, za koho bych byla ochotná se provdat :D), budu děsně bohatá a koupím v Kutné Hoře jeden starý hotel, dřív býval nejlepší v okolí, ale teď je zchátralý. No a já ho dám do pořádku a vydělám fůru peněz. No a pak se stanu producentkou a hádej, jaký muzikál uvedu jako první! :D

6 Lotte Lotte | Web | 31. prosince 2011 v 20:44 | Reagovat

Dokonalé! :D Ale udělej ten muzikál pořádně! :D Víš, jak... my Češi s tím máme lehce problém. :D

7 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 31. prosince 2011 v 22:00 | Reagovat

To lehce máme... Taky si lehce přizvu pana Webbera, none? A na dveře divadla dám vývěsku: Michalovi Davidovi vstup zakázán!
No a myslím, že nemusím vykládat, že obsazení už je vybrané :D (fantom s Christine jsou prostě jasní, ostatní, myslím taky nemusím až tak dlouho koumat... I když nad Raoulem se musím trošku zamyslet...)

8 Lotte Lotte | Web | 31. prosince 2011 v 22:13 | Reagovat

Pomoc! Pomoc! Já asi přišla na něco strašného! Pomoc! _._ - to je kdyby něco můj mrtvý smajlík. :D

9 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 31. prosince 2011 v 22:31 | Reagovat

Na co jsi proboha přišla? Stalo se něco? Máš důkaz, že fantom nežil? Nebo že je Ramin ve skutečnosti gay? :D
Mrtvý smajlík? To existuje? :D

10 Lotte Lotte | Web | 31. prosince 2011 v 22:35 | Reagovat

Ano, Ty máš svůj slovník, já mám své mrtvé smajlíky! :D _._ _._ _._
Pověz mi! Pověz...ááách (po chvíli uklidňování se později)
Zaprvé: Je to profláknutý fakt a jsem prostě strašlivě mimo nebo mám halušky? Protože...aha ty pořád nevíš na co se ptám. Takže...Fantom. Pětadacítka. Titulní písnička. To vedení přes tu lávku co se spouští ze stropu či co. To tam není Sierra a Ramin, žejo?
Zadruhé: ÁÁÁÁÁÁ! Už jsi viděla ty Raminovy fotky jako Jeana Valjeana?

11 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 31. prosince 2011 v 22:42 | Reagovat

Tak nad tím jsem nepřemýšlela... Ale je fakt, že možná by nestihli nalodit na bárku, ale nevím... Jak jsi na to přišla?
Ramina jako Valjeana jsem neviděla. Ptala jsem se Googla, ale taky neviděl, vyplivnul tucet fotek, kde je Enjorlas, někde snad i Marius, pak pár bez trička a jedna bez ničeho, ale Valjean ne. Kde se dají sehnat a co je na nich tak děsného, že děláš... co že je to, mrtvý smajlík? :D -> _._ (můj smajlík se usmál k smrti :D)

12 Lotte Lotte | Web | 31. prosince 2011 v 22:43 | Reagovat

Na těch fotkách Ramina není nic strašného...
Je strašné, že nás podfoukli v titulní písni. :D

13 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 31. prosince 2011 v 22:50 | Reagovat

Jo, zcela jistě to nejsou oni - jen se koukni, v jednu chvíli jsou dole a ve vteřině už na rampě, která jeden shora dolů, nejsou motorové myši, aby to stíhali :D
A ty fotky chci vidět! :D

14 Lotte Lotte | Web | 31. prosince 2011 v 22:50 | Reagovat

Počkej, už z toho dělám článek. :D

15 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 31. prosince 2011 v 22:56 | Reagovat

To mě mohlo napadnout :D Ale je to narafičený tak, aby člověk věřil, dokonce tam Sierra má záběr na obličej, kterej je ale v úplně jiným úhlu než ten té Christiny na rampě... A Katie Hall je uvedená v titulkách, ale to spousta lidí, v tom se člověk nevyzná...

16 Lotte Lotte | Web | 31. prosince 2011 v 22:59 | Reagovat

Jak jinak. :D
Ten záběr Sierry je beztak vystřižený z toho, jak jsou na loďce...
Katie Hall je uvedená v titulkách, o tom vím, ale já se prvně domnívala, že je tam napsaná, protože ona byla taky jedna z tanečnic ve scéně Masquerade. Blízko ní i stála Celia Graham a Robyn North což mě pobavilo, to jsou všechny "Raminovy Christine" :D

17 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 31. prosince 2011 v 23:05 | Reagovat

Ach tak. takže jsem jediná, kdo se dívá na představení, sleduje děj a neskenuje každý obličej? :D

18 Lotte Lotte | Web | 31. prosince 2011 v 23:05 | Reagovat

Hm...asi jo. :D

19 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 31. prosince 2011 v 23:11 | Reagovat

Au. Pravda bolí! :D

20 Lotte Lotte | Web | 31. prosince 2011 v 23:13 | Reagovat

Ne, spíš já jsem divná co nesleduje děj a hraje poznávačku na herce. :D Ale s tím jsem začala až když jsem to DVD viděla asi..popáté, jinak jsem vzorně zírala na popředí scény ne pozadí. :D

21 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 31. prosince 2011 v 23:48 | Reagovat

Ach tak. Výborně, teď jsem divná, jelikož jsem to viděla jen jednou  :D(nevěřila bys, kolik seminárka spolyká času :-/)

22 Lotte Lotte | Web | 31. prosince 2011 v 23:50 | Reagovat

Jen jednou? Úplně jednou? To bych nevydržela. :D

23 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 1. ledna 2012 v 1:06 | Reagovat

Taky už mě chytá absťák... :D

24 Lotte Lotte | Web | 1. ledna 2012 v 1:24 | Reagovat

NO to se nedivím. :D

25 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 1. ledna 2012 v 12:52 | Reagovat

Možná bych si měla odvykat, přece jenom je fantomáctví silná závislost, možná mě jednou zničí!

26 Lotte Lotte | Web | 1. ledna 2012 v 13:23 | Reagovat

To je pravda....jednou nebudu moct spát, protože budu pořád jen zírat do stropu a zpívat Webbera! :D

27 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 1. ledna 2012 v 13:31 | Reagovat

Děsivá představa :D Než se dostanu do tohohle stádia, musím se naučit zpívat, ať se pak to moje šílení aspoň dá poslouchat :D

28 Lotte Lotte | Web | 1. ledna 2012 v 14:10 | Reagovat

Já se bojím, že to se nikdy nenaučím! :( :D _._

29 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 1. ledna 2012 v 14:36 | Reagovat

Neboj, až se zblázníš, už tě to nebude tížit :D

30 Lotte Lotte | Web | 1. ledna 2012 v 14:39 | Reagovat

To je fakt! :D

31 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 1. ledna 2012 v 17:13 | Reagovat

To bude pak pohodička! Víš, že už se docela těším? :D

32 Lotte Lotte | Web | 1. ledna 2012 v 18:05 | Reagovat

Já taky! :D

33 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 1. ledna 2012 v 18:19 | Reagovat

Tak kdy? Hodí se mu to už teď, ve středu píšu z němčiny, tak bych tam už radši nebyla :D

34 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 1. ledna 2012 v 18:28 | Reagovat

Myslíš, že se to dá naplánovat dopředu? :D

35 Lotte Lotte | Web | 1. ledna 2012 v 18:38 | Reagovat

Plánovat den svého zešílení...to už je samo o sobě šílené. :D

36 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 1. ledna 2012 v 19:15 | Reagovat

Takže možná už ten den nastal a já si toho nevšimla... "past the point of no return!" :D

37 Lotte Lotte | Web | 1. ledna 2012 v 19:49 | Reagovat

Ano je to tak. Dostaly jsme se do bodu, odkud není návratu. :D

38 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 1. ledna 2012 v 20:25 | Reagovat

Takže jsme namydlené. Protože to znamená, že současný stav je nevratný a líp už nejspíš nebude :D

39 Lotte Lotte | Web | 1. ledna 2012 v 20:52 | Reagovat

Bude už jen hůř :D

40 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 1. ledna 2012 v 21:28 | Reagovat

To zní hrozně! Tohle mě dožene k sebefantomákovraždě, uvidíš! Kde mám pandžábské laso??? :D

41 Lotte Lotte | Web | 1. ledna 2012 v 21:32 | Reagovat

Další nové slovo? :D Mimochodem, blížím se  k tomu s tebou! :D

42 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 1. ledna 2012 v 21:43 | Reagovat

Měla bych si ta slova někam psát :D
Taková škoda mladých a pro svět přínosných dívek!

43 Lotte Lotte | Web | 2. ledna 2012 v 10:24 | Reagovat

To by jsi měla! :D
Ano, škoda, přeškoda...:D

44 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 11:17 | Reagovat

Celé muzikálové nebe pro nás bude plakat... :D

45 Lotte Lotte | Web | 2. ledna 2012 v 11:49 | Reagovat

Včetně Ramina! (Karimlooza :D)

46 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 12:37 | Reagovat

Ty bys měla s tou karomloozou něco dělat, jinak na ni umřeš :D
Všichni budou pak stát nad naším hrobem a se slzami v očích pět: "It's over now, the music of the night!" :D

47 Lotte Lotte | Web | 2. ledna 2012 v 12:45 | Reagovat

To je smrtelné? _._
To je dokonalá vize! :D

48 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 12:55 | Reagovat

Já nevím, zatím nebylo zaregistrováno mnoho nakažených, každopádně to může vyvolat nekontrolovatelné šílenství a v zájmu lidstva tě budou muset utratit :D

49 Lotte Lotte | Web | 2. ledna 2012 v 13:07 | Reagovat

Co, utratit? :D Copak jsem pes? :D

50 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 13:23 | Reagovat

To sice ne, ale mohla bys být nebezpečná svému okolí :D

51 Lotte Lotte | Web | 2. ledna 2012 v 13:23 | Reagovat

Jak například? :D

52 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 15:01 | Reagovat

Budeš ohrožovat psychické i fyzické zdraví ostatních. Začne to tím, že budeš na každou otázku odpovídat: "To víte, on Ramin..." a skončí tím, že budeš se zbraní v ruce vyprávět: "A on tam jenom tak stál a Meg takhle máchla rukou a...!" :D

53 Lotte Lotte | Web | 2. ledna 2012 v 15:09 | Reagovat

To je geniální popis. :D
Ale až omylem někoho vážně zastřelím, tak to tak geniální nebude. :D

54 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 15:14 | Reagovat

Jde o to, koho zastřelíš. Já se proto ráda spookojít s pouhým kontaktem přes počítač :D

55 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 15:14 | Reagovat

*spokojím (nějak mi už ani psát nejde :-/)

56 Lotte Lotte | Web | 2. ledna 2012 v 15:16 | Reagovat

Tak se mě bojíš, až koktáš/děláš překlepy? :D :D :D

57 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 15:51 | Reagovat

To víš, já ti řeknu pravdu a ty mi ublížíš :D

58 Lotte Lotte | Web | 2. ledna 2012 v 15:59 | Reagovat

Já jsem andílek. Malá Lotte! ^^ :D

59 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 16:41 | Reagovat

Malá Lotte v původní básničce víceméně zabila svého domácího mazlíčka, což, myslím, svědčí o všem :D

60 Lotte Lotte | Web | 2. ledna 2012 v 16:52 | Reagovat

Erhm.....:D já jsem malá Lotte od Webbera a ta ze všeho nejradši spinká ve své postýlce. :D

61 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 17:27 | Reagovat

Jo, jasně, a Anděl hudby pěje písně v její kebuli, to známe. I to svědčí o mírné vyšinutosti :D

62 Lotte Lotte | Web | 2. ledna 2012 v 17:29 | Reagovat

Kebuli? To je tak necitlivě řečeno! :D

63 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 17:53 | Reagovat

No tak v její malé roztomilé kebulince, to stejně nemění fakt, že je to silně máklé :D

64 Lotte Lotte | Web | 2. ledna 2012 v 17:54 | Reagovat

To...taky není moc milé. :D

65 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 19:20 | Reagovat

Ale výstižné, none? :D

66 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 19:21 | Reagovat

Po mně nemůžeš chtít, abych byla milá, já se teď učím němčinu - a ta je s milým chováním neslučitelná :D

67 Lotte Lotte | Web | 2. ledna 2012 v 19:41 | Reagovat

Jé, ty se taky učíš němčinu? :D To samé zde. :D

68 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 20:13 | Reagovat

Tak to přeju pevné nervy :D Mně už je z toho do breku - učím se o Rakousku a to je rozděleno do pěti částí, z čehož ta první má tři podčásti a ty se ještě dělí - a nejlepší na tom je, že se nic z toho nedá najít v atlase ani na netu

69 Lotte Lotte | Web | 2. ledna 2012 v 20:20 | Reagovat

Tak to já mám trochu lehčí, no. Prostě se bifluju nechutné množství neužitečných slovíček. :D

70 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 20:36 | Reagovat

Jo, to máme v učebnici taky, slovíčka jako "hustá čočková polévka" nebo "počítač s funkců čtení psaného řádku" :D

71 Lotte Lotte | Web | 2. ledna 2012 v 20:39 | Reagovat

Tak to je ještě horší, než ty moje nesmysly. :D

72 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 2. ledna 2012 v 20:50 | Reagovat

Jo, učebnice Dikrekt prostě vede :D

73 Lotte Lotte | Web | 2. ledna 2012 v 20:51 | Reagovat

My máme učebnici co se jmenuje Delfín. :D Taky na D :D

74 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 3. ledna 2012 v 17:01 | Reagovat

Delfín? Jak se takhle může jmenovat solidní Lehrbuch? :D

75 Lotte Lotte | Web | 3. ledna 2012 v 17:15 | Reagovat

Na co solidní učebnice? :D

76 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 4. ledna 2012 v 8:19 | Reagovat

Zaptejme se jinak: k čemu vůbec němčina? :D

77 Lotte Lotte | Web | 4. ledna 2012 v 11:45 | Reagovat

Ehm...můžeš si překládat Phantom der Oper. :D

78 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 4. ledna 2012 v 12:58 | Reagovat

zvláštní, v němčidě je DAS Phantom :D (teda jasně, je to pochopitelný vzhledem k hlavnímu významu slova, ale stejně...)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama