You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

2. kapitola - Majitelé opery

10. srpna 2013 v 13:50 | Tahmed |  Twins Daae
Zdravím Vážení čtenáři. Takže Jak jiste víte jméno Charlotte a Carlotta by se nám dosti pletlo, proto zde změníme lehce jméno Carlotty do podoby Kalotta :D aby se nám to tolik nepletlo a nyní s chutí do čtení :-)

Časně ráno nás probudila Madame Giry. Já jsem vstala prakticky okamžitě, ale moje sestřička Charlotte by nejraději nejspíše prospala celý den. Ostatně jí se nikdy nechce zrovna dvakrát vstávat, ale dnes se jí nechtělo stávat dvojnásob."Charlotte, jestli tě uvidí Madame Giry, až sem opět přijde, a ty budeš ještě ležet, vytáhne tě z postele a navrch tě zpraží." Jí to evidentně nevadilo a zavrtala se do postele ještě víc. Nechtěla jsem, aby jí Madame Giry tahala z postele a ještě s trestem navrch, proto jsem ji vytáhla já sama osobně.

"Ach, Christine, ne, nech mě ještě spát, prosím." Pousmála jsem se, protože v dětství jsem jí dost často zlobívala těmito vtípky.

"Ne, ne, drahá, to nejde. Musíme jít cvičit." Pomohla jsem jí vstát z postele a ustrojit se do kostýmu. Vždy se společně rozcvičujeme v tanečních kreacích, než jdeme na jeviště před madame Giry. Díky tomu nevypadá Charlotte jako kopýtko, ale jako nadaná baletka.

"Co to bylo?" ozvala se náhle Charlotte.

"Co? Já nic neslyšela?"

"To nic, asi se mi něco zdálo, nevšímej si toho." Pronesla a poté začala zpívat jednu partituru z nového představení Hanibala. Zpívala píseň, kterou bude zpívat diva naší opery Chalotta. To je nafoukaná ženština, kterou tu téměř nikdo nemá rád.

"Je to krásné Charlotte." Pochválila jsme jí její zpěv a přidala jsem se k ní. Sice jsme věděla, že můj hlas není tak dokonalý jako Charlotty, ale jí to nikdy nevadilo. Vždy mi říkávala, že kdybych vícero cvičila, byla bych tak dobrá jako ona.

A také mluvila o andělu hudby, který k ní prý promlouvá. Tu pohádku nám vyprávěl otec, když jsme byly obě malé. Charlotte s ním vždy zpívala a já jim do rytmu tančívala.

Náhle se ozval zvonek, který označoval čas odejít na jeviště a cvičit tanec na představení nové opery, jejíž premiéra měla být právě dnes večer.

"Děvčata, děvčata, na místa." Dirigovala nás madame Giry. Postavila jsem se vedle Meg a Charlotte udělala totéž. Hudba se rozezněla sálem a my se daly do tance. Připadala jsme si jako víla na paloučku. Kalotta zpívala společně se signorem Piangim árii z nového představení Hannibala a my coby baletky tančily do rytmu jako o život.

Náhle se ozval mocný úder hole Madame Giry a hudba s naším tancem ustala. "Madame Giry děkuji." Pronesl ředitel naší opery.

"Vážení prosím o pozornost. Jak jistě víte, odcházím na odpočinek, a proto vám všem chci představit nové ředitele pány Firmina a Andrého. Pánové již podepsali smlouvy a nyní je opera jejich. Tímto se s vámi loučím a uvidíme se večer na představení Hannibala.

Pánové se uklonili a pokynuli nám, abychom pokračovali v nacvičování vystoupení. Když zrovna Kalotta zpívala árii z Hannibala, náhle se uvolnila jedna z kulis a zřítila se na zpívající Kalottu.

Páni ředitelé tam již dávno nebyli. Na ně v kanceláři čekalo jinačí překvapení. Na stolku ležela obálka s pečetí ve tvaru lebky. Pánové ji zkoumali, a když ji otevřeli, nestačili se divit.

Vítejte v mé opeře, Vážení pánové.

Jak je již známo zůstane má lóže číslo 5 volná a bude se mi dostávat plat 20 000 franků, jak tomu bylo doposud. Pokud se tak nestane, uskuteční se zde velké neštěstí. A nyní instrukce k dnešnímu představení. Dnes večer vystoupí místo falešně zpívající Kalotty Charlotte Daae, a pokud ne, bude Kalotta poznamenána více než jen hloupou modřinou. Dále požaduji, aby lóže číslo 5 mi byla k dispozici

S úctou Váš Fantom opery.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sisa Sisa | 10. srpna 2013 v 14:31 | Reagovat

Waw to bolo teda kun koncu napínavé. Som yvedavá či bude spievať Kalotta alebo Charlotte Daae. Viem, že spievala Kalotta, ale je to tvoj príbeh takže som samozrejme zvedavá. Takže hodnnotenie: 1*- super :-)

2 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 10. srpna 2013 v 14:49 | Reagovat

Humty, humty.
ehem.
Já nevím, co k tomu říct.
Možná to, že se mi zdá, že příliš pevně popisuješ to, co se odehrálo v příběhu nám již známém. Možná bys mohla poněkud uvolnit a překvapit nás s něčím novým. :)

A na co se chci zeptat, nebo spíše zavést řeč... Raoul! Co Raoul! Jaký bude RÁÁÁOOOUUUL? Do koho se zamiluje? Doufám, že ho nepojmeš antiraoulisticky, přestože antiraoulista jsi, ale prosím, prosím, udělej z něho toho starého, známého, hodného Raoula! :) Bude Fantomovým sokem, nebo se zamiluje do Christine? A vůbec, jaká je Christinina úloha v celém příběhu?
Ach jo. Je sais. Je suis une petite curieuse! :)

3 Sisa Sisa | 10. srpna 2013 v 17:01 | Reagovat

Počkaj! Mám nápad. Ako som si prečítala komentár 2). Nech sa Raoul zamiluje do Christine a Charlotte bude z mojim pekným krásnym múdrym Erikom inak známym fatom opery. Asi ti nemusím písať na koho som strane že? :-)

4 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 10. srpna 2013 v 18:50 | Reagovat

Ááá! Moje věrná rivalka! Nu, štěstí by bylo na obou stranách, ALE!!! chybí zápletka! :-D A to je potom s prominutím houby příběh! :-D

5 Anička Anička | Web | 10. srpna 2013 v 19:55 | Reagovat

[3]: Proč mám pocit, že toto je něco jako plánovaný konec? Leda že by se zamilovali křížem, ale každej chtěl někoho jinýho :D

Ale jinak musím souhlasit se Zuzkou...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama