You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Down Once More, Final Lair - John Owen-Jones, Rachel Barrell, Oliver Thornton

14. září 2014 v 16:21 | Lotte |  Video týdne
Nový týden za dveřmi, nové video týdne. Tentokrát přicházím se záležitostí velmi srdcovou, protože kombinace Rachel a Johna je galaktická. John je co se týče naprosto všeho můj ultimátní a nejoblíbenější a nejlepší Fantom. Podle mě. Zpěv, herectví, ty jemné prvky co do show přidává navíc, to nikdo nepřekoná. Moji oblíbení Fantomové se stále mění, ale John si to první místo podrží už asi vždycky. :)
Rachel mi možná úplně nesedí hlasově, ale miluju jak Christine podává. Ano, je to stále ta naivní mademoiselle Daaé s hlavou v oblacích, ale přesto je v jejím projevu cosi silného a zralého. Málokdo dokáže tak jako ona zahrát vývoj Christinina charakteru a na konci ji proměnit v silnou ženu, která už se nenechá od Erika nijak ovládat, na druhou stranu pro něj přesto umí něžně projevit lítost jako nikdo předtím. Já to říkám pořád, že Christine takhle JDE zahrát, ale ne každá herečka jde touhle cestou, případně ne každý režisér to herečce umožní. Fantomáckým světem jde ta smutná historka, kdy režisér přišel za Rebeccou Caine (mimo jiné originální kanadskou Christine) a řekl jí, aby Christine nehrála tak moc inteligentně. To je vskutku velmi smutné.
Na YT se s touto dvojicí dá nalézt více videjí a já vřele doporučuji.
Krásný nový týden. xxx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tahmed Tahmed | E-mail | Web | 14. září 2014 v 18:38 | Reagovat

Tak Lotte musím konstatovat, že polibek byl asi tím nejlepším, jaký jsem kdy viděla :-) takže chápu co tě na JOJ tak uchvacuje :-)

2 Lotte Lotte | Web | 14. září 2014 v 21:02 | Reagovat

[1]: Noné, to je super. Já teda ještě preferuju ten polibek JOJ & Gina Beck, ale tenhle je taky parádní. :)

3 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 15. září 2014 v 20:05 | Reagovat

Nuže... Tohle bude dlouhý komentář...
Ach ano, jednoznačně souhlasím... John Owen Jones bude asi už navěky legendou co se Fantomů týče, protože když se tak koukám na svůj playlist, skoro se až divím, že některé písně nezpívá on! A nejde jen o hlas, ale i o tebou zmiňované herectví! A tohle final lair se stalo mým nejzamilovanějším!
Už hned ten začátek, kdy Rachel zakřičí a rozhodí rukama. A ještě lepší je JOJíkův příchod, pohrává si se závojem a v očích má nevyzpytatelný výraz. Vyzařuje z něj obrovské nebezpečí a hrozba, zároveň však dělá, jakoby jej Christinina slova vůbec nezajímala, kdesi v hloubi duše však jasně cítíme, že ji poslouchá a velmi bedlivě a že by s volbou svých slov měla být opatrnější...
Ach! A učinil gesto, které jsem vždycky tak toužila vidět! Which poisons our love... Jak máchne rukou na znamení nesmyslnosti toho, co se jí snaží vysvětlit, na znamení zbytečnosti.
A taky na něm neskonale obdivuju to, že Christinu surově neotočil, ale že jí pak tím důrazněji ukázal nekonečnost jeho odporné tváře, jež ji čeká. Ach! To gesto je tak úžasné! Jiní Fantomové jen nastaví tvář, on ale nakrčí prsty tak, jakoby si ji chtěl zdrásat z lebky a zároveň jí hrozit svou hrůzností! "an eternity of THIS! before you eyes!"
A pak! Když se na scéně objeví Raoul! Má přesně taková gesta, jaká mívají zloduši, když těsně předtím, než se jim všechno zhatí, vykládají jak úžasný a propracovaný plán to mají!
The WORLD show no compassion to me! - ten nenávistný tón při slově world!!!
A strašně se mi líbí, jak se pokaždé zlostně, nebo netrpělivě zdvihne ze svého trůnu!
A co musím neskonale, neskonale, neskonale obdivovat je to, jak se Christina od Raoula vzdálí s tím, že se pokusí najít jiný východ, přeci jen, ona už toto doupě jednou navštívila a vyzná se zde více než Raoul... A pak přijde zlověstné laso! Je to mnohem přirozenější a uvěřitelnější, než když stále ještě svého Raoula objímá, protože ona má potom šanci blížícího se Erika zahlédnout a zamezit blížícímu se střetu.
A co mě naplňuje úsměvem je to, jak (nevím zda to byl účel, nebo ne, ale asi spíš ne) není smyčka pořádně dotažená a jak je Oliver překvapený a musí honem improvizovat.
A! Moc se mi líbí, jak JOJík nechápavě přivře oči, když se hovoří o jeho temném osudu, takové to: "Co tím myslíš?" anebo "Myslíš tím opravdu to, co myslím, že myslíš?" a následuje výraz pochopení. A jak se pevně drží varhan a vpíjí se pohledem do notových archů, jako by to bylo to poslední skutečné a nezměnitelné, co mu v jeho hroutícím se životě zbývalo...
A pak, jak Christinou cloumá!
Je to šílenec. O tom není pochyb.
Gesta! Rozumím, rozumím, rozumím a chápu, co jsi myslela svými slovy, drahá Lotte! His life is now the price which you must earnd...
A když potom arogantně v trůně vyčkává na volbu, spatra na Christinu pohlédne, plný pohrdání! Stává se Erikem, který dle Lerouxe "nechce unylou, plačící nevěstu bez života" a Christinino fňukání je mu proti srsti. Nemá nejmenší slitování, neboť ví, že nejvyšší schod již překročil a nyní jej čeká pouze let, anebo pád do prázdna.
Rachel... Jakoby jí teď, když je postavena před poslední volbu mezi životem a smrtí, ta slova jen tak unikla z úst a v ten okamžik si ona sama uvědomila, že takové to skutečně je. Že na něj až doposud nepohlížela s lítostí, ale nyní jí došlo, že Erik je opravdu takové zvíře, instinkty zahnané do pasti...
Polibek. Polibek! Hrozně mi vadí, když si Erika Christina k sobě otočí až surově, anebo, když si jej otočí jemně a ještě chvíli váhá, neboť si myslím, že v reálu (ovšem, že se tyto události skutečně staly, vždyť se našla Fantomova kostra!!! :D) by ji v ten zlomeček vteřiny opustila všechna odvaha a navíc, Erik, v svém odloučení neznalý těchto citových pochodů, by se (dle mého mínění) odvrátil, nějak by zareagoval a ne jen čekal až jej skutečně políbí. Rachel udělala to, co jsem si přála vidět od každé Christiny. Otočila si jej jemně k sobě ale pak nedala šanci jemu ani sobě na rozmyšlení. Polibek byl prudký, vášnivý a okamžitý. A jeho reakce je úžasná. Přirozená. Nevěřícná. Taková, jaká by skutečně byla. A jak se na ni, když jej obejme, ještě bezmocně podívá. A druhý polibek má být takový, jaký byl. Ne prudký, ale něžný.
Ach! A ring scene! TOHLE je to nejnádhernější, co jsem kdy viděla! A zároveň nejdelší. Christina se hned nevytrhne a neprchne, nechá Erika, aby jí zulíbal ruku a ona sama se snaží neplakat. A ještě jej po té ruce pohladí a v očích má slova: "Odpusť mi, Eriku." A pak uteče.
A pláč. Erikův pláč. Nic přehrávaného, ale něco tak neuvěřitelně skutečného! Přesně takhle totiž v těžkých chvílích pláču i já. Přitiskne si ruku k ústům, aby přemohl tu drásavou bolest a šílené vzlyky a klesne na kolena.
Takže tolik k herectví. Jo, kdo mě ale zklamal na plné čáře je pan vikomt de Chagny. Pasivnějšího Raoula jsem snad ještě nezažila! Ale to je jen hnidopišský detail...

A co se hlasů týče:
Rachel Barell má hlas v duchu neuvěřitelně okouzlujících táhlých výšek, které však nejsou vysoké příliš, jemný a výrazný, téměř hmotný, nahmátnutelný.
A John? Jeho hlas je neobsáhnutelný a nepopsatelný. Přesně takový, jaký má být! Ne, ještě lepší! Nepřecenitelný, neboť žádná slova na světě jej nemohou vystihnout lépe! Leč já se o to pokusím! Zvučný, charismatický, rozhodný, nekompromisní, něžný, lítostivý, zlostný, beznadějný, šílený, horoucí, palčivý, zkrátka takový, jaký se pro daný moment hodí nejvíce. John se už dávno stal Erikem více, než pouhým hercem. Neexistuje Johna Owen-Jonese, je pouze Fantom. Jeho Fantom. Věčný. Navždy oslavovatelný. Úžasný. A neobsáhnutelný!

John Owen-Jones je legenda. Just love him.

4 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | 15. září 2014 v 20:07 | Reagovat

Nu, neříkala jsem to? Delší než dlouhý komentář... :D Trochu mi to připomíná tebe na mém blogu o prázdninách... Myslím, že si brzy udělám čas a na tvůj sáhodlouhý komentář odpovím... :D
Jo a místo matiky jdu obdivovat PONR, sehrané totožnými herci, jako bylo Final Lair... :3 Just enjoy it!

5 Lotte Lotte | Web | 16. září 2014 v 13:58 | Reagovat

Whaaaaoooooov. :D To je myslím delší, než ten můj komentář. Tyjo, dobře ty. :D
Nicméně, jsi to vystihla prostě dokonale, nemám co říct, všechno už řečeno bylo. :D
Jsem jen neskonale ráda, že někdo sdílí mé nadšení. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama