You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

V den premiéry

13. září 2014 v 9:10 | Lotte |  Fantom Opery Praha
Tento článek tu měl být už včera, ale ve chvíli, kdy jsem ho už měla hotový a klikla na zveřejnit, se mi smazal. To nic, jen jsem si chtěla postěžovat.
Dnes je to stejně příhodnější datum na tento článek, protože právě dnes 13. 9. 2014 nás čeká premiéra Fantoma Opery v Praze.
Tak si čekání do večera zkraťme fotkami. Let's see!

image host

Hanibal. Narozdíl od originální produkce, která na tyto kostýmy používá většinou spíše zemité odstíny se nám tu hodně opakuje motiv pastelově modré. Zlatý korzet evokuje film z roku 2004, tím pádem polskou produkci (ta produkce je vyloženě kopií filmu).image host


Polská produkce.

image host

Film.

image host

Na fotkách níže je ten kostým zase ještě trochu jiný, "límeček" na krkku, stříbrné ozdoby na rukou, což mají být asi řetězy, když vezmeme v potaz roli jakou Christne v Hanibalovi původně hraje.
Snová, vílí tiára se mi moc líbí.

image host

image host

image host

image host


Zase bych to pro ukázku vytáhla Maďarsko, kteří sice opět používali jen tlumené barvy hnědé, zlaté, nevýrazně červené, ale i tak v tom nějakou podobu vidím.Tahle produkce je dítětem lásky stage a filmu, takže když ještě přikládám Polsko & film, ničemu se nedivíme, že? :)


image host


Maďarská produkce.

image host

Polská produkce.


image host


Film.

image host

Opět mi to přijde taková pohádková kombinace filmu a divadla a na to, že s pastelově modrou by se podle mého mělo šetřit (teď poukazuju na dánskou produkci LND kde kostým takové barvy Christine jen zbytečně postaršoval) - v tomhle případě je to výhra. Uvidíme ještě níže i na Erikovi.
Prvky modré v Elisině kostýmu podle mě znovu volají po přirovnání k maďarské produkci, kde ovšem používali tmavší odstím, což ale bylo chytré, protože jak jsem říkala, používali pro tuhle scénu zejména zemité odstíny a tam byla pastelová průšhiv, že ano. :)


image host

Maďarská produkce.

image host

O Little Lotte scéně můžeme už teď zjistit, že stejně jako asi ve všech non replica produkcích: tedy Polsko, Maďarsko, přepracovaná UK/US tour bude Christinina šatna zabírat prostor celého jeviště a bude tedy bez zákulisního pohledu na trénink baletek v pozadí.
Raoul dostal navíc šviháckou hůlčičku, díky čemuž jsem si vzpomněla na Evžena Oněgina, kterého jsme v Brně viděly s BJ. Jinak se o jeho kostýmu ani nic nového nedá říct, prostě společenský oděv a ani ta bílá šála nezmizela.
Christinino negližé taky není výrazná změna, až na ten nepohodlný fakt, že si můžeme všimnout, že má pod ním stále korzet z TOM. A vzhledem k tomu, že tohle negližé je navrženo tak, že vypadá taky jako korzet tak...má korzet na korzetu?


image host

image host

image host

image host


Christinino negližé mi docela dost připomíná propracovanější verzi toho z Maďarska:

image host

image host

Jak jsem slibovala, motiv modré u Erika. Zase mi to tím pádem připomíná takovou snovou verzi z originální produkce. Ty rukávy jsou asi pro herce nepraktické, ale na jevišti vypadají efektně.
Pro srovnání originální produkce:

image host

image host

Musím vám říci, že Carlotta a PONR jsou moje nejméně oblíbené části show. Tenhle kostým asi bude ze scény Primadonna a vyloženě volá filmem.


image host

Její líčení mi dost připomíná to z australské tour a máme tu zase tu modrou.
Tak zase jednou připojuji Polsko a film.


image host


Polská produkce.

image host

Film.

image host

Christine jako Serafimo vážně připomíná originál, jen tam méně použili krajku. Co tak z tohoto úhlu mohu soudit. Co se zbytku dam týče: slyšíte jak to křičí "2004"? :D

image host

image host

image host


U Christine jsme zvyklí na tuhle barvu v trochu jiné scéně, než All I Ask Of You, ale to je o zvyku. Jen se modlím, aby ty zlaté prvky vypadali na jevišti dobře. Teď mi přijdou trochu laciné. Ale tak přece jen je to scéna, kdy na střechu vyběhne v kostýmu uprostřed hry takže, to by tu extravagantní barvu šatů vysvětlovalo.

image host

Hah. Spoře oděná Chritine a růže ve vlasech. V tom vidím film.
Použité barvy jsou asi zase inspirované originální produkcí?
Prosím, prosím, prosím, prosím ať je tohle jen promo fotka. Ať tohle není skutečná choreografie. PROSÍM.
Zahraniční phans v téhle fotce viděli svoji šanci. A chopili se své šance. Can we blame them? Oh no, hell no.
Kdo se chce na ono první české POTO meme podívat, tak ZDE.

image host

Film.

image host

Final Lair. Erik vypadá hodně jako z originální produkce, ne? Z kostýmu moc nevidíme, ale deformace tváře vypadá na jevišti pod reflektory dobře, z non replica produkcí máme to znetvoření určitě nejlepší. Hah, to zní ale blbě.
Raoul dostal navíc vestičku, jinak se o něm zase toho tolik říct nedá. V originále je v téhle scéně Raoul v rozerané bílé košili a ještě k tomu i mokré, aby pád do jezera vypadal věrohodně.

image host

Filmové svatební šaty.
image host

No a náš Erik bez masky.

image host

image host
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tahmed Tahmed | E-mail | Web | 13. září 2014 v 10:11 | Reagovat

Strašně moc ti za tento článek děkuji. Krásně jsme si prohlédli kostýmy a musím podotknout, že jsem přímo nadšená z toho jak si tam ukázala i jiné zahraniční produkce, a prohlédli jsme si tak kostýmy i z jiných show, alespon víme na čem jsme. i já doufám že scéna PONR bude vypadat na jevišti lépe, tohle mě celkem děsí

2 Zuzana Samiecová Zuzana Samiecová | Web | 13. září 2014 v 18:39 | Reagovat

S obrovskou vděčností se ti kořím za to, že jsi sebrala dostatek svých poztrácených nervů a nás jsi o tento článek neochudila!

Takže, jakožto Raoulistka začnu Raoulem:
Krize! Nenenenene!!! Ne! Radši ho měli oholit úplně! (ale vždyť to už sám Janeček jednou udělal, proč ho nechali, ať si ty vousy nechá znovu narůst? Mě by stačilo to rámování toho obličeje, knírek ať si klidně nechá, protože bez něj vypadá strašně, ale to rámování!!!) A vestička? Nenenenenenenenenenenene!!!!

K Fantomovi:
V případě Vojtka se znetvoření nemuselo aplikovat vůbec, on je už tak dost velká šereda! :D Ale jinak obrovsky smekám před maskéry! Děkuji veškerým existujícím mocnostem, že z Erika neudělali sexy zrůdičku v kožených kaťatech s lehounce popáleným obličejem!
Ach... Já jen... Modrá... Přeplácaná... Já nemůžu...To je tak křiklavé a umělé... Vypadá to jako župan s příliš širokými rukávy a klopami, ukradenými z modrého kabátu!... Nenenene!!! Já chci zpátky klasický černý plášť! Kam se poděl?! Vždyť při POTO ten plášť má, to se jako stihnul převlíknout?! Řekni, že ten plášť bude mít!

Christine:
Mě se tak strašně moc líbí ten spodní lem toho negližé!!!!
Slave girl? Ne! TOM? Ano, ty šaty jsou krásné, ale opět přeplácané... Jen bych decentně odstranila ty červené baldachýny (:D) či co to je a byla bych spokojená, protože jsou skutečně překrásné.
Negližé!!!
Ne... Modrá AIAOY? Nenene, modrá je z Wishing,... Go green thats all I ask of you! AIAOY je v zelených barvách! Jsem přílišná konzerva, ale tohle je prostě jasný a neměnný fakt stejně jako to, že naše národní barvy jsou modrá, červená a bílá! Nedeformujte mi kostýmy, nebo se stane něco, co se vymyká lidskému chápání! She is dressed to bring down a chandelier!
A PONR? Ech, ach... Musím něco komentovat?

Takže co bych vyzdvihla je negližé a převelice krásná a sympatická představitelka Christiny na fotce před mirror scene... A deformace.

Dilema: Půjdu tam? Jo, půjdu tam!
Já vím, jsem netolerantní, ale tady to jinak nejde!!! Ach ne... A! Šaty Carlotty z polské produkce jsou krásně jednoduché...

Mockrát děkuju za zajímavý článek, drahá informátorko! :) Bez tebe bych ani nevěděla, že nějaká česká produkce Fantoma vůbec bude... :D

3 Lotte Lotte | Web | 14. září 2014 v 7:59 | Reagovat

[1]: Ale né, není zač. :) No jako podle mě jsme na tom z těch non replica produkcí nejlíp. Když teď do toho nebudu počítat UK/US tour, eh. Ti mají tu výhodu že z 90% vychází z originálních kostýmů.
A mám špatnou zprávu: choreografie PONR skutečně odpovídá té fotce, bohužel...

[2]: Nojo, blog.cz si z nás občas tropí blázny. :D

Raoul:
Taky nechápu jak to, že smí mít vousy, když mu z Londýna nařídili, aby se oholil - tak to alespoň na začátku trvdili. Takže buď kecali, nebo z Londýna uznali, že bez vousů vypadá jako úchyl. Who knows.
Vestička mě upřímně řečeno ani nějak zvlášť netrápí, proč ne.

Fantom:
Ano, docela vhodná poznámka. :D Ale Radim Schwab je na druhé straně fešák, tak zase...:D
No ano, za to skutečně musíme upřímně poděkovat.
Zuzi, to je přece to co má na sobě při Stranger Than You Dreamt It. Něco velmi podobného má na sobě i Fantom z originální produkce - viz foto níž pod onou fotkou. Domnívám se, že to funguje jako v originále: má plášť a klobouk při titulní písni, ve chvíli kdy vystoupí z lodičky si obojí sundá. Zpívá Music of the Night, na jejím konci jeviště potemní. On se převlékne do toho pláště, jeviště se rozsvítí a pokračuje se ve STYDI. Plášť určiě je, to z fotek vidíme. :)

Christine:
To lemování je hezoučké, zdobnější než originál, ale ku prospěchu. :)
Souhlas na Slave Girl. TOM - co si budeme, ta sukně je taková mohutná a veli bohatě zdobená i v originále. Tady je teda ještě o něco širší - ale jak tak koukám, s šíří sukní dam se rozjeli všude, takže...uh, stylově se to tam asi hodí. Proč ne, tohle se mi zrovna líbí.
No jako, matoucí je, že i ve Wishing použili na kostým tmavě modrou....asi je to Christinina oblíbená barva v naší produkci, nebo co. :D Ale odstranili red scarf. :((((
PONR je seriózně noční můra této produkce.

Souhlas se vším. :)

No, s BJ jsme plánovaly se tam vydat. Uvidíme, co poví, až se vrátí z Ameriky. :)

Hehe, není zač, my pleasure. :)

4 Adele Adele | Web | 14. září 2014 v 9:13 | Reagovat

blog.cz časem zlobí, takže taktéž díky, že jsi přesto článek znovu sepsala - sama vím, jak nervy drásající je psát něco, co už jsem znovu psala - tak díky, díky :-)

Souhlasím se všemi tvými postřehy - hodně z toho cítím 2004. Oproti maďarské produkci jsou kostýmy u nás hodně pompézní - přesně ve stylu filmu.
Modrou barvu miluju, ale v tomto případě "jí" méně znamená více.
Jsem ráda, že v AIAOY nenechali Christine mrznout na střeše Opery jak ve filmu :-D.
Není "red scarf"!?!?! Už ve filmu ji vynechali!!! Však přiznejme si to, stejně většině diváků by spojitost červené šály s red scarf - the attic - little Lotte.
"When PONR becomes PORN" - parodie mluí za vše. Christine se bude pózovat na židli a válet se po stole... Ne, raději toto téma opustím. :-)

Určitě se zajedu podívat (plánuju po konci zimního semestru), kompletní názor si udělám až, když FO uvidím.
Ještě jednou díky za článek :-)

5 Tahmed Tahmed | E-mail | Web | 14. září 2014 v 9:18 | Reagovat

[3]: OOOOOOOOOOOOUAAAAAAAAUUUUUUUAAAAAA to mi přece NEMŮŽOU UDĚLAT!!!
nejkrásnější scéna ať už ve filmu, nebo na jevištích - tohle přeci NEJDE to NEMŮŽOU :-( :-( :-(

všechno ABSOLUTNĚ VŠECHNO bych snad i překousla ovšem TOTO nikoliv

6 Fanta Light Fanta Light | Web | 14. září 2014 v 13:29 | Reagovat

Ahoj tak se hlásím, že jsem byla na předprepiéře :P. V pátek 12. 9. :P :P.

A dnes nejdíl zítra vyjde článek ohledně mých dojmů... a že jich není málo :D.

Zároven asi vydám článek ohledně Kabátů na které jsem měla čest býti.

Musím varovat, že mě osobně počeštělé či jinak přeložené písničky nikterak nevadí a zároven upozornit, že jsem do ted žádnou jinou divadelní verzi než tu českou neviděla.

7 Fanta Light Fanta Light | Web | 14. září 2014 v 13:30 | Reagovat

Jo a pokud z toho cítíte film 2004 tak vám řeknu že až na pár "maličkostí" a jednu i dost stěžejní věc je to dějově a i slovně to samý ;)

8 Lotte Lotte | Web | 14. září 2014 v 14:39 | Reagovat

[5]: No ve filmu si ani nemyslím, že by to nebyla nejhezčí scéna, ale to je věc názoru každého. Ale tvé zděšení sdílím. :/

[6]: To je náhoda, i kamarádka tam to datum byla.
Tak se těším na dojmy. :)

[7]: No já právě slyšela, že je to takový mix filmu a pětadvacítky. Tak uvidím pak sama. :)

9 Fanta Light Fanta Light | 14. září 2014 v 16:25 | Reagovat

[8]: Mix ani ne :D. Jen se tam vysvětluje pár maličkostí, o které se často ohledně filmu diskutuje :). No snad se k tomu dostanu to napsat. Ted jsem konečně přepsala svoji 1. povídku ke který jsem se v životě odvážila :D a zároven ji i vydala tak jsem zvědavá co kdo na to.

No a uvidím.. pokusím se to napsat souhrn. Bohužel nesleduju fotky a tak, takže to bude čistě že jsem šla na něco a netušila jaký to bude jen znala děj :)

10 Lotte Lotte | Web | 14. září 2014 v 21:04 | Reagovat

No, jen interpretuju, co jsem slyšela, sama zatím žádný obrázek nemám. :) Tak to se ráda podívám. :)

Však to bude aspoň objektivní názor, pak. :)

11 Fanta Light Fanta Light | Web | 15. září 2014 v 18:54 | Reagovat

[10]: ok, já vím.  blesku zas semleli hrušky s jabky :D. Adaptace díla od Leruxe, ktrerý vypráví příběh o znetvořeném Erikovi co postavil operu :D :D :D Nebo jak to tam bylo.Musím to najít.

Chudák babi z toho byla dost vyjukaná :D

12 Lotte Lotte | Web | 15. září 2014 v 19:20 | Reagovat

No jo, bulvár je vždycky "úžasně přesně" informován. Áchjo. :D

Fakt jo? :D

13 BarbaraJane BarbaraJane | 16. září 2014 v 10:40 | Reagovat

Ten Hanibal se mi líbí víc a víc. Je super, že kostýmy Christine a Carlotty pr Think of me nejsou tak daleko od sebe. Chápu, že je potřeba dát Christine tu připínací sukni, ale naživo mi v tom připomínala spíš nějakou cikánku a byla jsem zklamaná.

14 BarbaraJane BarbaraJane | 16. září 2014 v 10:44 | Reagovat

Ale PONR je přestřel, jen co je pravda. Něco jako Butler a jeho uplý obleček.

15 Lotte Lotte | Web | 16. září 2014 v 13:53 | Reagovat

[13]: Cikánku? Cože? Nenenene, tohle mi vůbec ani nepovídej, tomu nevěřím. :D

[14]: No, já si říkala, co to, že z toho nikdo není zděšen jako já. :D

16 Fanta Light Fanta Light | Web | 16. září 2014 v 14:36 | Reagovat

[13]: jj.. přeměna musela být asi stejně rychlá jako ve filmu - takže připnout šaty postavit se na místo a jedem :D.

[15]: Co se týče PONR tak to nevím. ty šaty byli skoro až na zem. to že zde to byla christina kdo sváděl a vyhrnovala si sukni co to šlo za to nemůžu :D :D

I když to vypadalo jako cikánský doupě, ale to ve filmu taky...

ok přeskakuji. Nic vám už neřeknu :P

17 Fanta Light Fanta Light | Web | 16. září 2014 v 14:37 | Reagovat

[12]: Kvůli topmu blesku :D. byla trošku mimo, ale to chápu, asi nebyla jediná kdo každýmu říkal že jde na Fantomase :D.

Ale líbilo  se jí to :)

18 Lotte Lotte | Web | 16. září 2014 v 19:21 | Reagovat

[16]: Nojo, to asi ani jinak nejde. :)

Achjej, achjej. Don't like at all.

No, to má být inspirované Španělskem, tahle scéna....teda v originále alespoň.

Tak se tedy necháme překvapit. :)

[17]: Heh, pár písmenek umí udělat divy. :D

Tak to je dobře. :)

19 Fanta Light Fanta Light | Web | 16. září 2014 v 19:30 | Reagovat

[18]: cikáni a španělsko je skoro to samý :D. A ta sukně na rozdíl od 2004 tak vypadala. pardon. šaty :)

Náhodu to vypadalo dobře. jako v nějakým doupěti :D.

20 Lotte Lotte | Web | 16. září 2014 v 19:58 | Reagovat

No to se asi nejlíp posuzuje naživo. :)

Ale tak co by ne, kulisy mají velkolepé, občas možná až moc. :D Tři lustry v Masquerade mě trochu  mátly. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama