You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Leden 2015

DSOCI - 45. kapitola

31. ledna 2015 v 20:32 | Lotte |  Dark stories of Coney Island
Po několika bezútěšných dnech se Christian rozhodl čelit svému smutku prací a opustil svoji izolaci ve správcovském domě. Snad se cítil zahanben, že se vedle Meg jeví tak slabým - jak mu chladně naznačil Erik - nebo už nevydržel o samotě, vystaven na pospas vlastním myšlenkám.
Hekticky se pustil do doháněnín všech restů, s potřeštěnou touhou vykonat práci, která obyčejně zabrala dny, za pouhé hodiny. Večer pak ulehal vyčerpaný, jeho jinak neustále běžící mysl se konečně vypnula a on úlevně usínal, aniž by si za celý den prodělal jediný záchvat úzkosti.
O Arielle se to samé říci nedalo a stále nevyšla ze svého bytu. Erikovi s ní brzy došla trpělivost a nechal si ji k sobě bez možnosti odmítnout zavolat. Jelikož mu z nějakého důvodu v hlavě stále rezonovala slova Meg, která mu vyčítala jeho "nelítostný sarkasmus", nechal slečnu Fleck vybrat nějaké lepší šaty, které Arielle poslal jako náhradu za ty zničené krví. Postřehl jak očividně nepohodlně se ošívá v obyčejných šatech z nekvalitní, ale levné látky, které nyní byla nucená nosit.
Arielle po slabém zaklepání vstoupila do jeho pracovny. Erik se k ní ohlédnul a s nepatrnou zvědavostí pohlédnul na šaty, které kvůli něčemu, co jak předpokládal mohlo být svědomí, zaplatil. Slečna Fleck Arielle možná neměla dvakrát v lásce, ale vybrala jí docela lichotivé červené šaty v podobném odstínu, jaké byly ty, ve kterých ji našli v bezvědomí na pláži. Už od pohledu vypadaly draze, nad čímž Erik nepatrně vzdychnul.
"Chtěla jsem vám velice poděkovat za vaši laskavou pozornost a..."

Beneath a Moonless Sky - Ramin Karimloo, Sierra Boggess

31. ledna 2015 v 12:54 | Lotte |  Love Never Dies
Svého času se zdálo, že jediný způsob jak vidět originální obsazení, tedy Ramina a Sierru, tedy Rierru, při písni Beneath a Moonless Sky, je TOHLE nepřiblížené video, ze kterého sice jde vidět choreografii, ale výrazy herců už ne.
Jaký byl tedy můj nehynoucí údiv, když se teprve včera vynořilo kvalitní video oné písně! Wohoo. Kdo si počká, ten se dočká, znáte to. :D

Začátek písně není tak svižný, jak jsme možná zvyklí, Ramin i Sierra nějakou dobu jen tak stojí na místě, docela trvá, než se Sierra k Raminovi vůbec otočí. Ovšem když se vezme v potaz, že začátek BAMS má TAK dlouhý instrumentální úvod, tak se musí uznat, že s chybějícím omdlením Christine se to ani jinak zaonačit nedá.
Mimochodem - jak já miluju londýnské kulisy Christinina hotelového pokoje & balkonu! Jsou moje nejoblíbenější ze všech produkcí co zatím znám. (A i to nasvícení je zkrátka geniální).
Je zajímavé jak Ramin v téhle scéně vystupuje spíše plaše, nejprve od Sierry couvá, působí trochu jako kajícný školák, což je zajímavé ztvárnění.
Soudě na základě textů, jedná se o video z předělané verze LND číslo dva, kterou znovu otevřeli po určité pauze. O to je to video vzácnější, mám z něj skutečně radost. :)
Takže jak vidíme, v této verzi už upustili od Christine fackující Erika, což považuju za krok správným směrem. :D
Sierra je víc ostražitá a rezervovaná, než jak si pamatuju z onoho prvního videa, i když ten pocit jsem mohla získat i na základě toho, že jí až teď vidím do tváře? :D
Nicméně v londýnské verzi BAMS víc rezonuje originální příběh Fantoma, mám pocit, že se tam snažili víc vsadit atmosféru FO, ovšem aniž by něco kopírovali. Je to pozoruhodné sledovat, vskutku.
Jakkoliv se mi úvod mohl zdát spíš vlažný, když se píseň začně víc rozjíždět a Ramin a Sierra konečně přestanou jen zpívat zády k sobě, už se projevuje ta tolikrát zmiňovaná zázračná chemie Rierry a duet začne získávat na své dynamičnosti a vášnivosti.
A abych tu na jejich choreografiI jen nespílala - moc se mi líbí ten prvek, kdy si propletou ruce, ale Christine se vzápětí vymaní...moc hezké, to jsem obdivovala už na prvním traileru téhle produkce, ale tam jsem to měla bez kontextu, takhle je to ještě lepší. :)
No a když si padnou do náručí tak....Ramin Sierře tak delikátně přejede po krku, klíční kosti a ramenu..vrrr. :D :D :D (Achjej, vrací se mi staré fangirl pocity ohledně Rierry :D).
Je zajímavé vzít si pro srovnání australskou produkci, když přijde na okamžik, kdy Christine Erikovi říká/zpívá, že ho milovala, šla by s ním kamkoliv atd atd. Zatímco Ben Lewis byl v tu chvíli zoufalý, že od ní tohle neslyšel o deset let dřív, Ramin je naprosto nevěřícný, jeho Fantom si nedovede představit, že ta slova Christine skutečně myslí vážně.
Závěr písně je pak lítostivý, vyjádření, že pro Christine a Erika už není žádné "teď" je melancholické konstatování.

Ivan Ozhogin ve Fantomovi Opery

30. ledna 2015 v 13:20 | Lotte |  Ivan Ozhogin (Иван Ожогин)
Po internetu, mezi muzikálovými tradery, už koluje první video z moskevské produkce FO. A ano, jak titulek napovídá, tak s Ivanem. Ne že bych se k tomu videu vážně dostala, jen jsem viděla hejbátka z Final Lair a protože jsou hezká a zaznamenávají i onen klíčový polibek, tak je sem dám.
Na základě dvouvteřinových GIFů samozřejmě nemohu hodnotit Ivanova Fantoma, takže povím asi tolik, že fanoušci kteří ho viděli buď živě nebo vlastní onen bootleg se v názorech liší. Velmi razantně liší. Někteří tvrdí, že je příliš chladný, že jeho Fantom dokáže dost dobře vyjít i bez Christine, jiní jeho představení proplakali. Já bych beztak jeho Fantoma měla ráda, protože už se na Ivana zkrátka nedívám tak objektivně jak bych měla. :D
Po hlasové stránce ho hodnodit mohu, protože audia ze show už jsou o něco dostupnější.
Vokálně je Ivan fenomenální, skutečně. Jsem ráda, že má roli, která jeho hlasu tak bezvadně sedí, protože z časů Balu/Tanzu musel hlas tlačit do hloubek, které pro něj nejsou moc přirozené a někteří se i domnívali, že mu to hlas i dočasně poškodilo. Ovšem to jen parafrázuju názory různých fanoušků, já sama tohle neumím posoudit.
Tak či tak, Fantom je pro něj perfektní, poslech jeho Music of the Night už mě nejednou i rozplakal. Myslím, že mým nejoblíbenějším Fantomem pořád zůstává John Owen-Jones, ale Ivan má ještě měsíce na to, aby se s rolí zžíval, takže od něj ještě čekám velké věci. :)


image host

Emmi Christensson ve švédském magazínu

28. ledna 2015 v 20:56 | Lotte |  Fantom Opery West End
Současná Christine alternace v Londýně, Emmi Christensson, nedávno dělala rozhovor pro švédský časopis. Nějaký hodný fanoušek se podělil o fotky. Sice se bohužel nejedná o scan ale...kdo by si ve švédštině početl, že ano?
Soudě dle titulku se v článku zmiňuje i Peter Jöback, další Švéd, který hrál ve Fantomovi (a to titulní roli) jak v Londýně, tak na Broadwayi.
Nu, takže ačkoliv je ten článek pro nás nicneříkající, můžeme se alespoň potěšit milými fotkami Emmi. :)

image host

DSOCI - 44. kapitola

27. ledna 2015 v 19:47 | Lotte |  Dark stories of Coney Island
Na stejné louce, kde se Arielle po dlouhé době znovu zjevila Ashley, se teď procházela i Meg. Ta samozřejmě o ničem z toho neměla nejmenší ponětí a v tuto chvíli by ji to ani dvakrát nezajímalo. Vlastně ani nevnímala kde je. Procházela se Phantasmou už od brzkých ranních hodin, čistě pro blahodárný očistný vliv chůze. Bolely ji nohy, cítila se unavená, dokázala přemýšlet jen o tom jak dlouho to ještě potrvá, než se bude muset posadit, kolik hodin ještě zvládne, kolik metrů, nebo dokonce kilometrů ujde...
A to bylo dobře, to bylo vítané. Nejhorší věc na tom být člověkem je nezadržitelnost lidských myšlenek. Jak se od nich odprostit? Jak se zbavit vzpomínek, jak povolit tíživý tlak na hrudi?
Touha Meg po samotě nebyla vyslyšena, když se na louce objevil někdo další. Erik ji rychlými kroky dostihnul, ocitnul se na stejné úrovni jako ona, ale zaznamenal, že Meg o něm stále nevěděla, strnule se dívala před sebe a tiše si pro sebe něco mumlala. Rozpoznal že počítá...podle všeho vlastní kroky.
"Meg," oslovil ji jemně.
Meg k němu otočila překvapený pohled a upustila uvadlé květy, které držela v ruce. "Přejete si, pane?" zeptala se tiše.
"Snažil jsem se vás najít celý den, ale když chcete, tak se umíte velmi dovedně ztratit z očí," začal Erik, trochu nejistý kam ho tahle konverzace vůbec dovede.
Meg přes tvář přejel stín, který Erik nechápal. Nakonec se jen zeptala: "Jak se daří Christianovi? A...Elle?"
Erik neurčitě trhnul rameny. "Topí se v sebelítosti a černých myšlenkách. Pan Christian je navzdory svému hrdému a silně působícímu zevnějšku vlastně čistá a nevinná duše. Všimnul jsem si toho už při nejedné příležitosti."
"A Elle?"
Erikovi vyletěl jeden koutek nahoru a zkroutil tvář do úšklebku. "Stejně jako pan Christian od onoho incidentu nevyšla ze svého bytu. Dovedu si představit že svůj volný čas tráví zíráním do zdi."

Fotky z rumunské produkce Fantoma Opery

26. ledna 2015 v 19:49 | Lotte |  Fantom Opery Rumunsko
Zrovna ve včerejších článku o rumunské produkci jsem vzdychala nad tím, že nejsou žádné fotky, aby se jich jen o pár hodin později vynořila spousta. Nojéje, tak hurá do nich! :)


image host

Ačkoliv lustr vedle toho originálního vypadá trochu jako chudá příbuzná, provedení téhle scény je efektivní, fotka má zajímavou tajemnou atmosféru. Lustr se očividně nezdvihá nad hlavami diváků, tak to vyřešili takto. :)

27 let Fantoma Opery na Broadwayi

26. ledna 2015 v 18:53 | Lotte |  Fantom Opery Broadway
Fantom Opery dosáhl dalšího velkého milníku, protože právě dnes tento nejdéle běžící muzikál na Broadwayi slaví své americké 27. narozeniny.
Veliká gratulace a přeji ještě mnoho dalších let!!! :)


Source:
https://www.facebook.com/phantombroadway?fref=photo

Final Lair - Brad Little, Kristi Holden, Anthony Downing

25. ledna 2015 v 14:40 | Lotte |  Video týdne
Video aktuálního obsazení World tour - jaká vzácnost! :D :)
Když se vyjádřím k Bradovi - on je naprosto neuvěřitelný v tom ohledu, že Fantoma hraje s přestávkami (s odestupy max 2 roky) už 18 let (!). Na druhou stranu musím říct, že už se to na jeho hlase začíná bohužel podepisovat. Dovedu si představit, že role Fantoma je po tak dlouhou dobu asi docela ničivá na hlasivky.
(Btw - pokud chcete vidět i Bradovo a Kristino video z MOTN, tak to naleznete ZDE.)
Na druhou stranu co se herectví týče, je vidět jak dobře už je s rolí seznámený, z rozhovorů s ním vyplývá, že o roli i po vší té době přemýšlí a objevuje nové stránky Erika. Sledovat ho jako Fantoma je proto takové...jak to říct, člověk se s Bradem díky jeho "léty získané stabilitě v roli" cítí "bezpečně". To je až moc uvozovek, ale já vážně nevím, jak lépe své pocity z Brada vyjádřit. :D
Brad je poměrně umírněnější Fantom, nedělá žádné zbytečně okázalé pohyby, či jiné grimasy přes čáru, jak to bohužel herce v téhle scéně občas svádí. Ve vhodných místech je perfektně sarkastický, což já prostě miluju. :D
Kristi je je zase velmi průbojná Christine, nenechá si od něj nic líbit, přebírá svůj osud do svých rukou i přesto, že je v tu chvíli Fantomem postavena do oné pozice do kouta. Když se jí zeptá "So do you end your days with me?" statečně zavrtí hlavou ačkoliv se tváří vyděšeně. Potom je to ona, kdo zažene Brada na ústup, protože se k němu začne neustále přibližovat, přičemž jeho Fantom neví, jak si s takovou blízkostí poradit a raději od ní rychle odběhne pryč. Takhle popsaně to zní asi zvláštně, ale jen si to pusťte a uvidíte. :)
Anthony je zkrátka přesně takový, jaký by Raoul měl být. Když vezmeme stranou, že je to extrémní fešák, ale zmínit se to taky musí. :D Je něžný, ochranitelský, nebojí se postavit Fantomovi. Anthonyho hlas je úžasný, zní nanejvýš příjemně a bohatě. Může se vůbec o hlasu říct, že zní bohatě? Jestli ne, tak se omlouvám, ale už mi asi dochází příměry. :D
Bohužel musím říci, že ten moment těsně po "pověšení" Raoula jaksi přehrává jak Brad tak Kristi. Chápu o co se tam snaží, ale nějak to v mých očích...nefungovalo.
Naopak se mi velmi líbil okamžik těsně předtím než Brad vyřkne "You try my patience, make your choice". Ta chvilka kdy bojoval sám se sebou aby neztratil sebekontrolu, ten zlověstný výraz ze kterého opravdu šel strach....dokonalost, Brad uhodil hřebíček na hlavičku.
Co se polibku týče, Brad ho zahrál tak trochu alá Broadway, ale s tím, že nepřehrával takže...jde to (*významný pomyslný pohled k hercům co ovšem nebudu jmenovat :D). Vyjádřil tam všechno - uvěřitelné překvapení, šok, zmatení, bezradnost, lehká směsice strachu...touching. :3 Možná bych trochu omezila ty třesoucí se prsty, ale čert to vem', to jsou osobní preference! :D
Po polibku se Kristi a Brad na chvíli zastaví v takovém důvěrném držení, kdy se o sebe vzájemně opírají čely a...fňuk! The feels! :D
Bradův Fantom pak musí ten polibek chvíli jaksi "vydýchat", což Kristi sleduje s dojetím ve tváři...opět moc krásné.
Člověku pak už Brad jen láme a láme a ještě láme srdce. Když se vezme v potaz, že celou tu scénu až do tohoto bodu hrál tak trochu ironicky, neustále měl navrch, nenechal se ničím oblomit, tak je opravdu dojemné, když ho najednou vidíme tak ztraceného, roztřeseného, s rukama na rtech se ohlíží po Kristi jako nejisté malé dítě...už dlouho mě žádný Fantom ve Final Lair tak nedostal.
Raoula propouští ze smyčky jako ve snách, udivený nad celou tou situací, stále nepřítomný z polibku Christine....
Anthony se snaží Kristi hned odvést pryč, ta ho zastavuje, přemlouvá ho, s lítostí s rukou na srdci sleduje Brada...aww, spot on!
Chvilka s opičkou mě vážně rozesmutnila, ani nemluvím o Christine, když přijde vrátit prsten. Brad se Kristi ještě rychle chytí za ruku a chvíli si ji předtím než odejde podrží u sebe což je...srdcelámající. :'(
Zkrátka a dobře velmi velmi dobrý Final Lair...vybočujícím způsobem dobrý.

Přeji hezký start do nového týdne. :)

Premiéra Fantoma Opery v Rumunsku

25. ledna 2015 v 13:23 | Lotte |  Fantom Opery Rumunsko
Poslušně hlásím další premiéru non-replikové produkce Fantoma Opery! :D
Premiéra této produkce proběhla včera, tedy 24. 1. 2015 v Bukurešti s následujícím obsazením:

  • Fantom - Adrian Nour, Victor Bucur
  • Christine - Irina Ioana Baiant, Oana Serban
  • Raoul - Florin Ristei, Catalin Petrescu
O téhle produkci je vypouštěno tak málo informací, že vám mohu zmateně říci jen velice málo. Podle všeho má tahle produkce naplánované jen čtyři vystoupení (hmm), fotky prakticky nejsou, videa jsou tři, ale super krátká a podivná.
Tady je trailer, který je skutečně pozoruhodný. Přijde mi to jako trailer nějaké fanfiction, než seriózní upoutávka na produkci muzikálu ALW. Rozhodně mi napiště co si o něm myslíte! :D ZDE
Tady je teaser, kde...Fantom sleduje Christine jak spí a já se při sledování cítila spíš nepohodlně než romanticky, uh. Zase - dejte mi vědět. :D ZDE
A ten druhý teaser je...prakticky o ničem, ale hezké efekty, atmosféra Erikovy podzemní skrýše docela připomíná film z roku 2004. ZDE

A teď těch pár fotek co je k mání! :D

image host

Kulisy docela připomínají polskou produkci, řekla bych.

Zákulisí v Moskvě

25. ledna 2015 v 12:55 | Lotte |  Backstage
Vyšlo pár profesionálně pořízených fotek zachycujících zákulisní život Fantoma Opery v ruské produkci v Moskvě a vyšly moc pěkně, tudíž se s nimi hned musím podělit i v Lottelandu. :)

image host

Začněme promo fotkou Ivana Ozhogina. Kde všichni oceňme oceánovou modř jeho očí. ^^