You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Únor 2015

Návrat Earla Carpentera

28. února 2015 v 14:55 | Lotte |  Obsazení ve West Endu
V březnu se do obsazení londýnského Fantoma Opery dočasně vrátí velmi oblíbený Fantom Earl Carpenter. Ve chvíli, kdy na svém Twitteru oznámil svá data, fantomáci si už jako o duši rezervovali lístky. Nu, těším se na jejich recenze. :)
Podle všeho v březnu nastane nějaká fantomovská kolize, kdy ani Gerónimo Rauch ani Scott Davies nebudou moci hrát, protože jinak nechápu co to, že povolali Earla. Ale tak či tak, jsem ráda. :)
S jistotou se ví, že bude hrát 2./6. a 7. 3. 2015, nějaké představení bude hrát i v týdnu od devátého března, to se ale ještě upřesní. :)
Earl už měl včera první zkoušku, ze které pořídil milou fantomovskou selfie. :)


Source:
https://instagram.com/earl_carpenter/

Rozhovor pro magazín Hello

28. února 2015 v 14:49 | Lotte |  Ivan Ozhogin (Иван Ожогин)
Ivanovi se poslední dobou dostává hodně publicity (což je jedině dobře), takže rozhovoruje a rozhovoruje. (To není slovo, že?)
Výhodou jeho posledního interview pro časopis Hello je to, že je text k sehnání na internetu, protože narozdíl od nascenovaného článku, se to dá hodit celé do Google překladače a doufat v nejlepší. :D (Těžce profi :D).
Ivan tam v podstatě rozebíral své současné role, tedy Wolanda, Fantoma a Jekylla a Hyda. Do soukromí se mu zabrousilo velmi zlehka otázkou propíranou už vcelku opakovaně, tedy jestli se v něm nepere to, že je věřící a jeho záporné postavy, zejména ďábla Wolanda. Ivan odpověděl v tom duchu, že i zlo někdo musí hrát, navíc on si dovede všechny svoje role obhájit a ospravedlnit, jak podotkla i reportérka. A zpaměti citoval Fausta, to se taky musí zmínit.
Potom se bavili o nedostatku jeho času, o tom jak se to špatně seřizuje s rodinným životem (Ivan má čtyři děti, já si doteď myslela, že tři :D).
Konec rozhovoru už se pak nese v duchu debaty u úrovni ruského muzikálu a o jeho globální konkurenceschopnosti.
Plus strašně milé fotky z kavárny, kde se rozhovor konal. :)

image host

Fotky z OK! magazínu

28. února 2015 v 14:27 | Lotte |  Ivan Ozhogin (Иван Ожогин)
Nedávno jsem sem dávala článek s fotkami oscanovaných listů z časopisu, kde otiskli rozhovor s Ivanem. Sice jsem si nepočetla, ale zato jsem obdivovala fotky, které už jsou konečně k mání a v lepším rozlišení. A zkrátka je sem musím dát. :)
(Ta u krypty papá Daaého je moje oblíbená, duh, perfektní muž).

image host

Tisková konference Mistra a Markétky II.

27. února 2015 v 19:50 | Lotte |  Master and Margarita
Našla jsem ještě nějaké fotky z tiskové konference pořádané kvůli březnové premiéře Mistra a Markétky v Moskvě, takže je dodávám k TOMUTU článku. :)

image host

Únorový blok Mistra a Markétky III.

27. února 2015 v 19:31 | Lotte |  Master and Margarita
Pokud jste shovívavě přemýšleli co stojí za mojí neaktivitou posledních pár dnů a napadlo vás, že už zase ležím zahrabaná ve videjích Mistra a Markétky...ANO. :D Únorový blok = filmovaný blok. A to je dobře, to je skvělé! :D
Většina videjí je z posledního dne únorových představení, tedy 23. 2. 2015, ale jsou tu i videa ze staršího data. Hurá do nich. :)
Wolandovo arioso: Láska a strach (Ivan Ozhogin), 23. 2. 2015 - Ivan si zase zkusil něco nového a úvod písně zpěvavě zašeptal....jak jinak to popsat? Mě osobně překvapilo, že jde zpívat a šeptat zároveň, ale Ivan asi svede všechno. ;D
Woland se setkává s Berliozem a Bezprizorným, Lítost za pravdu, 23. 2. 2015 - v minulém článku této rubriky jsem zkoumala jak je možné, že má na sobě v této písni Ivan jiný kostým než obvykle, tedy místo bílého obleku kostým z Lásky a strachu. Tak odpověď je prostá. Vzhledem ke škrtům v prvním jednání už prostě není čas se převlékat. Z muzikálu zmizela úvodní scéna snového Wolanda a Matouše, zrovna tak i výjev z ulic Moskvy, kdy si Woland a jeho svita hledají oběť (fňuk, fňuk, já bych to teda neškrtala). Muzikál teď začíná rovnou Wolandovým sólem Láska a Strach, na kterou hned navazuje ono setkání s dvěma literáty, tudíž...opravdu není čas měnit kostým. Záhada vyřešena, hurá. :D
Woland se setkává s Berliozem a Bezprizorným, 23. 2. 2015 - stejné video jako to výše, jen bez následující scény. Ale i tak doporučuju. Nahrávající totiž seděla z našeho pohledu v pravé části, kde se ona scéna odehrává, takže je to skutečně velmi dobrý pohled na všechny tři pány a skvělá příležitost, jak docenit Ivanův královský sarkasmus. :D
Chyťte konzultanta, Kytice smutku (Natalia Martynov, Ivan Ozhogin), 23. 2. 2015 - Ivan skutečně zjevně začíná přehodnocovat svůj způsob hraní Wolanda. Vidíme tu, jak se svou svitou jedná tak nějak více...jak to říci....lidsky, méně chladně, ovšem stále vzbuzuje respekt. Ono vybalancovat knižního Wolanda a toho "polidštěnějšího" muzikálového je asi oříšek, ale Ivan dokáže zahrát jakoukoliv "ďáblovu verzi". :) :) :)
Wolandovo první setkání s Markétkou (Ivan Ozhogin), 23. 2. 2015 - jak vidíme, tak Ivan na tuto scénu opět nosí bílý oblek. No, jsem ráda, že ho nevyřadili, navíc ten kostým z Lásky a strachu by sem nešel. No jinak...Ivan dokonalý jako vždy, ta role je jeho hlasu jako šitá na míru, to ani jinak než výborně nejde. :)

Videa z muzikálu Jekyll & Hyde

27. února 2015 v 16:34 | Lotte |  Ivan Ozhogin (Иван Ожогин)
Ivan má za sebou dvě ze tří únorových představení (25. a 26. 2. 2015) v titulní roli v muzikálu Jekyll & Hyde, přičemž to třetí ho čeká zítra, tedy 28. 2. 2015.
Z jeho lednové premiéry je na YT dohledatelná pouze děkovačka, z únoru už máme k dispozici zatím čtyři videa.
Vzhledem k tomu, že na ten muzikál nejsem žádný expert (vlastně jsem ho pořád ještě neviděla celý, já ostuda) tak si názvy písní musím pouze odvozovat s pomocí Wikipedie. Azbuka v kombinaci s neznalostí muzikálu je kombinace roku. :D Takže, kdo odhalí moji identifikaci písně za špatnou, tak mi dejte vědět. :D
Bring on the Man - Ivan na houpačce se srdíčkem kolem krku. To se hádám prostě musí vidět, none? :D
Dangerous Game - u této písně vážně lituju, že není pořádně přiblížená. Považme, že Ivan sice většinu své kariéry strávil v rolích záporáků, ale tohle je přece jen poněkud nový level všeho co známe předtím. Chci tím říci...no...tohle je zatraceně sexy. :D Tak, řekla jsem to. :D
Alive - Ivan si může zkusit trochu jinou polohu hlasu. Většinou má za úkol znít sametově a okouzlovat, teď musí běsnit s takovým rockovým nádechem, což u něj zase tak často neslyšíme. Ostatně, že se někdy u Ivana dočkám takového toho rockového "kvílení", to je překvápko. Aneb jeho hlasový rozsah mě nikdy nepřestane udivovat.
In His Eyes - nešťastný duet dvou žen, které milují stejného muže. Je zajímavé, že Ivan se v tomto muzikálu setkává s oběma svými ruskými Sárami z Balu Vampirov (Tanz der Vampire), Verou Sveshnikovou a Elenou Gazaevou, které obě hrají Emmu. Svět je malý. :)

Love Never Dies v Hamburku

24. února 2015 v 16:42 | Lotte |  Love Never Dies Hamburk
Už nějakou dobu se živě spekulovalo o tom, že do německého Hamburku míří pokračování Fantoma Opery, muzikál Love Never Dies, ale až nyní je tato informace oficiálně potvrzena. Muzikál zde poběží pod jménem Liebe Stirbt Nie, takže se jedná o doslovný překlad.
Premiéry se dočkáme 23. 11. 2015 v Operettenhaus.
Obsazení zatím není známo. Převezme produkce obsazení z Fantoma Opery v Hamburku, či z koncertní verze Love Never Dies ve Vídni či sáhnou po úplně jiných tvářích? Čas ukáže. :)


Source:
http://www.stage-entertainment.de/musicals-shows/liebe-stirbt-nie-hamburg.html

Odmítám zemskou tíž - Mary a Terka

23. února 2015 v 19:33 | Lotte |  Wicked

Po nějaké té době se mi zase ozvaly talentované Mary s Terkou, na které si jistě pamatujete díky jejím překladům Love Never Dies :
Teď se mi holky ozvaly znovu, protože rozjíždí nový projekt, tentokráte Wicked. Zde proto přináším jejich překlad Defying Gravity pod názvem Odmítám zemskou tíž.

Holky, to je paráda! :)
Obdivuju, že jste se pustili i do toho úvodu hádky Glindy a Elphie, to je přece jen pasáž, kdy si názory vyměňují velice prudce a rychle, takže najít proto pasující česká slova musel být oříšek.
A že se vám podařilo i název přeložit tak, aby pořád zachovával původní smysl, to bylo geniální, no vážně. :) Tahle písnička celkově mi přijde na překlad velice těžká, takže jste mě vážně ohromily. :)
A i ta pasáž Ozianů je úderná a zpěvná.
Tolik dobrých překladů za tak krátkou dobu, za poslední dny jen nevycházím z údivu. :)Ivan Ozhogin v OK! magazínu

23. února 2015 v 19:14 | Lotte |  Ivan Ozhogin (Иван Ожогин)
Ivan se objevil v ruském OK! magazínu a ač si v azbuce vůbec nepočtu, tak krásné fotky s kulisami Fantoma se prostě nemůžou nesdílet dál. :) *.*

image host


image host

Audience Award Launch

23. února 2015 v 19:05 | Lotte |  Koncerty a vystoupení
Rok se s rokem sešel a nás čeká další udílení Olivier Awards, tedy anglické obdoby cen Tony.
Nezbývá než držet našemu drahému Fantomovi (letos zastupovanému Gerónimem Rauchem a Harriet Jones) palce. :)

image host