You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Březen 2015

Oněgin - oznámení obsazení

31. března 2015 v 18:38 | Lotte |  Oněgin
Své muzikálové adaptace se dočká další slavné literární dílo. Jak nadpis napovídá, jedná se o Evžena Oněgina od A. S. Puškina. Toto dílo samozřejmě už známe jako operu, ale myslím, že muzikálová verze si bude snažit jít vlastní cestou. Nicméně žádné informace o ději zatím nebyly zveřejněny, neboť je na ně ještě příliš brzy, jak odpovídají oficiální zdroje na zvídavé otázky. Muzikál poběží v Rusku, v Petrohradě.
Nicméně něco vám mohu říci už nyní a to obsazení, které bylo nedávno oznámeno. Zdůrazňuji ovšem, stejně jako zdůrazňují oficiální stránky muzikálu, že se nejedná o konečný seznam, takže jména nejsou ještě pevně dána a mohou se změnit.
V potencionálním obsazení však vidíme mnoho známých tváří z právě běžícího Mistra a Markétky (Kirilla Gordeeva, Veru Sveshnikovou, Natalii Martynovou, Antona Avdeeva, Igora Krola a Marii Lagatskayovou - české skloňování na ruská jména moc nefunguje). Ostatně muzikál je pod taktovkou stejné společnosti jako Mistr a Markétka.
Prosím omluvte případné překlepy ve jménech, ale pracuju a azbukou a Googlem. :D

Oněgin: Kirill Gordeev, Sergey Onischenko, Maxim Novikov (cover)
Taťána: Vera Sveshnikova, Julia Romanova, Natalia Martynova, Anna Malyshev
Lenský: Anton Avdveev, Vadim Michman, Igor Krol, Marat Yarullin (cover)
Olga: Daria Zuev, Agatha Vavilov, Anastasia Shvedova
Matka Olgy a Taťány: Oksana Krupnova, Alena Bikkulova, Maria Lagatskaya


image host

Z hledáčku Fantoma

31. března 2015 v 18:17 | Lotte |  Backstage
Londýnský Fantom Gerónimo Rauch má jako koníček fotografování. A tak si jednoho dne přinesl foťák do práce a pořídil několik velice pěkných zákulisních momentek. Hrozně se mi líbí, Gero to má skutečně v oku, jak se říká. :)

image host

BestTonight party

31. března 2015 v 17:24 | Lotte |  Ivan Ozhogin (Иван Ожогин)
Tamara Kotova a Ivan Ozhogin 20. 3. 2015 vystoupili v kavárně Manon na akci BestTonight Party. Zde zazněly "nejlepší písně" z Fantoma Opery...takže asi museli ve dvou přezpívat celý muzikál. :))
Z akce jsou moc milé fotky, na které se můžete podívat níže.

image host

Premiéra Jesus Christ Superstar

31. března 2015 v 16:41 | Lotte |  Drew Sarich
Ve vídeňském Raimund Theater se od 27. 3. 2015 na limitovaný počet představení hraje koncertní verze Jesus Christ Superstar. V hlavních rolích zde září Drew Sarich, Nadine Beiler a Alex Melcher.
Já tu mám pár fotek z premiéry i zákulisí, které si nemůžeme nechat ujít. :)

image host

Fantom Masterclass

31. března 2015 v 16:02 | Lotte |  Fantom Opery Rusko
Ve čtvrtek, 26. 3. 2015, se pro studenty dramatu a i další zájemce, otevřel moskevský domov Fantoma Opery na Masterclass. Fantom, Christine a Raoul, tedy Ivan Ozhogin, Tamara Kotova a Eugeny Zaytsev, vystoupili se třemi šťastnými studenty přímo na jevišti v kostýmech. Zazněla titulní píseň v podání Ivana a studentky, poté All I Ask Of You té samé slečnny a Eugenyho, All I Ask Of You Reprise jediného mužského účastníka masterclassu a potom Il Muto s Tamarou a ještě další studentkou.
Masterclass probíhal asi tak, že studenti měli na nazpívání písní více pokusů, protože po každém vystoupení ještě obdrželi nějakou zpětnou vazbu.
Já z události přináším nějaké ty fotky a na konci i pěkné video. :)

Btw, mějte na paměti, že jsou to nejsou profesionálové, ale studenti. :)

image host

DSOCI - 51. kapitola

28. března 2015 v 18:22 | Lotte |  Dark stories of Coney Island
Park pomalu procital ze zimního spánku, během kterého byl z větší části zcela uzavřený veřejnosti. Na náměstí, kam vjížděl kočár obtěžkaný zavazadly a krabicemi, nesměle dopadaly první hřejivé paprsky jarního slunce. Příjezd Meg Giryové byl první zajímavou události po dlouhých měsících nudy, takže se našlo pár zvědavců, kteří se na její příjezd přišli podívat a Meg to svým způsobem lichotilo. Neviděla mezi nimi svou matku, což v ní vyvolávalo lítost ale i úlevu.
Na radu Erika (po které následovaly jeho nesčetné a hodiny trvající rozepře s matkou), strávila celou zimní sezonu v New Yorku a co je hlavní - bez matky. Její doprovod se sestával z jedné důvěryhodné vdovy, která jí dělala garde a slečny Fleck, která se ovšem touto zimní dovolenou nezdála příliš nadšená.
Meg chodila na plesy, čajové dýchanky, větší či menší posezení, důležití lidé si ji zvali na večeře, aby ozdobila svojí krásou jejich tabuli...společensky rozhodně dospěla a její způsoby získaly na uhlazenosti.
Jako herečka v zábavním parku si sice musela vytrpět, když nad ní nejvyšší členové společnosti ohrnovali nos, ale s takovými lidmi se zase tak často nestýkala.
Mezi mladými důstojníky sklízela veliký obdiv, děvčata jejího věku jí buď záviděly, nebo se s ní horlivě toužily přátelit, či dokonce obojí zároveň. Její hvězda už během první sezony Phantasmy stoupala výš, než si kdy dovedla představit a ona se nechala unášet na pomíjivé vlně slávy a potlesku. A o ničem z toho by neměla ani ponětí, nebýt zářivého pobytu v New Yorku.
Vrátila se jiná - změnu na sobě cítila i ona sama. Nešlo jen o zevnějšek - sice byla pravda, že si začala jinak česat vlasy, používat dražší líčidla a oblékat se sofistikovaněji a s definitivní rázností odložila mašle do vlasů. Jenže proměna, která se odehrála v jejím nitru byla mnohem převratnější než ta, kterou mohli sledovat pozorovatelé jejího příjezdu.
Získala jiskru v oku, díky které její modré oči pozbyly sladké naivity, ale získaly smyslné zralosti. Její úsměv nebyl roztomilý a plachý - rty se jí při vystupování z kočáru zvlnily v sebevědomém úsměvu krásné ženy, která už se přenesla přes nejistotu dospívání a je si vědoma svých předností i slabostí, která se naučila zakrývat.

Fantom Opery ve Švédsku

25. března 2015 v 18:53 | Lotte |  Fantom Opery Švédsko

Je mi radostí oznámit, že se chystá nová, jak titulek napovídá, švédská produkce Fantoma Opery, která konkrétně poběží ve Stockholmu. Na premiéru se můžeme těšit v září 2016.
Produkce je momentálně v absolutních začátcích - tedy probíhají přípravné fáze na konkurzy, které se budou konat od 3. do 7. 5. 2015.
Jediný člen obsazení, který je znám už nyní, je samotná titulní role a myslím, že si všichni můžemem tipnout, kdo to je.
Fantoma si zahraje švédský herec Peter Jöback, který už roli ztvárnil v Londýně a New Yorku.
Obecným očekáváním je, že jeho Christine se stane Emmi Christensson, která momentálně hraje Christine v Londýně, ale než se produkce ve Stockholmu otevře, už jí skončí smlouva, takže volná bude.
Sice nebylo oficiálně oznámeno, zda se jedná o replikovou či non-replica produkci, ale spíše se očekává první varianta.

Source:
https://www.facebook.com/peterjoback?fref=ts
Photo: Joan Marcus

Rozhovor s Emmi Christensson (překlad)

25. března 2015 v 18:41 | Lotte |  Fantom Opery West End
Jestli si vzpomenete, tak v lednu jsem psala o tom, že s Emmi Christensson, otiskli rozhovor v jednom švédském magazínu. Ke článku jsem přiložila pár lehce křivých fotek toho článku.
Emmi byla tak laskavá, že na svém otevřeném Twitteru sdílela naskenované, tudíž o mnoho kvalitnější fotky onoho interview.
A aby toho nebylo málo, jedna uživatelka Tumblr přeložila nejzajímavější pasáže do angličtiny, tudíž já je sem dávám přeložené mojí maličkostí do češtiny.
Onu blogerku z Tumblr najdete samozřejmě uvedenou dole ve zdroji, stejně jako Twitter Emmi. :)

image host

Návštěvník číslo 100 000

25. března 2015 v 17:57 | Lotte |  Le Bal Des Vampires
V sobotu, 21. 3. 2015, na představení Le Bal des Vampires (Tanz der Vampire) zavítala návštěvnice s pořadovým číslem 100 000.
Toto krásné výroční kulaté číslo bylo řádně oslaveno a šťastná, přešťastná divačka odměněna. Nejenže mohla jít na děkovačku za tím úžasným, talentovaným obsazením, ještě dostala podepsaný plakát a prohlídku po zákulisí.
A zmínila jsem s kým se při té děkovačce mohla držet za ruku? S hrabětem Krolockem osobně! Aka se Stéphanem Métrem. Uuuh! :D *.*

image host

Březnový blok Mistra a Markétky III. (Moskva, Petrohrad)

22. března 2015 v 15:01 | Lotte |  Master and Margarita
A další zásoba videjí z Mistra a Markétky za březen. Jej. :)
*Teoreticky* by to měl být za březen poslední článek, protože tento blok minulý týden skončil, aaale, jeden nikdy neví. :)
V předcházejícím článku jsem dávala odkaz na první jednání moskevské premiéry s tím, že druhé se zatím neobjevilo, ale doufám, že se ještě objeví. Dobrá zpráva je, že už je vskutku na světě, takže jsem strašně ráda, že mohu říci, že máme k dispozici další nahrávku celé show a to ne jen tak ledajaké show, ale té premiérové. :) Pro přehlednost sem dám i první jednání, i když na to už jsem odkazovala už v onom minulém článku. :)

Láska a strach, Wolandovo arioso (Ivan Ozhogin), 18. 3. 2015, Petrohrad - Ivan je cool. Co víc dodat, Ivan je prostě cool. *.* :D
Woland se setkává s Berliozem a Bezprizorným, 18. 3. 2015, Petrohrad - konkrétně druhá část té scény, tedy po výletu do minulosti za Ješuou a Pilátem, tedy když Woland má bílý oblek. :D Dobré orientační body, já vím. :D
Wolandovo první setkání s Markétkou (Ivan Ozhogin, Natalia Martynova, Igor Krol), 18. 3. 2015, Petrohrad - co říct, miluju tuhle scénu a to, jak ji Ivan podává. Jeho dikce je úžasná, díky němu jsem si ruštinu zamilovala bez toho, abych jí rozuměla, no to už je něco, ne? :D
Chvíle štěstí, duet Mistra a Markétky (Victoria Zhukova, Anton Avdeev), 4. 3. 2015, Moskva - vážně bych si přála vědět co Anton na začátku řekl, že tím rozesmál Victorii i publikum, která následně i začalo tleskat (což není zvykem, protože je žádáno, aby se během představení vůbec netleskalo, jedině až na konci u děkovačky).
Chvíle štěstí, duet Mistra a Markétky (Natalia Martynova, Igor Krol), 18. 3. 2015, Petrohrad - zajímalo by mě, proč Natalia pasáž zpívanou spolu s Mistrem zpívá najednou tak vysoko. Tedy, "najednou" je špatné slovo, poprvé jsem to u ní postřehla už v únoru, ale i tak. Zajímavé. Někdy jí ty výšky znějí moc pěkně, někdy občas lehce ujíždí, ale obecně vzato je to hezká změna/improvizace.