You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Design "Ples u Wolanda"

20. března 2015 v 20:26 | Lotte |  By the Way
"Žádám, abyste mi napsal potvrzení," spustil neúprostně Nikolaj Ivanovič a divoce se rozhlížel, "aby bylo jasné, kde jsem strávil noc."
"A nač je potřebujete?" zeptal se přísně kocour.
"Chci je předložit na milici a pak manželce," prohlásil zarytě host.
"Podobná potvrzení obvykle nevystavujeme," namítal nasupeně kocour, "ale pro vás uděláme výjimku."
Než se Markétčin soused vzpamatoval, nahá Hela už seděla u psacího stroje a Kňour jí diktoval:
"Potvrzujeme, že držitel tohoto dokladu, Nikolaj Ivanovič, strávil uvedenou noc na plese u satana, kam byl násilím dovlečen ve funkci dopravního prostředku...totiž...Helo, napiš 'čuníka' a dej to do závorky. Podpis Kňour."

(Ta kniha je perfektní :D)
Kromě zatmění slunce je pro mě dnešní den zvláštní i tím, že se Lottelandu mění kabátek a já na něm vůbec poprvé mám Mistra a Markétku. :3 :)
Vidíme tu moji nejoblíbenější scénu, tedy plesovou (jak i knížní úryvek napovídá). Jako Woland je tu Ivan Ozhogin, jako Markétka Victoria Zhukova.
S jarem přichází i návrat ke světlým barvám a tak je tu design do fialova, což už tu dlouho nebylo. :)
Jako vždy za tento kabátek vděčím Tahmed, které s obdivem neskonale děkuji za její dílko a trpělivost s mojí osobou. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adele Adele | Web | 22. března 2015 v 21:09 | Reagovat

Čekala jsem, kdy se tu objeví kabátek s Mistrem a Markétkou :-) Div jsem nadšením nezatleskala, jelikož mi to nedalo a tento týden jsem právě začala číst Mistra a Markétku. (Prozatím jsem dočetla do místa, kdy se chystá ples u satana - takže vrchol mám stále před sebou.)

Muzikál jsem ještě celý neviděla - jen jsem si z YT stáhla první a druhé dějství. Tato videa jsou ovšem "sestavena z nahrávek", takže vůbec netuším, zda tam náhodou nějaká scéna nechybí.
Letmo jsem si je projížděla a zjistila, že scény s Ivanem zabírá kameraman/ka převážně jeho postavu (tedy Wolanda) - což je naprosto úžasné!!! (Myslím to, sledovat zblízka jeho hereckou interpretaci - o precizním pěveckém projevu nemluvě. - Soudím jen podle několika ukázka, co bude pak, až to uvidím celý.)
Vcelku jsem viděla 3 scény: Wolandův glóbus, Ples u Satana, Markétčino přání / Sbohem Markétce (tady jsem něvěděla, jak píseň pojmenovat, takže díky za tvůj důkladný rozbor obsahu k muzikálu - zjednodušila jsi mi to :-) ).

Knížku jsem chtěla začíst číst hned co bych přečetla Město z kostí - jenže náhoda tomu chtěla, že když mě odpadla přednáška ve škole, já zůstala o další 2 hodiny navíc v univerzitní knihovně, tak jsem si půjčila knihu a začala... (no dobře, přiznávám, že jsem ve čtení pokračovala i během přednášky :D ) No a pak jako marod (naštěstí jen s lehkou virózou) na dva dny odtržena od noťasu jsem pokračoval v četbě. A já si dokonce tuhle "bizardnost" užívám (je to šílená jízda).

To jsem odbočila, nevadí, jen jsem chtěla vyjádřit své nadšení jak z muzikálu i z nového kabátku od Tahmed. Líbí se mi fialové doladění stran a odkazů - dobrá volba :-)

2 Tahmed Tahmed | E-mail | Web | 22. března 2015 v 22:18 | Reagovat

[1]: Jsem ráda že se ti Adele má práce tak zamlouvá :)

3 Lotte Lotte | Web | 23. března 2015 v 5:15 | Reagovat

Jej, a že je ta kniha naprosto skvělá a geniální! :D

Jo, vím, který záznam myslíš, na ten jsem taky koukala. Je to plná verze muzikálu, bez obav. :) Dokonce jsou tam i scény, které později vystřihli, takže aspoň uvidíš vážně celé dílko. :)
A to že napřed přečteš knihu vážně hodně pomůže, protože v mluvených částech většinou doslova citují knihu, takže se člověk chytá, i když neumí rusky. :)
Tak Ještě Tango a už jsi viděla všechny mé nejoblíbenější scény. :D
Ten můj rozbor jsem nedávno upravovala, mimochodem, protože jsem si tam s časem objevila lehké nesrovnalosti - tehdy jsem ještě nebyla v tomto ohledu tak zásobená informacemi jako teď. :D :D

Jsem vážně ráda, že k Mistrovi a Markétce se zase dostal další človíček, to je galaktické. :)

A Tahmed jako vždy odvedla skvělou práci, máš pravdu. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama