You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Červen 2015

Ples upírov

30. června 2015 v 20:03 | Lotte |  Ples upírov
Mí drazí, musím se vás vážně zeptat: věděli jste, že existovala slovenská produce Tanz der Vampire? A pokud ano: proč jste mi to neřekli a musela jsem se to dozvědět od zahraničních fanoušků?? :D
Samozřejmě je nutno dodat, že je to "pouze" studentská produkce, ale v čem jsou Slováci jistě unikátní je to, že je to první oficiální studentská produkce Tanzu.
Kostýmy a kulisy jsou očividně nízkorozpočtové, ale to se samozřejmě dalo čekat a proto se taky nehodlám bavit o nich, jako spíš o tom pojetí.
Na té produkci vidíme, že tvůrci byli obeznámeni s originálem, ale pak se nějak rozhodli vdechnout mu takový modernější námět. Dovolila jsem si shrnout pár věcí, co mě tak zaujalo:
  • Chagal twerkuje?!?
  • máme jedinečnou příležitost sledovat Chagala a Magdu v akci live (you know what I mean)
  • Magda je Chagalova milenka ještě předtím, než se ti dva změní na upíry
  • Totale Finsternis - romantičtěji podanou verzi té písně asi neuvidíte, svým způsobem je to milé :)
  • při Gieru se za Krolockem promítají určité "flashbacky" z toho o čem zpívá, což je strašně pěkné
  • Tanzsaal je...pokud se nepletu...podaná jako svatba hraběte a Sáry? Sára přijde se závojem a kyticí černých růží v ruce (asi jsou to černé růže, špatný záznam). Momentu kousnutí předchází....no to prostě uvidíte sami, zkrátka Sára a hrabě mají svůj velmi vášnivý okamžik.
  • Krolock se po kousnutí Sáry líbá se všemi okolostojícími aby ochutnali její krev xD xD xD
Bohužel z toho nemáme celý záznam, ale jsou tu dvě videa s úryvky z prvního a druhého jednání a svou představu si uděláte. :)
Totale Finsternis - Thomas Borchert, Jessica Kessler

30. června 2015 v 18:26 | Lotte |  Video týdne
A pojďme se ještě chvíli držet Tanzu v této rubrice! :D
Tohle video jsem si vybrala na základě dvou věcí: TF není nikdy dost a faktu, že jsem Jessicu Kessler nikdy neviděla s někým jiným než s Kevinem Tartem v proshotu Tanzu. Hmm,to je třeba napravit!
A tak ji tedy máme s Thomasem z Hamburku z roku 2004. (Zdůrazňuji ten rok, protože ho sami pocítíte na kvalitě :D).
Jessicu mám strašně ráda - myslím, že co se týče energičnosti a citu pro humor je její Sára nepřekonatelná. Zrovna v TF humor samozřejmě nevidíme, ale mluvím teď obecně. :D Taky je strašně roztomilá (já vím, to jste potřebovali vědět :D) a nevím proč, ale stejně jako v proshotu, i teď v ní vidím takové malé ptáčátko, co se samo zavírá do klece, aniž by to tušilo. Její projev je skutečně velmi čistý a upřímný a co se mě týče nejde její Sáru nezbožňovat.
Co se Thomase týče, v TF obzvlášť vyniká jeho pozoruhodná barva hlasu s takovým velmi temným podtónem, který je svým způsobem pro hraběte skvělý.
Je zajímavé, jak na začátku, když mají poprvé zpívat společně, Thomas nejprve nechal zpívat Jessicu samotnou a pak se k ní připojil až při druhé větě - zajímalo by mě, jestli to byl nějaký umělecký nápad nebo se prostě zapomněl. :D
Jéééje! Jééééje! Nevím, jestli je to prostě jiná choreografie, nebo Thomasova improvizace, ale to jak si Sáru zabalí do pláště v té části, kdy ho normálně herci nad Sárou zvedají jako netopýři je strašně strašně milá! Jej, to mi udělalo radost! :D
Dalším mým postřehem bylo, že vzhledem k tomu, že Jessičina Sára je poměrně naivní, Thomas se na ni dívá docela lítostně...je zajímavé ho sledovat, vážně. Ten pohled jakým ji sleduje úplně na konci, kupříkladu. Jen je tedy škoda, že právě ten konec je uťatý. To se nedělá.
Ale i tak....
Krásný nový týden! xxx

25 let Fantoma Opery v Německu

30. června 2015 v 17:49 | Lotte |  Fantom Opery Hamburk

29. 6. 1990 měla poprvé premiéru německá produkce Fantoma Opery v Neue Flora Theater v Hamburku, kde FO běželo neuvěřitelných jedenáct let. Fantom se poté hrál v Essenu a Stuttgartu.
A tam, kde to všechno začalo, Fantom oslavil své pětadvacáté narozeniny. Včera se v Neue Flora Theater odehrálo představení, kterým německý Fantom dosáhl svého velkého milníku.
FO sice v Německu neběželo celých těch pětadvacet let v kuse, ale i tak je to velká tradice této show.
Derniéra této produkce se sice už blíží, ale není třeba zoufat, FO se totiž v listopadu tohoto roku přesune do Oberhausenu. :)
Tak šťastné narozeniny německému Fantomovi. :D :)

Österreichischer Musiktheaterpreis

29. června 2015 v 17:32 | Lotte |  Drew Sarich
Složitější titulek jsem tu snad ještě neměla. Aneb Němci si potrpí na složeniny. :D
8. 6. 2015 proběhla ve Vídni akce...eh, kterou máte v názvu článku, aneb prostě to nebudu psát podruhé. :D
Na této akci zazněla i píseň Till I Hear You Sing a nezazpíval ji nikdo jiný, než do této doby jediný rakouský LND Fantom (z koncertní verze) Drew Sarich. :)
Aneb ten muž je génius. *.*
Derniéra Le Bal Des Vampires

29. června 2015 v 17:23 | Lotte |  Le Bal Des Vampires
Začátek léta může být takový docela hořkosladký pro muzikálofila. Jsou tu prázdniny a tak dále, ale léto se zároveň i docela často nese v duchu derniér a to už je horší. :D
Nás tedy do léta uvítala derniéra Le Balu v Paříži a to včera, 28. 6. 2015, kdy upíři naposledy zachvátili francouzské hlavní město. A já moc, moc doufám, že se ještě někdy vrátí, protože tahle produkce byla jedna z mých velmi oblíbených.
A tak přeji celému obsazení hodně štěstí v jejich budoucích projektech, ať už je muzikálové cesty zavedou kamkoliv, budu jim držet palce a přát úspěch, protože jsou to všichni neuvěřitelně talentovaní lidé a zaslouží si to.
Kdo si chce na produkci zavzpomínat, určitě navštivte YT kanál Shadow ZDE, kam nahrála z Le Balu spustu videjí, která, pokud se nepletu, pochází z dob předpremiéry, aneb kdy to všechno začínalo. :)
Na závěr bych si dovolila překlad krásného rozloučení, které na svůj Instagram napsal Alfred, Daniele Carta Mantiglia.


Světově nejdéle hrající Fantom

29. června 2015 v 16:20 | Lotte |  Fantom Opery Světová tour

Brad Little, současný Fantom ve world tour, bude poté, až tour projede zastávkami v Pekingu a Kantonu, světově nejdéle hrajícím Fantomem. (Ne bez přestávky, samozřejmě. :))
Nejsem seznámena s přesným číslem, ale podle všeho to znamená, že Brad má za sebou už více než 2 700 představení v roli, což je obdivuhodné.

Source:
http://roadtophantom.tumblr.com/

Fantom Opery v Japonsku

29. června 2015 v 16:13 | Lotte |  Fantom Opery Japonsko


Fantom Opery se znovu vrátí do Japonska, konkrétně do Nagoje (či jak se to skloňuje :D).
Premiéra bude 20. 9. 2015.
Zajímavým faktem je, že FO v Japonsku vidělo 950 000 lidí, tudíž díky novému otevření show v tomto městě Fantom dosáhne neuvěřitelného milionu. :)

Source:
http://www.shiki.jp/navi/news/applause/operaza/026513.html
http://operafantomet.tumblr.com/

Video ze zákulisí FO v Hamburku

29. června 2015 v 16:08 | Lotte |  Backstage

Šťastná to reportérka, která se projela ve Fantomově loďce, odhalila tajemství svíček vystupujících z jeviště a dokonce na ni "nechali spadnout" lustr. No co si víc děvče může přát? :D
Podítejte se na tříminutovou mini-reportáž odhalující některá tajemství POTO ZDE. :)

Elena, Ivan a Evgeny v Comedy Clubu

29. června 2015 v 15:44 | Lotte |  Ivan Ozhogin (Иван Ожогин)
Jak lépe se odreagovat od emočního kolotoče, který neustále zažívá hlavní trojice Fantoma Opery, než si vyrazit ven a pobavit se v klubu? :)
Ivan Ozhogin (Fantom), Elena Bahtiyarova (Christine) a Evgeny Zaytsev tak učinili a jistě nabrali nový elán na další představení. :)

image host

DSOCI - 58. kapitola

28. června 2015 v 21:30 | Lotte |  Dark stories of Coney Island
Na chodbě před dveřmi do Erikovy pracovny se ozvaly spěšné, rázné kroky. Trio se zadívalo na svého pána a pak ke dveřím.
"To je neslýchané, lidé si sem chodí jak se jim zlíbí, bez pozvání, bez klepání...dřív to tak nebývalo. Měl byste s tím něco udělat, Mistře," neovládla se slečna Fleck a semkla rty do pevné linky. Měla tou poznámkou na mysli Ariellin nedávný neohlášený příchod, který ji prošel jen tak.
Erik se usmál sám pro sebe, zatímco něco škrtal na notovém papíře a nijak její výpad neokomentoval. Myslel si, že hluk přede dveřmi s ním nijak nesouvisí, že se brzy utiší a zmizí. Nečekal žádnou návštěvu a jediná osoba, která narušila jeho soukromí bez trestu se momentálně nacházela v divadle bez vyhlídky vyjít v nejbližších měsících ven.
Erik se pletl. Co víc, on se šeredně pletl. To a další spleť nepřehledných myšlenek zaplavila jeho mozek, když se dveře jeho pracovny zničehonic rozrazily. Když uviděl kdo stojí za dveřmi, prudce vstal ze židle, aby na ni vzápětí znovu, ochable usedl s ústy pootevřenými šokem.
"Oh mon Dieu!" zaslechl Erik jako v mrákotách. Už tak dlouho neslyšel svůj rodný jazyk...ale nebyla to francouzština, která způsobila, že se mu stáhlo hrdlo. Kdepak, takovou moc měl pouze zvuk Christinina hlasu.
Slečna Fleck se zatvářila, jako by ji někdo vší silou praštil do břicha a vyrazil jí dech. Natáhla ruku a jako klíště se přitiskla ke Ganglovi. Ten ji chlácholivě vzal kolem pasu a mlčky vyvedl ven z místnosti. Za nimi se jako stín ploužil Squelch, který si Christine před odchodem změřil překvapivě bystrýma očima, které působily na jeho tupém obličeji zvláštně a nepatřičně.
Christine v první chvíli nepostřehla, že se v místnosti nachází někdo další. Vyčkala dokud se Trio nevzdálilo a pak, ač se celá jen třásla, s hrdě vztyčenou hlavou přešla přímo k oslabenému Erikovi.
"Já to věděla, věděla jsem, že jsi to ty! Ach, já hloupá, mělo mi to dojít hned. Vždyť tohle místo...tohle proklaté místo se jmenuje Phantasma....co víc mě mělo praštit do očí, abych si uvědomila pravdu?"
Erik se konečně vzchopil a znovu vstal od piána, kde dosud pracoval.
"Takže tak jsi mě odhalila? Podle názvu parku?" opakoval nevěřícně.