You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Červenec 2015

Mistr a Markétka, 26. 7. 2015

29. července 2015 v 11:40 | Lotte |  Master and Margarita

Nuž, tak jsme se za červenec dočkali jedné nahrávky celé show z 26. 7. 2015, což znamená v hlavích rolích Ivana Ozhogina, Veru Sveshnikovu, Antona Avdeeva a Marii Lagatskayu.
Show je točená z pohledu diváka zprava, takže některé pasáže jsou vidět lépe, jiné bohužel hůře. Celkově vzato je to hezká nahrávka - máme už lepší, máme už horší, zlatý střed. :)

Die Schöne und das Biest - Kevin Tarte, Leah Delos Santos

28. července 2015 v 18:06 | Lotte |  Video týdne
Eh, zase trošku pozdě, ale hurá, video týdne! :D
Pojďme si zase na chvíli odskočit od Jana Ammanna, kterému jsem se poslední týdny věnovala k dalšímu velkému jménu německého muzikálu - Kevin Tarte.
A i když vás to upřímně šokuje (:D), nebude to žádný Tanz. :D Wooow. :D
Co takhle Kráska a Zvíře a jedna z nejkrásnějších melodií co znám? :) Aneb tohle video jsem vybrala z velké části proto, že jsem byla zvědavá slyšet Kevina v tomto partu. :)

Tak a čím jiným začít, než těmi nádhernými šaty Leah? Páni, páni. :) Kevinův kostým už je zase na druhou stranu trochu moc, ale možná jsem to jen já. :D
Potom je tu samozřejmě Kevin a vidět ho jako krásného prince pro mě byl nezvyk. Doslova jediná role ve které Kevina znám je hrabě Krolock a uznejme, že to je velký rozdíl. :D
Ti dva jsou spolu extrémně roztomilí do bodu, kdy jsem se prostě celé video jen culila a rozplývala, aneb magie Disneyho. A co teprve když začali tančit! Aw. :D To prostředí, kde zpívali, byla přímo definice kýče, ale budiž, tomu se asi jeden nevyhne. :D
Tak či onak, milé, miloučké, zlaté...süss and wunderschön. :D
Krásný nový týden! :D xxx

Červencový blok Mistra a Markétky IV

28. července 2015 v 8:16 | Lotte |  Master and Margarita
Omlouvám se za ten spam, ale to víte...produkce končí, užívám dokud mohu. :D
Hádám, že tohle už je poslední článek na toto téma ale...kdo víí. :D

Azazelův krém (Natalia Martynova), 25. 7. 2015 - v mých očích trošku přehrávané, ale jsem ráda, že se objevuje víc videí z představení z pětadvacátého, které je zatím nejméne "pokryté". :D
Ovšem abych pouze nekritizovala, po pěvecké stránce snad nejlepší Nataliin výkon, úžasná stabilita hlasu. :)
Globus; duet Wolanda a Markétky (Ivan Ozhogin, Natalia Martynova), 25. 7. 2015 - zbožňuju, jak mají Ivan a Natalia nad globem ten intenzivní moment, když se jejich ruce skoro dotýkají...Natalia na Ivana v ten moment reaguje zkrátka dokonale, už delší dobu jsem to chtěla vyzdvihnout.
V pasáži toho...eh...no...kymácení se ze strany na stranu Natalia trochu Ivana zmátla protože to vůbec neudělala. Interesant. :D
Ten stoprocentní někdy i stodvacetiprocentní zápal Nataliin pro Markétku nikdy nepřestanu obdivovat. Rozhodně je to totiž první Markétka u které vidím, že by jí do očí vhrkly opradové slzy, když Wolanda prosila o spásu.
Po herecké stránce Naty zahrála ten konec brilantně jen snad bych...trochu omezila to vzdychání.
Úvod plesu, 24. 7. 2015 - co mi ohledně Nataliiny Hely chybělo ke štěstí byly přesně tyto záběry - Natalia během Frídiny árie, aneb jak bude reagovat, jestli se bude s ostatními nad Frídou bavit, nebo to zahraje trochu ve stylu Marie Lagatskaye a bude Frídy litovat, urugovat u Korovjeva atd atd.
Nu a bylo to vskutku zajímavé vědecké sledování! :D Natalia očividně zpozorněla, když se objevila Frída, na chvíli se zatvářila dokonce trochu nervózně/ustrašeně, ale vzápětí se otočila k Markétce jako by tušila, že ten obyčejný člověk následující výjev neustojí a velmi výhružně se mračila jejím směrem, jako by ji chtěla varovat přesně před tím, co Markétka později udělá. :D
Když Frída začne zpívat, skutečně vypadá velmi znepokojeně, ale podle toho jak mluví s Korovjevem a podle posunků Markétčiným směrem se zdá, že ji skutečně víc trápí co na to udělá Markétka, než Frída samotná.
Podle výrazů a gestikulací Korovjeva, jeho a Nataliina postoje se opět zdá, jako by byl Korovjevova postava v tomto případě byla spíš rodičovská, spíš než, že by si to u rozčilené Hely honem honem žehlil. Nójo. Později se připojuje i Kňour, ten se zdá jako by ji konejšil, čehož má Nataliina Hela očividně už plné zuby a snaží se oba setřást. Frídu pozoruje takovým poněkud nečitelným způsobem, nepochybně je rozrušená, ale na mě osobně působí dojmem, že nejvíc čeho se bojí, jsou případné následky.
Líbí se mi jak hraje poté, co přijde Woland. Ten pyšný výraz - "podívejte, už je tady, není on úžasný, ach ano, on je tak úžasný!"

Červencový blok Mistra a Markétky III

27. července 2015 v 12:17 | Lotte |  Master and Margarita
Včera jsme za sebou měli poslední představení červencového bloku, které narozdíl od toho z pětadvacátého fanoušci více točili, takže máme zase jednou hodně materiálu. :)
A je to samozřejmě - představení rozlučkové, konec sezóny Mistra a Markétky. Ještě mi ani nedochází, že je opravdu po všem - nechce se mi tomu věřit. Byl to sen, a já se díky němu zamilovala do ruštiny, ruského muzikálu a za to posílám velké díky. Všichni do jednoho, kteří se na tomto projektu účastnili byli úžasní a já nemám dostatečná slova obdivu. :) Prostě jen děkuju. :)
(Ještě se můžeme těšit na září, vím že tohle není ještě definitivní konec, nemusíte mi to připomínat;)).
***
Láska a strach, Wolandovo arioso (Ivan Ozhogin), 26. 7. 2015 - Ivan je jako tradičně skvělý, co dodat. Snad že to, že jak vidíme, propadlo je stále k dispozici, takže nová korálková choreografie není, jak jsem si zprvu říkala, kvůli tomuto. Hmm. :)
Woland se setkává s Berliozem a Bezprizorným, 26. 7. 2015 - takže asi první, po čem naše oči bloudí a co nás zajímalo bylo, bude-li mít Hela prázdné zápěstí, nebo ne. Ne. I Maria je okorálkovaná, jakkoliv jsem tomu nevěřila. Na druhou stranu si ji Ivan už nevodí jako pejska na procházce, Hela má zase svoji volnost a svobodu a...eh, vlastní mysl, už nepotřebuje Wolanda aby za ni víceméně myslel. No..chválabohu. :D Tohle je takové už bezpečné užití korálků. :D :D :D
Hrozně se mi líbilo jak Berlioz během Wolandova "zlobení" poplašeně vstal a už už se křižoval, když v tom se v polovině zastavil, když si uvědomil, že předmětem jeho debaty s Bezprizorným je vlastně neexistence Boha. :D :D To bylo hezkéé. :D
Ivanovy obličeje co během jejich rozhovoru dělá, byly ono představení obvzlášť zlato, doporučuju se na něj občas podívat. :D :D
A to jak spráskne ruce, když mu řeknou že ďábel neexistuje je k nezaplacení. :D :D :D

Ruské obsazení na televizní stanici Moskva24

26. července 2015 v 19:09 | Lotte |  Koncerty a vystoupení
Jak jsem psala v TOMTO článku, bylo možné živě sledovat krátký pořad, který stanice Moskva24 věnovala Fantomovi Opery.
Kdo to zmeškal, nemusí se bát, celý asi desetiminutový pořad si můžete pustit ZDE. Je tam trocha toho povídání okolo a vystoupení Ivana Ozhogina, Eleny Bahtiyarove a Eugenyho Zaytseva s All I Ask Of You a titulní písní.
Eugeny a Elena jsou strašně zlatí, dívají se na sebe jako na svatý obrázek a vytváří silné pouto a mají milou chemii. Ten způsob jakým je režírovali, aby se dívali přímo do kamery mi přišel poněkud strojený, ale oba s tím co měli, udělali to nejlepší co mohli. :)
V titulní písni se tohle naštěstí nekonalo, takže máme trochu autentičtější zážitek plný zajímavých zoomů, místy netradičních úhlů, což potěšilo kupříkladu tvůrce tohoto GIFu. :D :)
Ivan a Elena...no neříká to hejbátko všechno? Naprosto dokonalí, nemám co dodat. :)

Source of the GIF:
http://cinema-phantom.tumblr.com/

První video z Oněgina

26. července 2015 v 18:56 | Lotte |  Oněgin
Návštěvníci muzikálu Mistr a Markétka měli během představení z 25. 7. 2015 velmi speciální bonus navíc.
V přestávce mezi prvním a druhým jednáním se na jevišti objevili Kirill Gordeev a Vera Sveshnikova a v rámci propagace Oněgina zapěli úryvek tohoto plánovaného muzikálu.
Pro nás je to tedy první ukázka toho, na co se můžeme těšit. :)
Video ZDE.
No co říct, vypadá to skvěle. Kostýmy se mi na první pohled velice líbí, Vera má nádherné šaty, Kirill vypadá jako pravý gentleman. Chemie těch dvou je něco už nepopiratelného a i tady to vidíme.
Nevím přesně, kam si tuto píseň zařadit, nevypadá to jako scéna přímo z knihy.
Tak či tak, na Veře vidíme takové dětské okouzlení a křehkost, že to vidím na samý začátek příběhu. Ale taky se mohu velmi plést. :))
Z konce jsem měla husí kůži, hlasy Very a Kirilla se ve výškách nádherně doplňují a navzájem si lichotí.
Co z toho víc vyvodit? Snad to, že se zdá, že muzikálový Oněgin chová k Taťáně už od začátku náklonnost, nezdá se to být jednostranná záležitost. Přesto mu něco zabrání, a on se od ní odtáhne. Soudit dle knihy tak řeknu pýcha, ale tohle samo o sobě moc knižní není, tam se Oněgin ke svým citům propracuje mnohem později. Uvidíme, uvidíme. :) Tak či tak se už moc těším. :)

image host

Broadway in Bryant Park 2015

26. července 2015 v 18:35 | Lotte |  Koncerty a vystoupení

Jako každý rok, i letos se v New Yorku odehrála muzikálová akce pod názvem Broadway in Bryant Park, kde právě běžící broadwayské muzikály odehrají svá nejslavnější čísla.
Fantoma Opery letos zastupovali Jeremy Stolle (Fantom understudy), Julia Udine (Christine) a Jeremy Hays (Raoul).
Na jejich vystoupení se můžete podívat ZDE. :)
Jeremy Fantom a Julia spolu byli strašně milí, to jak se chytili za ruce bylo zlaté. :) V koncertním podání máme mezi Christine ještě víc romantiky, než kolik máme během show. ^^
Tak trošku vypadali jako zamilovaný pár na procházce, v takovém podání se titulní píseň jen tak nevidí. Aneb takové uvolnění, v koncertních verzích je povoleno vše. ;)
Jeremy Raoul se s Julií na jevišti uvítal s high five. Ultimání high five, fantomácké high five. Dobře, už toho nechám. :D Jeremy trošku pokazil text, sám si to hned uvědomil a roztomile se nad sebou usmál, hihi, tyhle chybičky jsou ve výsledku vždycky tak sladké. :D
Líbí se mi, jak si Julia na konci Jeremyho pěkně drží, zvlášť po tak zlatučkém polibku. :)
Plus sladká tečka na závěr: Julia zápasí s větrem a vlasy v obličeji, ale nic nevadí, Jeremy je tu aby raoulovsky zachránil situaci a odhrnul ji vlasy z obličeje. Raoul in real life. :) A to nemluvím o tom jak jí ustoupil, aby ji pustil první po schodech dolů z jeviště. Aww. Gentleman. :)
No a pak ještě Music of the Night a Jeremy Fantom. To je vtipné mít tu dva Jeremy, btw. :D
Jeremy zpívá velmi zvolna, pohrává si se slovy a tóny, což mě hned na začátku zaujalo. (Zatímco si ho Jeremy Raoul v pozadí fotí či natáčí na telefon :D).
Vím, že Jeremy je velmi dobrý Fantom, takže když slyším jak mu trošku přeskakuje hlas, přisuzuju to vyloženě asi špatnému dnu. :) Přiznám se tedy proto, že jsem za něj byla nervózní za ten poslední tón - takže vám můžu případně ty nervy odpustit - zvládl ho skvěle, včetně hezké fantomovské pózy, top A+. :D

Červencový blok Mistra a Markétky II

26. července 2015 v 17:28 | Lotte |  Master and Margarita
Musím se vám přiznat, dlouze jsem váhala, jestli tenhle článek významně před zveřejněním neproškrtat. Naházela jsem tam tolik nepopulárních názorů, až se obávám, že na mě zanevřete. Prosím, to ne. :D

Poslední hřích (Natalia Martynova, Oleg Kabaev, Dmitri Chikunov, Roman Nitin), 24. 7. 2015 - já si říkala co to, že tahle píseň nebyla natočená...vida, tady ji máme. :))
Ajejejej. Naty se tak plazila po Kňourovi až spadla a Dmitriho tím rázdně vykolejila. Ale tak...zahrála to do autu, to se cení. Hold první den v roli se nějak musí projevit. :)
Mě přijde jako by se o ni ostatní tak trochu starali - Korovjev hlavně - jako by ji trochu usměrňoval, vodil, kde má stát atd. To je hezké. Ale na druhou stranu trochu....podřadné pro Helu, zase. Ale tu sáhodlouze proberu níže.
Před divadlem Varieté (Natalia Martynova, Oleg Kabaev, Dmitri Chikunov, Roman Nitin), 24. 7. 2015 - oh dobrá, řekněme že tohle je za normálních okolností velmi drobná scéna, která pro mě co se celkového vyznění muzikálu nehrála roli a nepředpokládala jsem, že by kdy hrála.
Teď jsem ke svému údivu přesně v této scéně...tak nějak...více prohlédla, co se Nataliiny Hely týče a tak nějak se dá říci, že ne všechno se mi líbilo. Přestáváte mě mít rádi? :D
Tak trochu mi rezonuje v hlavě ten výjev, kdy Hela zpívá, zpívá...a vrhá se řediteli Varieté po krku. A Kňour - prosím pěkně Kňour, to bych ráda zdůraznila, je ten, kdo zachraňuje situaci, strhává ji zpět, dokonce ji domlouvá. Kňour domlouvá Hele. Kňour. Hele.
Načež Nataliina reakce je taková, že nasadí rozkošný úsměv, koketně se kousne do prstíku a zamžourá směrem na Wolanda, já jen čekala až řekne "whoopsie".
Dál.

DSOCI - 62. kapitola

25. července 2015 v 22:31 | Lotte |  Dark stories of Coney Island
Nastal den Christinina vystoupení, takže všechna možná pozornost se soustřeďovala na Phantasii, koncertní halu. V divadle měli co dělat, aby vůbec na ten den vyprodali divadlo a mohli hrát, ale nakonec se to zdařilo, protože i zde v hlavních rolí vystupovali velké hvězdy (což byl od Erika chytrý tah).
Arielle zalitovala, že se nemůže jít na Christine podívat, protože byla strašně zvědavá na její slavný andělský hlas a ještě víc na píseň, kterou speciálně pro ni napsal Erik za pomoci Alexeje.
Aniž by to věděla, právě Erik se po ní momentálně sháněl.
"Netuším, kde ta holka zase vězí. Umí se tu vyloženě ztratit, když chce, už tu zná doslova každou chodbičku," odvětila trochu nerudně Darcy. Právě se totiž potýkala s kostýmem s roztrženou sukní, když při tanečním čísle někdo zřejmě přišlápl své partnerce sukni.
Erik se nad tím pousmál sám pro sebe. Přemýšlel, které místo by pro Arielle mohlo být lákavou skrýší...nabízelo se hodně možností, ale nakonec ji přece objevil.
Nacházela se v rozlehlém skladišti nevyužívaných kostýmů z předcházejících her. Divadlo jich mělo skutečně mnoho, občas některé kulisy a kostýmy prodávali či pronajímali jiným divadlům, ale většinu věcí si nechávali.
Takové místo bylo samozřejmě Arielliným rájem. Zastihl ji, když si soustředěně zkoušela tiáru s blýskavými kamínky a perlami.
Erik si odkašlal, aby na sebe upoutal pozornost.
Arielle vypískla a chtěla si narychlo korunku sundat, ta se jí však zapletla ve vlasech a nakonec jí zůstala nakřivo viset podél tváře. Arielle si zakryla oběma rukama ústa a pak se k jeho překvapení rozesmála.
"To snad není možné," vypravila ze sebe, "že mě vždycky najdete v tak trapných situacích! Musíte si o mě myslet, že jsem nenormální."
"Rozhodně ne," řekl Erik a přistoupil k ní. Arielle ho sledovala plachým pohledem, když vymotal korunku z jejích zcuchaných vlasů a znovu ji nasadil na její hlavu. "Sluší vám ještě víc než Evie Jamesové," řekl nakonec.
"Tak to ona ji nosila," rozzářila se náhle Arielle, "pořád jsem si ji nemohla vybavit, přemýšlím nad tím už aspoň hodinu....," hlas jí náhle odumřel. "Ale vždyť...," podívala se na hodinky, které se jí houpaly kolem krku, "co tu děláte? Koncert Christine.....madame de Chagny už musí být každou chvílí?"
Erik rovněž nakoukl na ciferník jejích hodinek. "Za hodinu, mám-li být přesný."
"Neměl byste teď tedy být někde jinde?" zopakovala Arielle svoji otázku.
"Chtěl jsem jít nejdříve za vámi," řekl Erik vážně.

Premiéra Natalie Martynove jako Hely

25. července 2015 v 17:34 | Lotte |  Master and Margarita
Pojďme věnovat ještě jeden článek, tentokrát fotografický, něčemu, co jak můžu asi bezpečně prohlásit bylo nejpřekvapivější obsazení historie tohoto muzikálu. :)

image host