You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Listopad 2015

Duet Think of Me a Music of the Night - Ian Jon Bourg, Colby Thomas

15. listopadu 2015 v 13:11 | Lotte |  Video týdne
Při derniéře originální produkce Fantoma Opery v Hamburku přišlo obsazení s nevídaným a doposud určitě ještě nepřekonaným způsobem jak se rozloučit - a totiž že Erik a Christine při děkovačce zazpívali unikátní duet složený z Think of Me a Music of the Night, což jsou písně, které by Erik a Christine skutečně mohli zpívat poté, co jejich příběh skončil a jeden druhému věnoval poslední myšlenku/píseň.
Písně se samozřejmě v určitý okamžik spojí - střídavě do TOM nebo MOTN, protože je nelze zpívat přes sebe. Bezprostřednost a nefalšovaná dojatost z konce FO tenhle moment činí velmi nostalgickým a ve chvíli, kdy na jeviště přijde i zbytek obsazení a zpívá s Colby a Ianem konec MOTN jsem si trošku zaslzela.
Skutečně unikátní video a poklad fantomáckých archivů.

Nastartujte zítra krásný nový týden, naštěstí pokrácený o úterý. :D
Oněgin, 14. 11. 2015

15. listopadu 2015 v 12:41 | Lotte |  Oněgin
Listopadový blok Oněgina je plný novinek. Po (pro mě) asi největší události, což byla premiéra Natalie Martynove jako Taťány, se objevila videa ze včerejšího představení s další novou tváří v roli Taťány - Julií Romanovou, která hrála na včerejším (14. 11. 2015) matineé, přičemž večer už zase hrála Vera Sveshnikova, která je jak se mi s určitostí zdá hlavní Taťánou.
Po boku Julie hrál Kirill Gordeev a Sergey Khudyakov.
Jinak listopad se těšil i další premiéře, protože právě při onom zmiňovaném večerním představení čtrnáctého v roli Démona debutovak Kristina Kuzmina. :)

Nevím, jestli tohle bylo Juliino první vystoupení, ale předpokládám že ano - za říjen hrála v Oněginovi výlučně Vera. Myslím, že od Julie ještě můžeme očekávat velký vývoj - tohle první vystoupení hrála trochu na jistotu, výrazově a snad i hlasově mi přišla kdesi na pomezí obou našich Taťán, ale věřím, že s časem bude její projev charakterističtější a vymezí si vlastní cestu.
Oněgin je jak víme velmi taneční muzikál, ovšem v takovém éterickém slova smyslu - kdo znáte, chápete :) - a v tomhle ohledu se mi Julie do paměti vryla jako nejladnější Taťána, sledovat ji s Démonem byla radost, až jsem si říkala, že takhle nějak musí ta choreografie vypadat ve své dokonalé formě - tím se ovšem ale žádným způsobem nenavážím ani do Very nebo Natalie, mí pravidelní čtenáři jistě vědí jak moc mám obě zmíněné dámy ráda a jaké chvalozpěvy jsem tu na ně už nejednou napsala. :) :)
Zajímavé mi přišlo, že Julia měla lepší chemii s Vyacheslavem Shtypsem než Kirillem Gordeevem, tedy se starým Oněginem, než tím mladým. Přišlo mi, že Kirill a Julia si místy trošku nerozuměli - snad na sebe nejsou ještě zvyklí - takže celkový obrázek jejich vztahu mi nepřišel tak přirozený a věrohodný, zatímco pasáž Taťány a starého Oněgina byla velmi citlivá, souznějící a hlavně velmi dojemná - nový blocking, kdy Taťána Oněginovi zabrání spáchat sebevraždu podtrhuje intenzitu okamžiku a je to bez pochyb má nejoblíbenější listopadová změna (a že jich tento měsíc bylo skutečně hodně).Oněgin & Taťána & Démon

15. listopadu 2015 v 7:51 | Lotte |  Oněgin
Aneb velmi komplikovaný vztah, nad kterým se fanoušci museli a musí nejednou zamýšlet, pravda? :)
Na světě je fanvideo, které se tím vztahem trochu snaží zabývat a moc doporučuji, je velmi povedené. :)
Na videu vidíme Natalii Martynovou, Denise Fedorenka a Sergeje Khudyakova.
První představení Natalie Martynove v Oněginovi

15. listopadu 2015 v 7:47 | Lotte |  Oněgin
Natalia Martynova už má oficiálně za sebou svůj debut v Oněginovi a na další představení její Taťány se můžeme těšit zase až příští měsíc. Do té doby se pokochejme fotografiemi.
Jedná se o mix obou jejích představení, takže jako Oněgina střídavě vidíme Denise Fedorenka a Kirilla Gordeeva.
Démon je vždy Sergey Khudyakov. :)


image host

Musicals in Concert 2015, Elisabeth das Musical

14. listopadu 2015 v 19:32 | Lotte |  Elisabeth das Musical
Vím, že o muzikálu Elisabeth na blogu zase tolik nepíšu, ale když já poslední dobou sotva stíhám Fantomovi, natož císařovně. :D
Ale zaznamenala jsem, že na akci Musicals in Concert, což je pravidelný každoroční koncert konající se v Nizozemsku, vystoupila samozřejmě i Pia Douwes s Ich Gehör Nur Mir, nebo spíš Mijn Leven Is Van Mij, jak se píseň předkládá do holandštiny.
Je to video, které by vám určitě nemělo ujít - originální Sisi, pořád stejně úžasná, lepší a lepší. :)
A má vlastní Sisi hvězdičky do vlasů! :)
Oněgin, 13. 11. 2015

14. listopadu 2015 v 7:49 | Lotte |  Oněgin
Na světě jsou první čtyři videa ze včerejšího představení Oněgina, kde teprve podruhé hrála Taťánu Natalia Martynova po boku Kirilla Gordeeva jako Oněgina.


Fotky Natalie Martynove jako Tatány

14. listopadu 2015 v 7:07 | Lotte |  Oněgin
Mám tu pro vás nějaké první fotky Natalie jako Taťány z 13. 11. 2015, tedy jejího druhého představení v roli a i posledního za tento měsíc. Hrála po boku Kirilla Gordeeva jako Oněgina.
Jdě vidět, že jí trochu vylepšili účes, pokus jsem to vysledovala dobře, tak jí přidali příčesek, jinak je to v podstatě to samé, co nosila na premiéře. Vypadá to dobře, její vlasy získaly na bohatosti a už se tolik neztrácí mezi všemi těmi dámami v parukách. :)

image host

Oněgin, 12. 11. 2015

13. listopadu 2015 v 10:03 | Lotte |  Oněgin
Čas na menší edit: ehm, já jsem napsala tento článek v domění, že Oněgin je Sergey Onischenko, abych o několik hodin později ke své hrůzě zjistila, že to byl Denis Fedorenko. Hups. Ehm. Mám v tom zřejmě ještě guláš.
Takže kdo si to ode mě přečetl/myslel špatně tak se omlouvám.

Včera, 12. 11. 2015 měla svoji premiéru v roli Taťány Natalia Martynova. Poněvadž tohle píšu ze školy, tak jsem si zatím pustila jen ty "zásadní" scény, abych si udělala obraz, takže své dojmy shrnu spíš jen tak obecně namísto obvyklého lehce zbytečného rozebírání do každého posledního detailu. :D
Tákže: titulní role, ve které poprvé vidíme Denise, aneb seznamte se s mým novým oblíbený Oněginem. Ze subjektivního důvodu je to můj oblíbenec proto, že pro mě představuje ideálního Oněgina, tak jak ho mám ve své mysli.
Z trochu víc racionálncích důvodů - dočkali jsme se vnitřního vývoje Oněgina, jeho myšlenkové pochody během představení mu výborně čteme z tváře, očí...
Naty jako Taťána! Je taková opravdová, lidská...líbilo se mi jak měla takovou dvojí tvář - pro veřejnost a soukromí - přesně tak to totiž obvykle plaší lidé mívají - lidí "zvenčí" by jen zírali, jací ti "ušlápnutí" lidé jsou v kolektivu lidí, které znají a mezi kterými se cítí dobře - tohle zahrála skvěle. Až si říkám, jestli Naty taky není trochu stydlivá, protože tohle byl tak reálný pohled na věc a mé srdce plesá...
Jinak její Táňa se zdá být střídavě dětská a dospělá, někdy je to šílený mix, kdy jsem si říkala, že v její Taťáně prosvítá trošku Markétky....
S Denisem měli úžasnou chemii....byla tam ta jiskra, řeč těla, pohledy očí - jejich spolupráce mě nadchla. Myslím, že se navzájem brilantně doplňovali a moc se těším, až dnes večer dorazím domů a celé si to v klidu znovu pustím, protože vím, že se mám skutečně na co těšit. :)Fotky Fantoma Opery v Oberhausenu

12. listopadu 2015 v 19:49 | Lotte |  Fantom Opery Oberhausen
Přesně co titulek napovídá - prvních pár promo fotek z nové německé produkce Fantoma Opery v Oberhausenu. Na fotkách vidíme jako Fantoma Davida Arnspergera (Brent Barrett je, jak jsem už psala, bohužel zraněný, má zlomenou nohu), jako Christine Elizabeth Welch a jako Raoula Maxe Niemeyera.
Btw, tak mě napadá, že když Elizabeth přechází z Fantoma na Broadwayi rovnou do Německa, můžeme si pro určitý obrázek než (jestli) vyjdou videa z Oberhausenu pustit její Christine z NY. Vím, že na YouTube bylo více jejích videí, do dnešního dne se ale bohužel dochovala jen dvě a to Point of no Return s Hughem Panaro a Final Lair s Jeremym Haysem a opět Hughem. Videa na konci článku. :)

image host

TI: TCOMH - 3. kapitola

11. listopadu 2015 v 19:03 | Lotte |  The Iceman: The Case of Mycroft Holmes

Source: http://vincentvgogh.tumblr.com/


Záblesk Mycroftova hořícího auta osvítil Antheinu tvář. V očích ji zasvítily jiskřičky, ale zároveň i hluboká melancholie.
"Teď vám vděčím za život," poznamenal údajně mrtvý Mycroft.
Anthea zavrtěla hlavou. "Asi mi budete muset zvýšit plat. Ale teď nesmíte ztrácet ani vteřinu..."
"Vím," Mycroft Anthee velmi starosvětským, jemu tak vlastním způsobem políbil ruku, než nasedl do neoznačeného auta, které se vzápětí se zakřípáním pneumatik vyřítilo pryč.
Anthea si vjela rukama do vlasů, ve snaze si je nějak upravit, ale bylo to marné - pro jednou se musela smířit s tím, že její účes má daleko od obvyklé perfektnosti. Výbuch v poměrně bezprostřední blízkosti se zkrátka projeví.
Nezvykle klopýtavě se vydala směrem k houkajícím policejním autům...

***