You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Leden 2016

Point of no Return - Hugh Panaro, Mary Michael Patterson

31. ledna 2016 v 17:10 | Lotte |  Video týdne
Dávala jsem sem už jednou tohle video? Nemůžu si ho vybavit. Vím určitě, že jsem sem dala PONR Mary a Lairda Mackintoshe, ale jestli i s Hughem.....no pokud ne, tak super, pokud ano, tak...si to zopakujeme. :D
Asi už bloguju moc dlouho a tohle mi to dokazuje. :D

Zkouší Hugh na začátku přízvuk? Já jsem v poznávání přízvuků beznadějná, ale tady trochu zní, jako by s tím něco zkoušel, none? :D
No nicméně Hugha už jsem si strašně dlouho nepouštěla a úplně mám teď po jeho Fantomovi stýskání. On je fantomovská legenda na Broadwayi stejně jako je John Owen-Jones ve West Endu. Kéž by si někdy JOJ zahrál Fantoma na Broadwayi, když už jsme u toho. Třeba bychom se konečně dočkali nějakého novějšího videa. Ale k věci.
Přemýšlím, jestli Hugh neměl ten den trochu off voice day? Téměř jako by mu na začátku trošku přeskakoval hlas. V pasáži "dropped all defences" mi přišlo, že to slovo dropped ani nedozpíval do konce, jak mu zničehonic zmizel hlas. Nebo to jen dělá to video? Co myslíte?
Maryina Aminta je zajímavá - je pořád taková "svůdnice" jak má být, ale přece v sobě má zároveň něco z Christininy nevinnosti....zajímavá kombinace, skvělé vyvážení tak odlišných charakterů, za to musím Mary velice vyzdvihnout. :)
Dále byl pozoruhodný ten okamžik, kdy Christine ucítila Fantomovu masku - Mary to zahrála jako by si nebyla tak úplně jistá a proto se nebránila tak zuřivě, když ji Fantom vzal za ruce a táhnul zpět.
Poměrně zvláští mi přišla chvíle, kdy Fantom Christine nasazoval prsten...pozorovala jsem Maryin obličej a dumala co přesně v ten moment chtěla vyjádřit protože ona vypadala tak nějak....potěšeně? Což si asi vážně jen špatně čtu, protože to by nedávalo smysl. :D Leda by to byla hodně zarytá fantomistka a promítala to takhle do show. :D
Celkově mi tohle představení přišlo takové lehce rozvláčné, téměř jako by oba Mary i Hugh byli unavení....já jim nechci křivdit, vskutku ne, ale na druhou stranu i kdyby unavení byli, nelze jim to mít s jejich šíleným rozvrhem za zlé.

No a s tím vám přeji zítra krásný start do nového týdne. :)
Perem markýze de Sade aneb co nikdy nepřestane provokovat

30. ledna 2016 v 20:17 | Lotte |  Lotte's cinema
Ha, ten pocit, když jsem do této rubriky naposledy něco napsala před rokem. :D Třeba se v tomto roce polepším, ale slibovat asi nic nemohu. :D

Tento film vyšel v roce 2000, takže jsem měla docela dlouhou dobu jisté povědomí o tom, že existuje, ale nikdy jsem nezahořela touhou ho vidět. Jinými slovy jsem ho útlocitně obcházela. :D
Film teď nedávno poběží/běžel/co já vím, v televizi a zahlédla jsem na něj ukázky a ony reklamy mi připomněly, že on tam vlastně hraje Geoffrey Rush, a já ho milovala ať už v Bídnících (nemuzikálových, btw) nebo Králově řeči a byla jsem hrozně zvědavá jak asi pojal markýze a prostě...Geoffrey Rush je dobrá záminka pro to podívat se na jakýkoliv film, vážně.
A tak jsem film odpoledne našla, zbytek dne se psychicky připravovala na možné trauma a večer si ho pustila a stále se tak trochu sama nad sebou podivovala, že jdu vážně do toho.
A zde je tedy můj nespoilerovací článek o tomto filmu. :D
V první řadě podotýkám, že jsem si zbytečně nasadila bubáky do hlavy. Samozřejmě, že to nebylo tak strašné. Ono to totiž nebylo vůbec strašné!
Je to takový ten film, co v televizi musí dát po desáté hodině - nebojí se používat sprostých slov, uvidíte nahého Geoffreyho Rushe, nahou Kate Winslet, nahé snad všechny a místy je to vážně zvrhlé, ale....je to film o markýzovi de Sade! Muži, díky kterému existuje slovo sadismus! Co by jeden mohl čekat? :D
Na druhou stranu k protiváze všech těch věcí, které jsem teď vyjmenovala, je to vážně velice chytře napsaný film s brilantním obsazením. Některé dialogy byly přímo filozofické, téměř až shakespearovsky podané - zvlášť od Geoffreyho. Ten byl ostatně v roli markýze hlavním bodem úspěchu - podal ho tak, že se mi protivil a fascinoval zároveň, za dvě hodiny jsem se ho bála i hnusila, ale dokonce s ním i svým způsobem soucítila. Z tohoto popisu mých pocitů z takové osobnosti jako je markýz de Sade už je nasnadě dedukce, že si ten film osobnost skutečného markýze romantizuje. Má odpověď je, že ano, rozhodně ano. Na konci filmu máte mít pocit, že markýz nebyl vyloženým záporákem filmu, ale pravda je samozřejmě někde jinde. Skutečný markýz de Sade by ve mě nikdy nějaké pocity soucitu nevzbouzel, fakt ne.
Kate Winslet jako pradlenka Madelaine rovněž zářila - já měla zpočátku pochyby, předpokládala jsem, že to bude taková ta otravným způsobem napsaná ženská postava, ale jsem ráda, že mé hloupé předsudky byly hloupé - něčemu takovému zabránil dobrý scénář a samozřejmě její dokonalý herecký výkon.
Zmínit se musím i o představiteli abbého Coulmiera, Joaquinovi Phoenixovi, který rovněž odvedl úžasnou práci. Mnoho vlastností a především vnitřních bojů, kterými si tato postava procházela nebyly vyřčeny nahlas, ale stačilo jen sledovat jeho obličej a oči a naprosto dokonale jsem chápala, co abbé cítí, s čím bojuje. Slov už nebylo potřeba.
A jen marně přemýšlím, kdo měl s Geoffreym intenzivnější chvíle a chemii - jakkoliv bývá dynamika vztahů mužů a žen - především v dobových filmech - obvykle odlišná, v tomto filmu se to stíralo. Snad i pro bezprecedentnost markýzovy osoby.

Books 2015

30. ledna 2016 v 17:05 | Lotte |  Lotteland
Celý minulý rok jsem si poctivě zapisovala tituly všech knih, které jsem četla.
Říkala jsem si, že by bylo zajímavé sem ten seznam dát....jen tak, asi víc sama pro sebe, než pro vás, nicméně pokud by tento list vyvolal nějakou knižní debatu, byla bych jen ráda. :D
Všechny knihy ze seznamu jsem četla poprvé kromě těch, označených hvězdičkou. :)


Lotte na Fantomovi, neoficiální verze, 3. část

30. ledna 2016 v 16:21 | Lotte |  Lotteland

Notes, Primadonna, Il Muto, Why Have You Brought Us Here, All I Ask Of You, Entracte

Trailer na Fantoma Opery v Polsku

28. ledna 2016 v 19:29 | Lotte |  Fantom Opery Polsko
Nerepliková produkce Fantoma Opery v Polsku, která nedávno po dlouhé pauze opět začala běžet, má nový trailer plný nových dosud neviděných záběrů. Není to má nejoblíbenější produkce, nicméně tenhle trailer mě nadchnul, opravdu umějí prodat co mají a mít prostředky, tak by mě i nalákali. :)


Zkoušky v Londýně

28. ledna 2016 v 18:15 | Lotte |  Fantom Opery West End
Londýnský soubor Fantoma Opery je poslední dobou ten nejtišší, ale to se změnilo, protože vody se rozčeřily tímto novým plakátem, který znamená předzvěst už od září plánované výměny Fantomů - Johna Owen-Jonese 1. 2. 2016 vystřídá Ben Forster.
Ben je v Anglii zřejmě hodně "profláklý" díky účasti v TV talentové show a tak se rozhodli využít toho, že jeho tvář a jméno jsou známé a a přišli s tímto plakátem. Já osobně jsem si o něm nic zvlášť nemyslela, ale povím vám, fanoušci na Tumblr se z něj můžou zbláznit - a v hodně případech v tom negativním slova smyslu. Nevím proč. Je takový na poměry FO netradiční, to ano, takovou velkou reklamu by si zaloužil spíš legenda JOJ než nováček Ben, opět souhlasím, no ale jestli jim tenhle plakát díky Benovi přitáhne víc lidí do divadla tak proč ne?
Ze mě se asi stává liberální fanoušek. :D
V celém článku mám více fotek ze zkoušek Bena...moje nejoblíbenější je ale ta s Celinde Schoenmaker a Nadimem Naamanem, kde nacvičují alternativní závěrečnou scénu Raoula a Christine. :D


image host

28. výročí Fantoma Opery na Broadwayi

28. ledna 2016 v 17:22 | Lotte |  Fantom Opery Broadway
Před pár dny, konkrétně 26. 1. 2016 Fantom Opery na Broadwayi oslavil své 28. výročí. Mimochodem 26. leden je v Americe dnem Fantoma Opery - a teď nekecám, vyhlásil to 26. 1. 2013 starosta New Yorku. To je tak hezké! :D
Já posílám milovanému Fantomovi k jeho narozeninám nejvřelejší gratulace & obsazení v NY! :))


Source: www.instagram.com/rachelzatcoff/

Pětisté představení Fantoma Opery v Moskvě

26. ledna 2016 v 19:00 | Lotte |  Fantom Opery Rusko
Ruský Fantom Opery dosáhl dalšího skvělého milníku a má za sebou už představení s pořadovým číslem pět set. Posilám velké gratulace. :)
Mám tu tedy nějaké zákulisní fotky přímo z toho představení plus jako bonus fotky pořízené na počest nějakého mezinárodního dne objetí o kterém nevím, že existuje. :D
Milník v hlavních rolích oslavili Ivan Ozhogin, Elena Bahtiyarova a Eugeny Zaytsev. :)


image host

Fantom Opery v Paříži!

26. ledna 2016 v 17:57 | Lotte |  Fantom Opery Paříž
Velká novinka, která oblétla a překvapila fantomácký svět je, že Fantom Opery se pod záštitou Stage Entertainment (teď lituju, že SE nepůsobí v ČR protože bychom měli replikového Fantoma a třeba i Tanz. :D) konečně dostane domů - do Paříže!
Fantom bude konečně zpívat francouzsky! :D
Velká otázka, která zněla z celého fandomu byla: jak do tohohle ukecali Lerouxovu rodinu? Odpověď zní, že odpověď se asi nikdy nedozvíme. Pokud teď nechápete o čem mluvím, odkazuji na svůj článek "Proč se Fantom Opery nikdy nehrál ve Francii?"
Všechny problémy, které jsem v tom článku řešila jsou samozřejmě stále aktuální a proto jsou otázky, jak se podařilo FO do Francie dostat, pořád relevantní.
Ale opravdu si myslím, že tuhle záhadu nikdy nerozluštíme a tak se raději radujme z té dobré zprávy, že Fantom míří domů. :)
Btw, poté co jsem viděla francouzskou produkci Tanz der Vampire, bych si skutečně přála, aby Fantoma hrál Stéphane Métro, jakkoliv předčasné takové přání v tuhle chvíli je. :)
Btw podruhé, poněvadž se zdá, že ještě předtím, než se otevře Fantom v Paříží, se zavře Fantom v Moskvě, dá se tušit, že kostýmy a kulisy Francie podědí po Rusku, protože i moskevský Fantom spadá pod Stage Entertainment. Ale to je jen takový divoký odhad vyčtený z Tumblr. :)
Btw potřetí, divadlo kde se francouzský Fantom bude hrát je kouzelné, velmi fantomovské, nemyslíte? :) Je to divadlo Mogador (stejné kde se hrál oněn zmiňovaný francouzský Tanz).


Loučíme se světovou tour Fantoma Opery

26. ledna 2016 v 16:57 | Lotte |  Fantom Opery Světová tour
Peking se stal poslední zastávkou světové tour Fantoma Opery, které tak 10. 1. 2016 padla opona naposledy. Posledním obsazení této produkce byli Brad Little, Emilie Lynn, Sara Sarres a Anthony Downing, přičemž poslední zmíněný s tour vydržel od začátku až do konce, to znamená obdivuhodně už od roku 2012 na cestách po světě.
Tahle tour začala běžet téměř souměrně se začátky mého blogu, takže se mi s touto produkcí z toho důvodu loučí velmi těžce. Já o nich blogovala co si pamatuju a teď je po všem.
Skončila hudba noci, loučíme se s jednou skvělou produkcí a těšíme se, co nám Fantom přinese dál. :)
Fotka níže, kde Brad utěšuje dojatou Emilii (přičemž je jako herec, který roli Fantoma hrál tak obdivuhodně dlouho určitě rovněž velmi dojatý) mluví za mé pocity přímo dokonale. :( :D