You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Únor 2016

Tanz der Vampire zpátky v Petrohradu

29. února 2016 v 18:53 | Lotte |  Bal Vampirov
V srpnu tohoto roku se do Ruska vrací Tanz der Vampire, tedy Bal Vampirov. Plné obsazení zatím není známo, nicméně asi není žádným překvapením, že role hraběte Krolocka se zhostí Ivan Ozhogin. Bližší informace o této produkci se zřejmě dozvíme teprve až časem, ale je to skvělá zpráva.


Drby potvrzeny, aneb obsazení pro Tanz der Vampire v Berlíně 2016

29. února 2016 v 18:43 | Lotte |  Tanz der Vampire
Únik informací prozrazující, že novým Krolockem pro plánovanou produkci Tanzu v Berlíně bude Mark Seibert a Sárou Veronica Appeddu se nakonec ukázaly být pravdivými.
Mám z toho velkou radost a ještě větší z toho, že naše nová ústřední dvojice už má i vlastní studiovou verzi Totale Finsternis.
Na závěr jen připomínám, že na premiéru se můžeme těšit 24. dubna 2016.

Zatím mohu říci, že mám z naší dvojice vcelku dobrý pocit - četla jsem, že Mark hodně pracoval na tom, aby se hlasově více hodil na Krolocka a nějaké změny skutečně slyším a zní skvěle - jak jsem čekala.
Dojem z Veroničina hlasu mi zatím značně zkreslil přízvuk, který ji trochu drží zpět, připomíná mi tím svého času Ivana Ozhogina, kterému to taky poněkud zkreslovalo hlas a zněl výrazně jinak jako Krolock v ruštině a němčině. Ale jsem si jistá, že Veronica to stejně jako Ivan časem vypiluje.
O jejich chemii mám zatím velmi dobré mínění, z videa jde skvělá atmosféra.


TI: TCOMH - 9. kapitola, Epilog

28. února 2016 v 20:00 | Lotte |  The Iceman: The Case of Mycroft Holmes

(Source: the-diogenes.tumblr.com)

Na chvíli se zdálo, že Mycroft se dusí. V hrdle mu uvázla slova a navenek se dostalo jen chrčivé vzdychnutí.
Tak silnou reakci způsobila Anastáziina odpověď na Mycroftovu prostou otázku. Proč? Proč to všechno?
"Protože já...." Anastázie se přerývavě nadechla, "tě tak strašně nenávidím."
Po odmlce pokračovala: "A zároveň jsi pro mě....jsi perfektní. A já pro tebe. Jsme pro sebe až příliš dokonalí," poslední slova téměř vzlykla.
Mycroft si na okamžik zakryl dlaní oči a tím ji umlčel. "K věci, jdi k jádru věci. Já, ty, tvůj bratr, můj bratr - doprovod v podobě Anthey a doktora Watsona, všichni na jednom místě aby mohli poslouchat našim dramatům - proč? Ty hry s náhrobky, co to mělo být? A proč jsi mi musela zničit život?"
"Ty jsi ho zničil mě!" vzkřikla Anastázie.
Mycroft zavrtěl hlavou. "Ty jsi ukradla ty proklaté plány a nechala se chytit. Ty jsi to zničila a zradila mě."
"Přinutil jsi mě....abych se do tebe zamilovala, ale pak jsi mě stejně vyřadil na vedlejší kolej. Tva práce tvůj....bratr - vždycky přede mnou!" usykla znechuceně.
"Ujišťuji tě, že sám jsem se neplánoval někdy zamilovat, natož být ve vztahu....a....nehodlám se teď vyjadřovat o tom zbytku. Jen mi pověz o co tady jde? Nech mi ti pomoct," Mycroft ke své Darcy téměř prosebně natáhl ruku.
Ta mu do ní ale vložila revolver a Mycroft i všichni ostatní překvapeně zamrkali.
"Pomoz mi tedy od umírání," řekla Anastázie s hořkým úsměvem.

OUAT - 4. kapitola

27. února 2016 v 18:38 | Lotte |  Once Upon Another Time od Eleanory
"Frau von Mülheim," podávala mi recepční zpátky můj cestovní pas, "děkuji vám. Tady máte svou čipovou kartu od vašeho apartmá." Musela jsem ocenit její snahu komunikovat se mnou v němčině.
"Děkuji vám," odvětila jsem anglicky. Na recepční byla znát úleva, že se mnou může mluvit ve svém rodném jazyce. "Manžel přilétá zítra ráno," ještě jsem upřesnila.
Převzala jsem si kartu. Podívala jsem se na stranu, kde ještě před několika okamžiky stála Sophie. Nepřekvapilo mě, že ji nevidím. Má devítiletá dcera je velmi zvědavá holčička, a tak jsem šla téměř na jistotu k hotelové prodejně suvenýrů. Prodejna hotelu Waldorf Astoria nabízela sortiment odpovídající třídě tohoto luxusního hotelu a já opravdu neměla v úmyslu své dceři koupit nějakou tretku za nehoráznou cenu. Nebylo to tím, že bych jí něco nemohla koupit, ale tady šlo o princip. Zastávám názor, že i když naše rodina díky mému manželovi vlastní jeden z největších průmyslových koncernů v Německu, tak nechci vést svou holčičku k tomu, aby se chovala jako ostatní zlatá mládež. Zahlédla jsem Claire, Sophiinu chůvu, jak se kousek stranou baví s naším řidičem Kurtem a chichotá se jeho vtipným poznámkám. Claire si všimla, že na ně hledím.
Bezhlasně jsem na ni promluvila: "Kde je Sophie?"
Clarie se nervózně rozhlédla po vstupní hale. "Shop," také bezhlasně odpověděla. Zagestikulovala, že pro ni jde.
Kurt vzal naše kufry a spolu s hotelovým portýrem naskládali zavazadla do výtahu. "Apartmá 251, prosím," nahlásila jsem číslo našeho ubytování. Nechala jsem je odjet napřed a šla jsem naproti Claire se Sophií. Jelikož svou dcerku dobře znám, bylo mi jasné, že její odchod od obchodu nebude tak snadný. Za rohem jsem je uviděla. Sophinka měla vzdorovitě sešpulené rtíky na znamení nesouhlasu s odchodem od obchodu, aniž by jí Claire koupila jí vybranou věc, kterou přece nutně potřebuje. Již snad pomilionkráté jsem se dívala na výraz její tváře. Sophinka se narodila po velmi těžkém porodu a bohužel také s rozštěpem patra.

Milica Jovanovic v Liebe Stirbt Nie v Hamburku

25. února 2016 v 15:15 | Lotte |  Obsazení Love Never Dies v Hamburku


Jedno představení Love Never Dies/Liebe Stirbt Nie v Hamburku bylo skutečně unikátní. Nastala totiž velká christinovská krize. Hlavní Christine Rachel Anne Moore měla dovolenou a byla doma v Americe. Její alternace Jazmine Gorsline onemocněla. A její understudy Heidi Karlsson ztratila hlas.
Jak to tedy vyřešili?
Heidi odehrála představení, ale jen naprázdno otevírala pusu, zatímco to za ni v zákulisí odzpívala členka ansámblu Jessie Roggemann. Zkrátka show must go on!
Nicméně management se z tohoto incidentu poučil a přijali dalšího člena do obsazení - záskok na obdobné případy nouze - jedná se o Milici Jovanovic, kterou známe z koncertní verze Love Never Dies ve Vídni, kde hrála Christine. Mili tedy není stálý člen obsazení, pouze bude neustále ve střehu a poblíž, kdyby ji potřebovali.

OUAT - 3. kapitola

24. února 2016 v 19:06 | Lotte |  Once Upon Another Time od Eleanory
Druhý den ráno jsem byla vzhůru první. Ben se zřejmě ještě nesrovnal s časovým posunem. Začala jsem vyklízet pokoj vedle své ložnice. Odhadovala jsem, že to byl pokoj Benovy matky. Ve vykládané komodě jsem objevila stará alba s fotografiemi a množství dalších nezařazených fotografií. Namátkou jsem jedno album otevřela. Byly v něm fotky Bena jako miminka. Listovala jsem stránkami. Paní Lewisová s novorozencem v náručí. Pan Lewis jako šťastný otec chovající svého syna pod dozorem své manželky. Při dřívějších rozhovorech se Ben o svých rodičích zmínil jen zběžně. Říkal, že jeho matka Elaine je plastický chirurg a otec Derek Lewis je houslistou, který většinu času cestuje někde po světě s orchestrem. Jeho rodiče spolu v podstatě nežijí. Bylo mi to trochu líto. Mí rodiče ve Vídni byli stále spolu. Jejich harmonické manželství pro mě bylo zárukou, že se mám kdykoliv kam vrátit. Že jsou tady stále pro mě jako pevný bod ve vesmíru. Byla jsem jim za tu skutečnost vděčná. Díky jejich péči jsem dosud naštěstí nepoznala žádné větší problémy a žila jsem ve svém, možná naivním, světě bezproblémového života. Uložila jsem album k ostatním fotkám do krabice a zavřela jsem ji.
Bylo kolem jedenácté hodiny, když se mě Ben přišel zeptat, jestli bych nechtěla jet na oběd kousek za New Haven.
Za necelou hodinku jsme dorazili na pobřeží. Malá restaurace kousek od pláže vypadala jako domeček z nějaké pohádky. Ben vybral místo u velkého okna s výhledem na moře. Přišel mi dnes nějaký jiný. Připadalo mi, že mi chce něco říct, ale zatím se k tomu nemohl odhodlat, jakoby se bál mé reakce. Po obědě jsem se šli projít na pláž pod útes. Já, jako suchozemec ze země, která nemá moře, jsem neměla moc zkušeností s mořem, a proto mě překvapil příliv, který se začal velmi rychle projevovat. Ben byl v myšlenkách někde jinde. Poté, co mu ledová voda namočila nohy, se probral. Museli jsem skoro běžet, abychom se dostali po úzké stezce nahoru na útes a nezůstali uvězněni dole ve vodě. Zatáhly se mraky a začalo hustě pršet. Doběhli jsem k zaparkovanému autu úplně promočení.

Lotte na Aidě

23. února 2016 v 16:04 | Lotte |  Lottin (ne)divadelní deníček
Po strašlivě dlouhé době (naposledy to byl rok 2013) jsem vyrazila na operu. Opět to bylo v Janáčkově divadle v Brně a opět to bylo za doprovodu Barbary Jane.
Mé operní podruhé tedy, jak už z nadpisu vyplývá, byla Verdiho Aida. A nebudu vám lhát, mou hlavní motivací proč jít byl fakt, že tam hrál Vladimír Chmelo, "můj" Evžen Oněgin, díky čemuž mu s BJ doteď s láskou přezdíváme Evža. :D
Upřímně řečeno se cítím divně, když mám psát výlevku na operu. Nemůžu tomu říkat recenze, to nejde. Já jsem velmi ale velmi laický fanoušek. Já jdu na operu, protože je to hezký. Nevím který tón je který a určitě nevím, jestli se pěvci ten a ten tón podařil vystřihnout správně. A lidi u opery často hlavně chodí pro ten zpěv.....já jsem ten typ co spíš chodí pro příběh a interpretaci a procítění a tak dále....jsem vůbec správný typ člověka co má chodit na operu? Určitě ano, dokud se mi to líbí a odnáším si z večera zážitek. Jen asi nejsem ten správný typ člověka co by měl psát recenze. Tak jen napíšu takové krátké vylití si rozradostěného srdíčka divadelního maniaka. :D

Kulisy tvořily po celé představení především schody - zaplňovaly celé prostorné jeviště Janáčkova, byly hrozitánsky vysoké a herci z nich sbíhaly strašně rychle a plynule. Já si musela příležitostně představovat jak se z nich kutálím dolů, poněvadž jsem hrozně nemotorná a tohle by byla moje smrt. :D
Pro každé jednání se trochu změnily nějaké detaily, přidaly se dekorace navíc, případně se změnilo osvětlení. Strašně efektně vyřešili závěr, kdy jsou Aida a Radames pohřbeni zaživa - potemnělé jeviště a slabé světlo, které skutečně působilo dojmem jako by do podzemí prosvítaly zbloudilé sluneční paprsky.
Kostýmy byly krásné - starověký Egypt sice není tak úplně "moje věc", ale třeba šaty Amneris byly nádherné.
Slavnostní scény, ve kterých byl přítomen král byly asi nejvíc "oči chytlavé" :D. Všude tolik zlata, až z toho zrak přecházel. Krása.
Titulní roli hrála Anda-Louise Bogza, která zpívala nádherně - po její árii se z hlediště ozvalo okouzlené "brava" - to bylo poprvé, co jsem byla v divadle a zaslechla někoho volat bravo. My Češi jsme spíš takové klidné publikum, řekla bych? Ono i podle toho, že to bylo "brava" a ne "bravo" bych tipovala, že to nezavolal Čech. Ale asi se v tom už moc nimrám. :D
S jejím herectvím jsem měla problém - bylo moc okázalé, rozhazovala rukama, hrála si s šálem, dramaticky padala k zemi, spínala ruce...přišlo mi to přehrané. Zrovna u opery se co se týče přehrávání hranice posouvají, toho jsem si vědoma, ale když jsem to srovnala s výkony ostatních.....
Radama hrál Rafael Álvarez, který byl oproti tomu přirozený, velmi vášnivý a zapálený pro boj za vlast, trochu méně zapálený do Aidy, takže jeho vyzrazení válečných plánů ve výsledku asi nedávalo tolik smysl, abych pravdu řekla. :D Přišlo mi, že si od obou kolegyň držel tak trochu odstup, bohužel jsem tam nějakou chemii moc nevnímala.
No a pak samozřejmě Vladimír Chmelo jako Aidin otec - postava to trochu vedlejší, ale vyplatilo se na něj počkat! Já byla strašně nadšená i poctěná vidět a slyšet ho podruhé. Připadal mi asi nejpřesvědčivější, protože jsem cítila, jako by své roli jako jediný dal hloubku, skvěle zachytil vnitřní konflikt, v duetu s Aidou, kdy s ní na jednu stranu cítil, no na stranu druhou si jako válečník šel neúprosně za svým.
Úplně na závěr musím ještě říct, jak strašně moc se mi líbily baletní pasáže - sólo v podání Hany Švábenské a Arthura Abrama - bylo zkrátka pohádkově krásné. :)
Celkově jsem odcházela ohromně okouzlená a nejsilněji na mě zapůsobily pravděpodobně sborové scény, při kterých mi vyvstávala na rukou husí kůže a zapomínala jsem dýchat, tak to bylo působivé.
Fotky z Jekylla a Hyda (Take me as I am)

22. února 2016 v 19:25 | Lotte |  Ivan Ozhogin (Иван Ожогин)
Narazila jsem na roztomilé a soudě dle data nové fotky z Jekylla a Hyda ze scény Take me as I am s Ivanem a jeho Emmou Verou Sveshnikovou.
Jsou hrozně milé, stejně jako celé ta scéna v této inscenaci. Dopočučuji se na ni podívat zde. :)

image host

Tanz der Vampire - Udo Eickelmann, Mercedesz Csampai, Michael Heller

22. února 2016 v 18:40 | Lotte |  Video týdne
I tento týden přicházím s videem týdne s celým představením a tentokrát je to Tanz der Vampire. Přišlo mi totiž přímo osudové že přesně z tohoto představení jsem asi dva týdny zpět dala jako video týdne Einladung zum Ball a takřka vzápětí nějaká hodná duše (pod vtipným krycím názvem) dá na YT celou show. Bájo! :D Zvlášť proto, že jinak je Udo jako Krolock téměř nezaznamený, dále proto, že jeho Krolock je velice nevšední a v neposlední řadě proto, že ač kvalita 360p neslibuje kdovíjaké zážitky, tak budete velmi příjemně překvapeni, protože je to hodně dobře natočené.
A konečně full show s Mercy jako Sárou!! :)
Krásný nový týden - začal slunečně, to je dobré znamení. :)
TI: TCOMH - 8. kapitola

21. února 2016 v 19:51 | Lotte |  The Iceman: The Case of Mycroft Holmes(Source: but-who-saves-you.tumblr.com)


Do hrobového ticha v kanceláři ministerského předsedy se jako jediný zvuk ozýval zlověstný tikot nástěnných hodin.
"Ať se snažíte sebevíc - a přitom se nabubřele opíráte o myšlenku, že jsme takoví idioti a skočíme vám na to - důkazy jsou jasné. Dokumenty o projektu Annelise ukradla vaše přítelkyně Anastázie Naryškinová. Na co jste vůbec myslel, když jste si něco začínal s bývalou špionkou, od které všichni dali ruce pryč? Možná nakonec nejste o tolik lepší než my ostatní, jak si myslíte."
Mycroft se musel kousnout do jazyka, aby na předsedu nevychrlil příval nadávek, které v sobě s největším sebezapřením potlačoval.
"Jste schopný jste...nejste jako nikdy koho jsem kdy poznal. Funkce, kterou zde zastáváte nemá precedent a po vašem odchodu se nejspíš nenajde nikdo, kdo by vás ve vaší pozici nahradil. Naučili jsme se na vás spoléhat. Možná až moc. Nepřipravili jsme si žádnou eventualitu pro podobnou situaci....a když teď musíme čelit vašemu erroru...," pokračoval premiér.
"Nemluvte o mě jako bych byl jen stroj," vydechl Mycroft tiše.