You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Červen 2016

The Dreamcatcher - 6. kapitola

29. června 2016 v 19:39 | Lotte |  The Dreamcatcher
Nikdo z domu na Kulzerově třídě jedenáct v dolním Tvayburgu už s Julií nepromluvil ani slovo. Nikdo nevěděl, co se v ní změnilo, ale každý to vytušil a držel se od ní dál. Byli v tomhle domě déle než ona a ač na rozdíl od ní netušili, co přesně se v něm děje, moc dobře věděli, že to není nic dobrého.
Julii to ale nevadilo, sotva to zaznamenala.
Zlomená v pase právě namáhavě scházela ze schodů, spočívající plnou vahou svého těla na zábradlí. Posadila se, či lépe řečeno zhroutila, do křesla v opuštěném salonu u otevřeného okna. Útrpně nechala spadnout víčka protkaná fialovými žilkami a nechala se občas pohladit závanem větru, který jí do obličeje vnesl lehounkou látku záclony. Cítila se prázdně, chladně. Kdyby s ní někdo zatřásl, možná by v ní zachrastily kosti, ale nic víc jako by v ní už nezbylo. Věděla, že ten ohavný pocit přejde, že je "jen" vedlejším účinkem, přece ale bylo nemožné vzdorovat beznaději, která se rozkládala v její mysli jako bezbřehé ledové vlny Markova moře. Byla bez Ferdinandova korzetu a její tělo se s tím pokaždé, když ji přinutil jej sundat, vyrovnávalo hůře.
"Má drahá, slyšel jsem, že včerejší večer byl ještě větší úspěch, než jsem očekával. Nejen, že jste se znovu dostala ke korunnímu princi, dokonce jste popíchla naši přítelkyni lady Elvíru. Znamenitě, znamenitě! Chci o tom slyšet všechno."
Mistr Ferdinand vešel jako její stín za ní a zabouchl okno, čerstvý vzduch v místnosti okamžitě nahradila hniloba.

Mistr a Markétka A-Z: H

29. června 2016 v 19:19 | Lotte |  Master and Margarita
Vítejte u další části mého melancholického fotovzpomínání. Na řadě je písmenko há, která je samozřejmě jako Hela a proto se mu budu věnovat déle. Každé herečce bude patřit jeden díl. A začínáme Marií Lagatskyou. :)
(Škoda, že Hele už nemalují tu jizvu...byl to krásný odkaz na knihu).

image host

Oněgin (3. 6. 2016)

29. června 2016 v 18:01 | Lotte |  Oněgin
Fakt, že s tímhle mám pozoruhodné zpoždění netřeba zdůrazňovat. Křičí do očí. Zjistila jsem, že jsem totiž na podvědomé přestávce s Oněginem. Podědomé proto, že má mysl zkrátka oddalovala shlédnutí těchto videí tak dlouho, až se z toho prostě stala pauza. Principiálně mám tento muzikál ráda. Nicméně jsou jisté prvky, které mi zpočátku vadily, postupně až iritovaly. A tak jsem si dala pauzu, protože v co do obsazení vstoupil Ivan Ozhogin, videa začínají vycházet poměrně pravidelně, z čehož mám samozřejmě radost, ale zřejmě to chtělo pauzu. :D :DProlog, Intriky s city, Věřitelé (Ivan Ozhogin, Ensemble) - Prolog se starým Oněginem bych červenou tužkou vyškrtla z libreta. Je to očividná vykrádačka Fantoma Opery, je to poměrně nicneříkající nudná scéna a jen kazí a zpomaluje úvod, protože scéna hned následující, s obživlou hrací skříňkou (hihi, až teď jsem pochopila že to, jak se na začátku herci zmrazeni v čase otáčí na točně a hrají si s nimi démoni, má vlastně znázorňovat tu hrací skříňku, která se tak často objevuje v ději) je bombastická - přehlídka nádherných kostýmů, krásná choreografie, energická hudba. První tři scény Oněgina jsou moje nejoblíbenější, fakt že jo (mám tím na mysli to valčíkově laděné seznámení se s Oněginem, Intriky s city a Věřitele).
Jinak pozoruji, jak si ve scéně Věřitelé Ivan osvojil trochu sebevědomější přístup - lehce arogantně se vykrucuje, do poslední chvíle se snaží působit, že se nad ty pány cítí povýšen, což mu ale samozřejmě ve chvíli, kdy přijde do tuhého, už není moc co platné.
Taťánino zjevení, Setkání Taťány a Oněgina (Vera Sveshnikova, Sergej Khudyakov Ivan Ozhogin) - koukám, že Olze přidali cop. No už je to trochu moc. Buď jednodochý cop, nebo ten účes co běžně nosí, ale prosím ne obojí najednou. :D
Zpívám z lásky, Taťána navštěvuje Oněgina (Anton Avdeev, Daria Zueva, Vera Sveshnikova, Ivan Ozhogin) - vážně tam přidali ty zvukové efekty jak z animovaného filmu, nebo jsem se přeslechla? Že jsem se prosím přeslechla? :D To přece nemůžou myslet vážně? Parodie člověk obyčejně nedělá sám na sebe, ale tvůrci Oněgina se překonávají! :D Jakože wtf, seriózně.
Jediné pozitivní co si odnáším je Daria - už dlouho jsme ji na videích neviděli, je ohromně roztomilá a milá Olga a tohle si nezaslouží. :D
Ve scéně následující se mi tuze líbí, jak melancholicky Oněgin mluví s Lenským o Taťáně. Čert ví, co si povídají, ale Ivan to říká velmi zasněně, téměř jako by sám vzpomínal na naivní léta, kterými si teď prochází Taťána.
Jinak chemie mezi Verou a Ivanem je prostě neuvěřitelná, ti dva vedle sebe neustále rostou. :)

Wo die Schönheit sich vergibt - Gardar Thor Cortes

28. června 2016 v 18:56 | Lotte |  Video týdne
Krapítek se zpožděním ale přece, video týdne. Tentokrát pochází z produce Love Never Dies/Liebe Stirbt Nie v Hamburku. Je to takové velmi pokradmu natočené video a jde to poznat na kvalitě, ale na to si už uvědomělý muzikálofil ani nemůže stěžovat. :D
Na kanálu, ze kterého toto video pochází naleznete videí více, ale jsou stejné, nebo ještě horší kvality, tak s tím počítejte. :D
Beauty Underneath jsem si vybrala jako video týdne právě proto, že v produkci v Hamburku byla tato píseň změněná, takže mi přijde velmi zajímavá a konečně zjistím, v čem ta změna vlastně vězí. :D
Netuším, kdo je ten malý Gustík, v popisku videa stálo pouze že je to Rim, ale příjmení žádné. Zvláštní je, že ani na oficiálních stránkách jsem se to nedozvěděla. Nevadí, no.

Tedy asi víte, že nejsem úplně největší fanoušek Bena Lewise, ale co se mi hrozně líbilo, bylo jak ironicky mluvil s Gustavem do doby, než zjistil, že je jeho syn. Ten sarkastický tón se kterým říkal "little vicomte" byl prostě všechno. :D Gardar je takový zdrženlivější a tak se mi po tom trošku zastesklo. :D
Ale k tomu podstatnému: ta změna spočívá v tom, že Gustave na klavír k Erikovu šoku zahraje vokalizaci z konce titulní písně Fantoma Opery a já nejdřív zaboha nemohla přijít na to, co to je a proč je mi to povědomé....DUH. :D Ale i pro méně chápavé jako já je to tam pak vysvětleno, když to Gustave začne i zpívat. :D To je hodně dobrá změna! Takové Fantomovo dědictví, dá se říci. :D
I ten přechod k samotné Beauty Underneath se mi moc líbil - bylo to takové plynulejší. Přece jen v původní verzi je to taková pomyslná facka do obličeje, když zničehonic zaduní sólo elektrické kytary a vy přemýšlíte, jak se to v tom jinak velmi tradičním muzikálu náhle vzalo.
Nová hudba k Beauty Underneath se mi moc líbí, přijde mi taková sofistikovanější, oduševnělejší a hlavně zapadá do zbytku díla, což se prostě o té originální úplně říci nedalo.
Do záběru videa bohužel oba přijdou spíš sporadicky - sem tam jím proběhnou, ale to je vše. Nu, ale člověk nemůže mít vše. :D
Přeji krásný nový týden. :) xxBackstage mix 41 (londýnská edice)

27. června 2016 v 20:51 | Lotte |  Backstage
Tentokrát po krátké době další backstage mix orientovaný na Londýn....na Londýn se teď ostatně orientuje pohled celého světa, ale nebudeme brexit tahat tam, kam vůbec nepatří. :D

image host

Poněvadž nedávno proběhla změna obsazení a alternace Christine Emmi Christensson opustila obsazení a její místo zaujala Lisa-Anne Wood, začneme právě Emmi.
Emmi odešla zpět do své domoviny Švédska, kde bude v roli Christine pokračovat. Nicméně toto jsou poslední fotky Emmi s blond parukou, protože ve Švédsku bude již tradičně opět brunetou.

Neviděné fotky z produkce v Londýně

27. června 2016 v 18:57 | Lotte |  Fantom Opery West End
Tato série fotografií pochází od stejného fotografa jako tato z Hamburku a proto byly tyto poklady objeveny stejně náhle a nečekaně, jako ty z Německa.
Jsou z roku 2007-2008, kdy v obsazení byli Ramin Karimloo (se záskokem Nicem Greenshieldsem) jako Fantom, Leila Benn Harris a Robyn North jako Christine a Alex Rathgeber jako Raoul. Tyto fotky jsou potěšující i proto, že právě s Alexem až doposud prakticky žádná fotodokumentace nebyla a on je přitom velice roztomilý! Co víc, tu fotku, kdy se drží za ruku s lehce rozevlátou Robyn Norh mám momentálně na tapetě a nutno podotknout, že já raouloidní plochu měla naposledy v roce 2012 v období, které si pamatujete jen pokud jste se mnou už hodně dlouho, aka pamatujete na Kyla Barisiche? :D

image host

Neviděné fotky z produkce v Hamburku

27. června 2016 v 18:07 | Lotte |  Fantom Opery Hamburk
Občas se fanouškům podaří najít poklad. A zrovna tohle se povedlo i teď a mezi fantomáky se momentálně nadšeně šíří tyto fotografie pořízené z už uzavřené produkce Fantoma Opery v Hamburku. Některé z nich už se na internetu objevily, některé jsou úplně neviděné, dávám sem všechny, poněvadž jsou krásné.
Jako Fantom je na nich Mathias Edenborn/David Arnsperger, jako Christine Valerie Link/Lauri Brons a jako Raoul Nicky Wuchinger.

image host

Nové fotky z Mistra a Markétky

26. června 2016 v 22:33 | Lotte |  Master and Margarita
Ruský server okolo.me zveřejnil nějaké aktuální fotky z Mistra a Markétky, mapující poměrně podrobně první jednání představení. Z druhého jednání bohužel nic, nicméně i tak jsem ty fotky uvítala, protože jsem v nich zaznamenala určité změny, o kterých jsem netušila.
Wolandovo arioso je přesunuto k Pilátovu trůnu, což má příčinu asi čistě jen ekonomickou, je to změna vůči které jsem poměrně neutrální.
Markétka a Woland se poprvé setkávají už v publiku a Markétka přechází po docela jiném mostu při její "Kytici smutku" - pracuje se tam více s 3D efektem a projekcemi a mě se to takto na fotkách velmi líbí, těžko říct, jestli to v "akci" nepůsobí moc staticky, mě se totiž moc líbilo, jak se v originální verzi ten most pohyboval a otáčel po jevišti.
Mistrův dům je nyní zvláštním hybridem kulis z Oněgina. Vytrženo z kontextu by to pro mě bylo hezké, ale protože vím, že je to zrecyklovaná kulisa tak to pro mě ztrácí kouzlo. Ale obecně vzato je to hezké, jistě.
Co se týče Markétina účesu, pořád nad ním dumám. Když jsem byla v Brně na moderní verzi Carmen, zpěvačky tam měly úplně stejné účesy a mě se to velice líbilo a tady mi to překáží a to nedává smysl! :D Možná to bylo v Brně slušivěji učesané, jinak si tenhle můj rozpor nedovedu představit. A nebo je to prostě síla zvyku.

image host

Ivan v televizi

26. června 2016 v 21:20 | Lotte |  Ivan Ozhogin (Иван Ожогин)
Ivan Ozhogin se v tomto týdnu objevil na obrazovkách ruské televize při dvou příležitostech - v ranní show a při příležitosti oslav "Šarlatových plachet" v Petrohradu, což je studentský festival.
Níže jsou tedy videa s následným pořadí: rozhovor v ranní show, This is the Moment (Этот момент) z Jekylla a Hyda kterou tam zazpíval a nakonec skladbu z festivalu "Píseň o lodi" (Песня о Корабле).Backstage mix 40 (německá edice)

25. června 2016 v 19:58 | Lotte |  Backstage
Čtvrté kulatiny! :D
Produkce FO v Oberhausenu poslední dobou zveřejňuje jednu lepší zákulisní fotku než druhou, takže si to volalo po backstage mixu věnovanému této inscenaci.
Herci našli zvláštní zalíbení ve fotografování v prostorách Christininy šatny, což je poněkud vzácné, takže si to užijme. (Normálně totiž kvůli úsporu místa šatna visí zavěšená u stropu, ale Oberhausen spolu ještě s Hamburkem tento problém asi neměli a uskladňovali ji na očividně přístupnějším místě. :D)
Zvláštní díky za štědré postování fotek patří bratrům v krimu - Tobiasu Jochovi (Raoul understudy) a Evě Marii Bender (madame Giry), kteří zveřejňují přímo geniální zákulisní momentky. :)


image host

Fotky ještě z premiérové děkovačky inscenace v Oberhausenu. :)