You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Červenec 2016

Die Schatten Werden Länger - Mark Seibert, Lukas Perman

31. července 2016 v 16:41 | Lotte |  Video týdne
Po nějaké době tu máme zase video týdne z muzikálu Elisabeth, které je od hodné fanynky či fanouška opatřeno anglickými titulky.
Co se obsazení samotného týče, o Markovi už toho na tomto blogu padlo mnoho a tak víte, že je moje nejoblíbenější Smrt (ty divné věci, co občas muzikálofilové vypouští z úst!) a prostě zosobňuje všechno co jsem si v této roli třeba i podvědomně představovala výrazově, hlasově, jevištní prezencí, charismatem...
(A je to náramný fešák).
U Lukase je to pro mě těžké říct, já jsem na Rudolfy zvlášť vybíravá snad proto, že jen málo herců se mi v této roli skutečně líbilo. :D Z Lukasova Rudolfa jsem toho obecně viděla docela málo, ale v tomhle konkrétním videu na mě zapůsobil velmi dobře. Napětí mezi ním a Markem by se dalo krájet, scénu nehrál pouze s odevzdanou rezignovaností, ale i s citlivě pojatým vnitřním konfliktem, vzdorem a bolestí, což bylo impozantní, protože jak říkám, herci na mě v této roli málokdy dělají dojem. :D

Krásný nový týden!Drew Sarich & Endwerk Orchestr živě ve Vídni

30. července 2016 v 19:39 | Lotte |  Drew Sarich
Drew měl 25. 5. 2016 koncert ve Vídni, což byla samozřejmě skvělá příležitost, aby odprezentoval písně ze svého nového alba Let him go.
Zdokumentované máme tedy hned dvě nové písně: Red a Keep On Driving a já velmi děkuji natáčejícím a sdílným fanouškům. :)
Obě písně v sobě nesou typického Drewa, atmosféru kterou zachytil i ve svém prvním albu, přesto jsou unikátní, chytlavé a nové. To v kombinaci s Drewovým úžasným jevištním vystupováním a charismatem tvoří fantastickou kombinaci i pro člověka jako já, který tento styl běžně nevyhledává.
Ze dvou písní je mi o něco bližší pomalejší Keep on driving, vyžadující větší míru procítění, s kteroužto výzvou si pan herec Drew poradil velmi lehce a dojemně. :)

Backstage mix 43 (broadwayská edice)

29. července 2016 v 16:48 | Lotte |  Backstage
A máme tu další backstage mix, tentokrát z Broadwaye. Za většinu fotek vděčíme nové Christine, rozkošné Ali Ewoldt. :)

image host

Plyšový Fantom ze zásnub Raoula a Christine radost nemá. Ali Ewoldt a Jordan Donica.

Sommernacht des Musicals 2016

27. července 2016 v 15:10 | Lotte |  Koncerty a vystoupení

(Zdroj: http://www.rp-online.de/nrw/staedte/dinslaken/stehende-ovationen-fuer-musical-saenger-im-burgtheater-aid-1.6139666)

Jako každé léto, tedy jako každou okurkovou sezonu, nadšeně čekám na tento pravidelný muzikálový koncert. A každý rok to stojí za to. :) Letos byli na seznamu účinkujících Mark Seibert, Sabrina Weckerlin, Willemijn Verkaik, Christian Alexander Müller, Andreas Bieber a Patricia Meeden.
Pojďme se na to tedy podívat. :)

Mistr a Markétka A-Z: H (3)

27. července 2016 v 12:13 | Lotte |  Master and Margarita
Je tu třetí díl věnovaný na počest všem Helám, který dnes patří Polině Kuzovkove, která v obsazení působila jako cover. Proto nehrála příliš často, není s ní bohužel mnoho videí ani fotek. A tak je to dnes kratší než obvykle, protože tohle jsou všechny fotky, které s ní mám. A proto pokud někdo máte ještě nějaké, které mi zůstaly utajeny, prosím pošlete mi na ně odkaz, budu ráda. :)

image host

Bastien Jacquemart na Broadwayi

26. července 2016 v 19:06 | Lotte |  Fantom Opery Paříž
Budoucí Raoul v Paříži, Bastien Jacquemart, navštívil New York, kde zavítal do Majetic Theatre, nahlédl do zákulisí, pohovořil s jedním a jediným Haroldem Princem (režisér FO), pozdravil se se svojí Christine Sierrou "Sárou" Boggess (komentátorovi videa se povedlo Sierru přejmenovat) a dokonce si v prázdném divadle i zazpíval úryvek All I Ask Of You (bohužel v angličtině :D).
Bastien se projevil jako tuze roztomilý a raoulovský mladý muž a už se na něj velmi těším. :)
Navíc četl Lerouxe, soudě dle obsáhlé znalosti Raoula a jeho vojenské kariéry (mám ho radši a radši).
Pasáž s Bastienem zhruba v minutě 6:24, video má anglické titulky.
P.S.: Ten přízvuk!!!!! Ááách. :D
Pro zájemce český překlad:

Komentátor: Jestliže se mladý zpěvák Bastien Jacquemart prochází New Yorkem, není to proto aby složil novou verzi písně "New York, New York", nýbrž aby se připravoval na pařížský debut v nejoblíbenějším muzikálu na světě - Fantomovi Opery. Fantom Opery je muzikálový velikán, běžící třicet let v Londýně a osmadvacet na Broadwayi. Hrál se v sedmadvaceti zemích a zhlédlo jej přes 140 milionů diváků po celém světě. Toto září Fantom dorazí do svého města: Paříže.
Muzikál bude celý ve francouzštině a Raoul, který bojuje proti Fantomovi o lásku Christine, bude Francouz. Raoulem se stane Bastien Jacquemart, který strávil léto na Broadwayi, aby se připravil a splnil si sen.
Bastien: Broadway a Fantom jsou mé dětské sny. Objevil jsem muzikálové divadlo přes filmovou verzi Fantoma z roku 2004. Bylo to porvé, kdy jsem viděl broadwayský muzikál. Uviděl jsem Raoula a říkal si, že by mi ta role seděla. Jak mě vybrali? Šel jsem na konkurz, který probíhal ve čtyřech kolech. Čtyři konkurzy trvající přes dva měsíce.
Komentátor: Během svého pobytu Bastien objevil Majestic Theatre, kde Fantom vládne už 28 let. Byla mu dopřána komentovaná prohlídka a tady jsme.
Bastien: Jsme v Majestic Theatre, výhled z jeviště je fantastický a obrovský. 1600 míst, je to veliké.
Tohle je Fantomova opička, hraje Masquerade.
Tohle jsou originální kulisy, jsou už třicet let staré, jsou to originály, jsou tu úplně od začátku. Jsou starší než já.
Tady jsou dvě Fantomovy paruky. Je úžasné, jak jsou realistické.
Tamhle je Fantomova maska, zakrývá polovinu jeho znetvořené tváře.
Šatna Jamese Barboura, Fantoma. Tohle nosí pod maskou, jeho postava je zmrzačená.
Raoulova šatna. Tohle je vojenský kostým. Raoul byl v armádě a měl jít na expedici na severní pól.
Tohle je hlavní kostým, který nosí většinu představení. Strašně rád bych si to zkusil, ale musím být trpělivý.
Komentátor: Bastien dokonce potkal Harolde Prince, legendárního režiséra, který na podobu muzikálu dohlíží už od samých počátků. Brzy odcestuje do Paříže, aby pomáhal v divadle Mogador. Je překvapen, že Fantom konečně dorazil do Francie.
Harold Prince: Co si pamatuji, tak ve Francii byl jen malý zájem o zahraniční muzikály. Francouzi nikdy neměli zájem o jinou kulturu, než o svou vlastní.
Bastien: Jo, to je pravda.
Harold Prince: Francouzi mají ohromnou kulturu, tak jsem si myslel: 'no tak jo, chápu'. Ale teď už se tam uvádí i zahraniční tituly.
Sierra Boggess: Bonjour!
Bastien: Bonjour!
Sierra: To je všechno co umím!
Komentátor: Dalším hlavním bodem bylo setkání se se "Sárou" (nám spíše známou jako Sierrou) Boggess, která s Bastienem bude hrát Christine v Paříži. Zdá se, že si budou rozumět!
Sierra: Tohle je opravdu skvělé, Bastiena jsem nikdy předtím neviděla, je pohledný....
Bastien: Ona je skvělá.
Sierra: Je Raoul skrz nasrkz. Je úžasné být v tomto divadle v New Yorku a svým způsobem sjednocovat Paříž a Broadway.
Komentátor: Bastien má zatím velmi dobrý začátek ve Fantomovi Opery. Jen jeden detail: jak Bastienův Raoul zní?

Obsazení Balu Vampirov

26. července 2016 v 18:18 | Lotte |  Bal Vampirov

(Jen tak na okraj se omluvuji za delší neaktivitu.)

Tyto informace byly tak nějak jasné už dopředu, protože herci sami vydatně naznačvali, nemluvě o tom, že Bal propagovali plakátem s Ivanem a Elenou, což samozřejmě hodně vypovídalo. Ale teď už to máme oficiální a tak tedy:

Hrabě von Krolock: Ivan Ozhogin a Rostislav Kolpakov
Sarah Chagal: Elena Gazaeva v Petrohradu a Irina Vershkova v Moskvě
Alfred: Alexandr Kuzmin v Moskvě, o petrodradském Alfredovi nikde ani muk, takže asi bude hrát v obou městech??? Ty tři vykřičníky pro zdůraznění, že fakt nevím jistě.
Herbert: Kirill Gordeev
Magda: Natalia Dievskaya
Profesor Abronsius: Sergej Sorokin v Petrohradu, Andrej Biribin v Moskvě
Rebecca: Manana Gogitidze v Petrohradu, Maria Liepa-Shultz v Moskvě
Chagal: Alexandr Sukhanov (wow! To jsem nečekala. A tak trochu je ho na tu roli škoda. Snad bude coverovat hraběte.)

A taky tu máme krátké video z laboratoře, kde upírům vyráběli špičáky. Konkrétně je tu Ivan, který si v nich poprvé zkouší zazpívat. Jde mu to krásně, nevypadl z toho. :))))


I Love Musicals

20. července 2016 v 18:32 | Lotte |  Sierra Boggess
I Love Musicals je koncertní projekt vytvořený Peterem Jöbackem v roce 2012. Od té doby jeho muzikálovou tour vidělo přes 65 000 lidí.
Peter tento koncert 7. 7. 2016 přivezl do Tokia a jako hosty si pozval Ramina Karimloo, Sierru Boggess, Norma Lewise a Seiko Niizuma.
Při tak hvězdné sestavě je tedy skutečně škoda, že nejsou žádná videa. :/


image host

Pic by Akira Takahashi

Korunní princ a Elvíra

20. července 2016 v 15:35 | Lotte |  Ivan Ozhogin (Иван Ожогин)
Teď je tak trochu okurková sezona, takže jsem vděčná i za maličkosti. Třeba zveřejnění jedné fotky z Korzetu s Ivanem Ozhoginem a Verou Sveshnikovou coby korunním princem a Elvírou. :)


Zdroj:
https://new.vk.com/corset_steampunk

Die Unstillbare Gier - Steve Barton

18. července 2016 v 19:27 | Lotte |  Video týdne
Minulý týden jsem dávala video z nechvalně známé produkce Tanzu na Broadwayi, tento týden se tedy vracím ke kořenům toho nejlepšího. Steva Bartona jako hraběte. :)
Video pochází z roku 1998, což je znát na kvalitě, ale i tak je to na ty poměry velmi dobré video.
Steve je jaksi ultimátní hrabě v tom, jak vyvážil jak lehkou komedii muzikálu, tak tento dojímavý okamžik a jako celek to funguje. To je totiž něco, co na mnoha hercích pozoruju jako otazník, který visí nad jejich ztvárněním role. Má to pojmout komicky, má z něj učinit zranitelného s ledovou maskou, nebo má být chladný a necitelný skrz naskrz? Každý si na tu otázku odpovídá jinak a pak je tu Steve, který to má prostě všechno. (Btw, který hrabě se doslova plazí a kutálí po jevišti a pořád u toho působí dramaticky? Kdo tohle svede?! :D)
A abych nezapomněla - je to zaznamenání původní verze Gieru, což je vždycky poklad. :) A na konci je i ta vystřižená scénka, kdy si Alfred uvědomuje, že i upíři mají city....po ní se mi velice stýská.
Hezký týden!