You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Srpen 2016

První videa z revivalu Balu Vampirov

30. srpna 2016 v 23:27 | Lotte |  Bal Vampirov
Na světě jsou první videa z Balu Vampirov. Lehce roztřesená, ne moc přiblížená, ale pořád velmi milá! :D
Gott ist Tot, 28. 8. 2016 (Ivan Ozhogin)
Einladung zum Ball, 25. 8. 2016 (Ivan Ozhogin) - wow, nestačím žasnout nad těmi inovacemi! Sára a hrabě držící se za ruce! Žjůva! :D Ale velice se mi to líbí. :D
Du Bist Wirklich Serh Nett, 28. 8. 2016 (Elena Gazaeva, Igor Krol) - Elena vždycky byla velmi rozpustilá Sára, která podle mě vcelku očividně vždycky preferovala hraběte, tudíž z Alfreda si dělávala legraci, ale na tomto videu je navrch ještě jaksi zvlášť koketní, snad jako by si na něm trénovala ženské zbraně. :D
Draussen ist Freiheit, Die Roten Stiefel, 28. 8. 2016 (Elena Gazaeva, Igor Krol) - Igor je rozkošný. Smutný ze Sáry a jejího uvadajího zájmu o něj, neschopný jí porozumět, ale o to víc se o to snažící...awww. :)
Tot Zu Sein Ist Komisch, 28. 8. 2016 (Agata Vavilova) - já prostě věděla, že Agata bude skvělá :). Líbí se mi, že do té písně přídává trochu víc nervozity a úzkosti, ono to ostatně dává smysl. I vzhledem ke kontextu písně. :D
Vor dem Schloss, 28. 8. 2016 (Ivan Ozhogin) - aaach, Ivan mě udivuje. Ta bolest v očích i v hlase v oné melancholické replice hraběte...dojal mě i přes ten ne zrovna kvalitní záznam. :) (A taky mě pobavil, když tak znenadání prakticky zařval svoji další repliku po profesorově melancholickém "fakta, fakta...." To profesorovo škubnutí asi nebylo hrané. :D)
Totale Finsternis, 28. 8. 2016 (Ivan Ozhogin, Elena Gazaeva) - těžko z takových videí více do hloubky posuzovat, ale jsem ráda, že Ivanovi dali stejný styl paruky, jaký nosil v Broadway Hits, protože mu lépe lichotí. Dále mě těší, že Ivan si stále drží ten vřelejší, romantičtější postoj k Sáře, jaký k sobě rovněž projevil ve zmiňovaných Broadway Hits. Ten způsob jakým se jeho hrabě Krolock vyvíjí mi dělá velkou radost a těším se na další záznamy. :)
To že do choreografie zařadili pařížské držení se za ruce mě velmi překvapilo....a velmi příjemně samozřejmě! Tým Sára/Hrabě! :D (O tom jak si ji posléze strhnul do náruče ani nemluvím! :D)
Wenn Liebe In Dir Ist, 28. 8. 2016 (Igor Krol, Kirill Gordeev) - miluju jak ruští diváci milují Herberta! :D A taky ho miluju! :D

Final Lair - Norm Lewis, Kaley Ann Voorhees, Jeremy Hays

29. srpna 2016 v 20:29 | Lotte |  Video týdne
Zdravím, jsem zpět. :D Byla jsem na návštěvě u slečny BarbaryJane (dohodly jsme se sepsat konkurenční články, stay tuned :D :D :D) a taky jsem se zúčastnila jedné supurčupr skvělé akce týkající se divadla o které napíšu později. Od této chvíle se vracím k normálnímu blogování, ale že srpen bude nejméně "úrodný" blogový měsíc tohoto roku je už asi něco, co nezachráním. Nevadí, nevadí, pojďme raději k videu týdne.

To je velmi čerstvé, na internetu se zatím neohřálo ani 24 hodin a já budu věřit, že tam i dlouho vydrží. :D
O Kaley jsem slyšela už hodně - zvlášť o jejím Final Lair, ve kterém je popisována jako bojovnice, co si od Fantoma nenechá nic líbit. Už v prvních vteřinách videa jsem chápala odkud se tyto recenze berou, protože ještě dřív, než natáčející stačil nazoomovat na její tvář, přesvědčila mě o tom ta vášeň smíšená se zlobou v jejím hlase. Vskutku pozoruhodné. (A všimněte si, jak má pokaždé zaťaté ruce v pěst, když s ní Fantom cloumá, nebo na ni křičí "you try my patinence".)
Taky oceňuju a obdivuju její obsazení na Broadwayi v tak veliké roli - dokázat něco takového tak mladičká a jít proti obvyklým konvencím vyzrálých hlasů v této roli je prostě bomba.
Kaley to ovšem nepřehrává - má momentky kdy je až ledově stoická a tvoří kontrast k Normovu Fantomovi, který se neustále pohybuje po jevišti.
Ohledně Norma se cítím asi tak, že jsem pro něj byla strašně šťastná, když ho obsadili - vím že o té roli dlouho snil a byl frustrovaný, že ji nejspíš nikdy nedostane kvůli barvě pleti. Jenže když se tak nakonec přece jen stalo, jako by ze samé radosti nevěděl, které pojetí role mu sedí nejvíc a vytvořil zvláštní mix všeho, což na jevišti vytváří smršť - myšleno jak v dobrém, tak špatném slova smyslu. (A to poskakování při chycení Raoula do smyčky asi nikdy úplně nepřenesu přes srdce.)
Jeremyho Hayse jsem se naučila opravdu ocenit s časem. Ne že by se mi nelíbil už od začátku! Jeho důstojné, aristokratické pojetí v sobě má špetku odstupu, snad jako by se na něm projevila jistá izolace od Christina světa, kterému se snaží porozumět, přičemž nezastírá, že se mu to plně nedaří. Snad teď nejsem moc zmatená. :D Tak či tak je skvělý.

Krásný nový týden. :)Gardar Thór Cortes Fantomem v Paříži

24. srpna 2016 v 20:45 | Lotte |  Obsazení v Paříži
Ačkoliv oficiálně ještě nic potvrzeno nebylo (vážně, proč si dávají tak načas, už začali zkoušky!), tak se velmi živě spekuluje, že tajemným Fantomem v pařížské inscenaci bude Gardar Thór Cortes. Může za to jeho nápadná přítomnost na sociálních sítích Sierry Boggess, která v Paříži bude hrát Christine. Zvlášť nápadné to bylo ve chvíli, kdy se pořídila tato fotka před Operou Garnier, kde je Sierra, Bastien Jacquemart (Raoul) a Anne-Marine Suire (Christine alternace), přičemž popisek fotky zněl tak, že si dávají obědovou pauzu. V tu chvíli se spekulace o Fantomovi Gardarovi jaksi staly přímo faktem. :D


Zdroj: https://www.instagram.com/officialsierraboggess/

Gardar pochází z Islandu, jeho tatínek Gardar Cortes Snr byl světově uznávaným tenorem, který založil Islandskou operu, Školu zpěvu v Reykjavíku a rovněž orchestr v Reykjavíku.
Jeho anglická maminka Krystyna byla koncertní pianistka, která vystudovala Royal Academy of Music v Londýně.
Jeho sestra Nanna Maria je operní soprán, jeho bratr Aron Axel zase baryton.
Aneb jak vidíme, v jeho rodině hudba vždy hrála hlavní roli.
Ve třinácti letech hrál hlavní roli v islandské televizní sérii Nonni and Manni, která byla velmi úspěšná v Evropě.
V osmnácti letech se rozhodl, že se chce stát zpěvákem, čtyři roky studoval na škole jeho otce v Reykjavíku a poté získal stipendium na Univerzitě hudebních a dramatických umění ve Vídni, ale po šesti měsících odešel, aby studoval soukromě s profesorem Andrejem Orlowitzem v Kodani.
V roce 1999 působil ve West Endu v roli Raoula, kde podle vlastních slov docela náhodou objevil rozsah svého rejstříku, když jeden večer zazpíval ostré c, ani sám nevěděl jak (říká se tomu ostré c? Překladám z angličtiny a nerozumím těmto věcem, opravte mě :D), čímž šokoval i svoji Christine, která mu dokonce prý zašeptala: "To jsi vážně zpíval ty?"
Když mu poté nabídli ve FO prodloužit smlouvu, zamítl, protože si uvědomil, že se chce věnovat opeře a začal studovat na Royal Academy of Music, kde v té době studovaly i jeho sestra a Katherine Jenkins.
Po absolvování pracoval všude napříč Evropou, hrál hlavní tenorové role v operách od Verdiho, Rossiniho a Donizettiho, ale působil třeba i v Oklahomě! od Rodgerse a Hammersteina.
Gardar rovněž hojně koncertuje s mnoha hvězdnými kolegy a v roce 2011 hrál Passarina ve výročním představení na počest pětadvaceti let Fantoma Opery v Royal Albert Hall a má dvě alba pod názvy Cortes (2005), When You Say You Love Me (2008).


(Omlouvám se za neaktivitu. Bohužel i v následujícíh dnech se odmlčím, ale v neděli bych se měla vrátit k normálu.)

Lottin (ne)divadelní deníček: červenec

16. srpna 2016 v 20:58 | Lotte |  Lottin (ne)divadelní deníček
Nutno podotknout, že za měsíc červenec se nedělo doslova nic co by nějakým způsobem stálo za řeč a tak tento článek bude extrémně chudý. Zkrátka divadelní okurková sezona je i moje okurková sezona. Nepořizovala jsem tedy žádné fotodeníkové záznamy, ale můžeme se alespoň podívat na malé shrnutí toho, co mě zaujalo.

Kniha měsíce: Rory Clements: Mučedník
Velmi překvapivý objev! Upřímně řečeno jsem soudila knihu podle obalu a sáhla po ní čistě ze zvědavosti, neb na obálce má královnu Alžbětu I. a Williama Shakespeara. Jedná se o tuze kouzelnou historickou fikci, kde je hlavní hrdinou starší bratr Williema Shakespeara, John, který je jako výzvědčí ve službách sira Walsinghama, jenž je považován za zakladatele špionáže tak, jak ji známe dnes.
John řeší případ zvlášť brutální vraždy ženy, která je sestřenicí samotné královny. Není proto náhodou, když ho nitky zločinu pomalu ale jistě vedou na ta nejvyšší místa a v nebezpečí se ocitá celá Anglie...
Kniha je podepřena velmi (to zdůrazňuji) dobrou a důkladnou rešerší - popis dobového oblékání, zvyků, života na venkově i městě na pozadí nejkrutějšího rozhodnutí Alžběty I. - totiž poprava skotské královny Marie. A jak jsem se dopátrala, tato kniha je první ze série, takže se rozhodně musím podívat i po ostatních!
Film měsíce: Vražda v Orient-Expresu
Konečně jsem se podívala na zfilmovanou verzi nejslavnější detektivky od Agathy Christie! Bylo na čase. Pustila jsem si tu verzi s Davidem Suchetem (protože David Suchet) a poprvé v mém životě se mi stalo, že bych film preferovala nad knihu. Zápletka sama o sobě je stejná jako v knize, ale psychologické rozehraní konfliktu postav, Poirota sama se sebou a temné atmosféry vlaku uvíznutého ve sněhové závěji za mě barvitěji a citlivěji rozehrála filmová verze. Se vší úctou a láskou k Agathě, kterou velice obdivuji.
Co mě zaujalo:
Mám vcelku problémy se spánkem a tak jsem se dala na audioknihy přes spaním. Osobní rada: pokud se vám chce lépe usínat, možná buďte chytřejší než Lotte a nepouštějte si Stephena Kinga. Ale způsob, jakým dokáže upoutat svoje čtenáře (nebo teda posluchače když jde o audioknihu), trápit je a napínat, je neuvěřitelný. Uvnitř mysli toho pána to nicméně musí být zajímavé. :D
Video měsíce: Stále si jedu na Donu Giovannim....stále. :D A usoudila jsem, že nejroztomilejší verze duetu La ci darem la mano je ryze česká, aneb co je zlatější, než když ten duet zpívají manželé a chemie nemůže být opravdovější? :D (Musí být super když jsou oba manželé zpěváci a můžou si takhle zpívat. Já svým zpěvem můžu leda plašit ptáky z pole.)Broadway in Bryant Park 2016

14. srpna 2016 v 18:26 | Lotte |  Koncerty a vystoupení
Jedním ze zpestřeních v této okurkové sezoně vždy bývá akce Broadway in Bryant Park, kde je samozřejmé každoroční zastoupení Fantoma Opery. Letos prezentovali všichni zúčastnění svůj muzikál poprvé: Laird Mackintosh jako Fantom, Ali Ewoldt jako Christine a Jordan Donica jako Raoul.
Z toho složení je jasné, že zazněli dva duety: All I Ask Of You a The Phantom of the Opera.
Pořádné video ale bohužel máme pouze z AIAOY. Respektive i z titulní písně video je, ale nadmíru špatné kvality, bohužel.
Snad se časem objeví ještě lepší.

Mohu říci, že Laird je hlasově trochu typický Fantom na Broadwayi, čímž nemíním nic negativního, pouze konstatuji. Já mám totiž Lairda velice ráda - je to mimořádný pán (doporučuji ho sledovat na Instagramu, so classy!) a skvělý herec (to tady neposoudíme).
Ali má v hlase zvláštní kvalitu - trochu hrdelní, která způsobuje, že její vysoké tóny se nenesou právě lehce. Nicméně je extrémně roztomilá a spolu s Jordanem, který je rovněž velice roztomilý je to výhra. :D
O Jordanovi už jsem sem nějaké dojmy tuším psala. Příjemný baryton, velmi skvělá volba pro Raoula. :)
(A jejich polibek i přes ten výškový rozdíl funguje dobře. :D)

Prezentace obsazení Balu Vampirov

14. srpna 2016 v 17:45 | Lotte |  Bal Vampirov
Už jsem informovala o obsazení revivalu ruské produkce Tanz der Vampire, ale nyní mám k dispozici ucelenější informace a tak si dovolím se trochu opakovat, ovšem tentokrát budou moje data podepřená oficiálními zdroji a s méně nejasnými místy. Samotní herci, kteří informace postupně zveřejňovali to mysleli dobře, ale způsobili pár zmatků. :)

Sarah - Elena Gazaeva, Elizaveta Belousova
Hrabě von Krolock - Ivan Ozhogin, Fedor Osipov, Rostislav Kolpakov, Alexandr Sukhanov
Alfred - Sergej Denisov, Igor Kroll
Profesor Abronsius - Andrej Matveev, Rostislav Kolpakov, Sergej Sorokin
Herbert - Kirill Gordeev, Anton Avdeev
Chagal - Alexandr Sukhanov, Oleg Krasovitsky
Rebecca - Manana Gogitidze, Daria Kozhin
Magda - Natalia Dievskaya, Agata Vavilova


Včera, 13. 8. 2016, mělo výše zmíněné obsazení první šanci se setkat v rolích před očima diváků. Pro mnohé to tak docela poprvé sice nebylo, ale i tak. :D
Konkrétně to byli Ivan Ozhogin a Fedor Osipov jako hrabě, Elena Gazaeva a Elizaveta Belousova jako Sára, Agata Vavilova jako Magda, Rostislav Kolpakov jako profesor a Oleg Krasovitsky jako Chagal.

Totale Finsternis (Ivan Ozhogin, Elena Gazaeva & Fedor Osipov, Elizaveta Belousova) - je ode mě hloupé, že jsem si zaslzela? :D Já jsem hrozně ráda, že do obsazení dali i nové tváře pro oživení. Jsem hrozně ráda, že to dali zazpívat všem čtyřem, hrozně se mi líbí jak se dvojice mezi sebou prostřídali a promíchali. To je prostě tak hrozně hezký! A jak se k sobě Lena a Ivan tulili když zpívali Elizaveta a Fedor!
Bücher (Rostislav Kolpakov), Duet Magdy a Chagala (Agata Vavilova, Oleg Krasovitsky) - Rostiku, jsi tam někde uvnitř? Neuvěřitelné!!! :D Tohle mi vyčarovalo široký úsměv na tváři a divákům, to můžete vidět sami, také. :)))
Dějová zápletka s Magdou a Chagalem mi vždycky přišla hloupá (odpusťte) a tak nemám moc co říct k následujícímu duetu, protože k němu nemám co říct tak obecně. Ale Agata jako Magda bude skvělááá!
Kvíz 1 - netuším o co jde, ale to obsazení je rozkošné a je vidět, že tam musí být spousta legrace. A to jak Ivan zahříval Elenu tím, že se s ní podělil o plášť je zlaté. A časem totéž učinil i Fedor pro Eli a to už bylo dvakrát tak zlaté. :D

Glöckner von Notre Dame Medley

14. srpna 2016 v 16:04 | Lotte |  Video týdne
Především se vám omlouvám za velice tichý týden v Lottelandu. Byl způsoben poměrně namáhavým pracovním týdnem, ačkoliv částečně jen moc fňukám a částečně se mi ani nechtělo. :D Klasika. Pojďme raději k videu týdne. ;)
Mám tu pro vás výlet do roku 1999, který nás ale kvalitou protentokrát nemusí zase tolik trápit, protože jde o proshot. A v hlavní rorli nemáme nikoho jiného, než Drewa Sariche! :)
Mladičký Drew je tuze roztomilý a s těma jeho velikýma hnědýma očima a trochu dětsky naivním výrazem je zkrátka perfektní pro tuhle roli a bere za srdce. Jeho hlas je o něco jasnější, méně vybroušený než dnes a než jak ho preferuji, ale pořád je to ten Drew, kterého velice obdivuji, navzdory tomu, že je poměrně jednoduché vytušit, že v této hlasové poloze se necítí právě nejlépe, což se projevuje na slabě znějícím hlasu s nejistou kontrolou. I když něco je třeba připsat očividným techickým problémům v tom studiu.

Krásný nový týden! :)Cast change v Londýně, září 2016

8. srpna 2016 v 16:50 | Lotte |  Obsazení ve West Endu

Harriet Jones a Daisy Hulbert

Tradiční zářijová cat change v Londýně je letos menšího rázu než obvykle, snad proto, že se nikomu nechce odcházet před 30. výročím inscenace, což je pochopitelné. (Proto se očekává další nestandartní cast change okolo Vánoc).
Hlavní trio, tedy Ben Forster (Fantom), Celinde Schoenmaker (Christine) a Nadim Naaman (Raoul) zůstává stejné. Lisu-Anne Wood v roli Christine alternace nahradí Harriet Jones, o čemž jsem informovala v předchozím článku.
Novými členy obsazení se tedy stávají Siôn Lloyd jako Firmin, Mark Oxtoby jako André a Paul Ettore Tabone jako Piangi.
"Povýšení" se dočkala Daisy Hulbert, která se z baletního souboru a prvního coveru Meg dostala na pozici hlavní Meg Giry.

Zdroj:

Draußen ist Freiheit - Myrthes Monteiro, Anton Zetterholm

7. srpna 2016 v 17:58 | Lotte |  Video týdne
Tímto videem týdne se zase vracím k Tanzu. Máme tu jednoho z mých nejoblíbenějších Alfredů - Antona a Sáru o které toho vím málo, protože jsem s ní předtím viděla snad jenom Totale Finsternis - ve kterém se zdála jako těžký zastánce týmu Krolock, takže si to mohu ověřit i na duetu s Alfredem. :D
(Btw, klidně mi můžete říct, že jsem úplně mimo, ale Anton mi tuze připomíná Eddieho Redmayna. Ne vzhledem, ale herectvím, úplně v Antonovi místy vidím Eddieho Maria.)
Myrthes si u mě potvrdila svoji preferenci pro hraběte, protože ať je Anton během této písně seberoztomilejší, Myrthes se zdá být celou dobu duchem nepřítomná a soudě dle jejího super širokého úsměvu, jaký měla vyhrazený pro hraběte během TF, asi víme na koho myslí...:D
Dokonce i scény, kdy s ním má flirtovat (viz to ťuknutí do nosu) hraje spíš nervózně jako "Bože, co jen mám dělat, abych se ho zbavila a on neprobudil otce".
Nejen to, v další části duetu se zdá vyloženě rozčilená, jako by cítila, že ji nesvazuje jen její otec, ale zamýšlí to i Alfred a v tu chvíli nasazuje poměrně bojovnický výraz.
Já oceňuji, že všechno její počínání v této scéně je dobře promyšlené - i kdybych byla team Alfred (což tak úplně nejsem :D) tak bych musela naznat, že z toho, jak Myrthes roli pojala, dává její odmítavý postoj k Alfredovi smysl.

Nu a s tím vám přeji krásný nový týden! :)


Pia Douwes Masterpost

6. srpna 2016 v 18:20 | Lotte |  Elisabeth das Musical

Sdílím srpen coby narozeninový měsíc s nikým jiným, než s originální muzikálovou císařovnou Elisabeth, Piou Douwes. A právě na počest jejích dvaapadesátin (Pia by nám měla prozradit, jaký elixír proti stárnutí používá, skutečně aspiruji na to, abych takhle vypadala v padesáti) jedna uživatelka Tumblr nasdílela velmi štědrý video dárek všem jejím příznivcům s téměř všemi jejími muzikálovými rolemi včetně významných koncertů. Jsem nadšená a nevím co stahovat dřív, ale jako první tu radost musím předat i vám, stojí to za to. :)
Zařazuji tento článek do rubriky muzikálu Elisabeth, protože to je její nejikoničtější role a videí z Eli je tam hojné zastoupení. Ale najdete tam i spousty dalších pokladů.
Pie ze srdce všechno nejlepší a oné blogerce vřelé díky! :)