You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Září 2016

The Dreamcatcher - 10. kapitola

30. září 2016 v 21:33 | Lotte |  The Dreamcatcher
Nad Tvayburgem pomalu vycházelo slunce. Lidé v horním Tvayburgu se probouzeli do nového dne, zatímco obyvatelstvo dolního Tvayburgu se ukládalo ke spánku. Jediná část místní sebranky, která se neuchýlila do svých zatuchlých chýší, byli otrhaní pouliční prodavači nabízející zboží znepokojivé kvality. Nalepili se na každého, kdo se pokusil projít kolem, šmatali na něj svými špinavými prsty, nenechali se odbýt a vykouřenými hrubými hlasy se vemlouvali do přízně, šíříc kolem sebe zápach zvětralého alkoholu a výkalů.
Julie kolem nich mohla procházet v naprostém klidu. Ona a její pán, její domnělý strýc, kolem sebe zlověstnou auru nešířili pouze v horním Tvayburgu. Kdyby to byli dva zloději, vyděrači nebo dokoce i vrazi, dolní Tvayburg by je mezi sebe beze zbytku přijal. Problém byl, že Ferdinand a Julie obcovali v něčem, co se vymykalo jejich chápání, co je děsilo. Byli příliš velké sousto i pro čtvrť s tou nejhorší pověstí.
Julie kráčela velice pomalu s pohledem upřeným přímo před sebe a sotva brala své okolí na vědomí. Na sobě měla splývavý plášť s ruční výšivkou olemovaný sobolím kožískem, zrovna takový, jaký kdysi tak horoucně obdivovala u bezejmenné návštěvnice Ferdinanda. Teď už by ji ten parchant při zasněném mazlení se s jemnou látkou přistihnout nemohl. Dávno vystřízlivěla ze snů o křišťálových lustrech, pozlacených rámech obrazů velkých umělců a šumějícím šampaňském. Byla to plytká krása a krutý svět. V područí Ferdinanda bylo všechno temné, ale i kdyby byla svobodná, nejspíš by se jí v kruzích jejího nedobrovolného milence nelíbilo. Všichni kolem něj intrikovali a vtírali se mu do přízně a on netušil, komu může opravdu věřit. Byl tu jeho nejlepší přítel Erik a jeho femme fatale Elvíra, nicméně od obou ho Ferdinand a tím pádem vlastně Julie usilovně odstřihovali. Matthew byl sám, zmatený, ztrácející paměť, pohybující se ve dvou sférách a už dávno si přestával uvědomovat, která z nich je realita. Ten krátký okamžik, kdy ve svém největším neštěstí krátce procitnul, dávno pominul.
Julie vstoupila do čísla jedenáct a hned ve vchodových dveřích si instinktivně uvědomila, že něco není v pořádku. Dům byl nepřirozeně tichý - z jeho útrob se neozývalo obvyklé melodické klapání neznámých přístrojů a když jí pohled padl na na stolek vedle zaprášené police plné podivných malých tvorečků naložených v lihu, ztuhla. Ve váze se růžolil docela normální, zdravý tulipán, který se svojí přirozenou krásou vysmíval tomuto mrtvému domu.
Její srdce, o jehož přítomnosti už delší dobu začínala pochybovat, na sebe upozornilo zběsilým tlukotem. Nemělo však smysl utíkat, to se naučila už dávno. Sice se strachem, avšak jistým krokem vystoupala po schodech a zamířila přímo do Ferdinandovy dílny. Zaklepala a z útrob té děsivé místnosti se ozval jeho odporný hlas: "Pojďte dál, Julie."
Zbytečným gestem si uhladila šaty a vešla dovnitř.

Pár videí z Fantoma Opery ve Švédsku

29. září 2016 v 20:18 | Lotte |  Fantom Opery Švédsko
Mám tu tři menší videjka z inscenace FO ve Stockholmu, která je zatím stále velmi mladá a já tak doufám, že časem přibydou další a delší. :D
První video je oficiální TV reklama, která je sice kratičká, ale má kouzelné záběry a úhly. To objetí Antona Zetterholma a Emmi Christensson, awww. :))
Druhé video je rozhovor s Peterem Jöbackem prokládaný titulní písní. Z té tam toho zase tolik kvůli tomu rozhovoru nelze postřehnout, ale i tak je to hezoučké.
Třetí video je nejspíš první fanouškovský záznam a to závěru Point of no Return, kdy Christine odmaskuje Fantoma. (Ten detail kdy si Peter Jöback přitiskne ruku Emmi na malý okamžik na srdce je tak dojemný!)

Schikaneder - první zkouška s orchestrem

29. září 2016 v 20:06 | Lotte |  Schikaneder
Den před světovou premiérou muzikálu Schikaneder sdílím toto velmi kouzelné video první zkoušky obsazení s orchestrem, kde zazní úryvky více písní, potkáme se s Katií Hall a samozřejmě i Markem Seibertem a rozkošnou Milicou Jovanovic.
A já moc moc moc doufám, že z tohoto muzikálu se dostane něco ven.
(Významné mrknutí na fanoušky.)Požár v divadle Mogador

28. září 2016 v 19:19 | Lotte |  Fantom Opery Paříž
Ve sklepě divadla Mogador, budoucího domova francouzské inscenace Fantoma Opery, propukl požár, který výrazně poškodil jeviště, sedadla a především i kulisy, které do této produkce přicestovaly z Moskvy.
Kostýmy byly dle zpráv na internetu nepoškozeny, protože byly uchovány v jiné části divadla.
První tiskové zprávy se snažily incident zmírnit, ale už teď je jasné, že tato nehoda odloží plánovanou premiéru v říjnu a produkce tak nestihne milník třicátého výročí.
Nikdo se oficiálně nevyjádřil k tomu, jak moc se premiéra odloží, ale zdá se že lidé, kteří si už zakoupili lístky obdrželi emaily s informací, že všechny prodané lístky na 4. říjen 2016 až 17. květen 2017 se vrací, protože představení v tomto datu se nebude konat.
Já teď jen ze srdce doufám, že se tato produkce neuzavře úplně ještě před premiérou, držme palce.

Abych tento deprimující článek odlehčila, tady je francouzské obsazení, které se vydalo k Opeře Garnier, aby si užilo trochu zábavy v nefalšovaném muzikálovém stylu. :)Zeit in einer Flasche - Lisa Antoni

28. září 2016 v 18:48 | Lotte |  Video týdne
Omlouvám se za svoji neaktivitu! :D
A poprvé dávám jako video týdne něco z Rebeccy, jej! :D
Tohle je video ze záznamu, který byl úplně mojí úplně první zkušeností s Rebeccou a proto je pro mě samozřejmě velmi speciální.
Navíc Lisa Antoni je moje oblíbená herečka německého muzikálového divadla - zvlášť jsem ji zbožňovala jako Mary v Rudolfovi, ačkoliv je to velmi podceňovaný muzikál.
A dala bych nevím co za to, kdyby byl záznam koncertní verze Fantoma, kde ona byla Christine. :)
Zkrátka a dobře Lisa je skvělá a tohle video taky! :)
Nové fotky z druhé sezony Mistra a Markétky

22. září 2016 v 17:59 | Lotte |  Master and Margarita
Dnes jsem narazila na fotky z Mistra a Markétky, které jsem zatím neviděla a jelikož už teď nic jiného než fotky nemáme (achjo), tak mi udělaly radost. Zvlášť ta fotka ze scény Ukřižování mě překvapila, protože se zdá, že udělali velkou změnu v blockingu, kdy si Ješua musí nést vlastní kříž. A takhle z té fotky to vypadá vážně působivě. V knize se sice takový moment neodehrál, ale na to u toho muzikálu nemá cenu žehrat. :D


image host

První ukázky z Fantoma Opery v Paříži

21. září 2016 v 15:25 | Lotte |  Fantom Opery Paříž

K Fantomovi Opery v Paříži mám dvě větší novinky.
Zaprvé: Fantomem této produkce skutečně je Gardar Thór Cortes, tudíž informace z tohoto článku berte za potvrzené. Už to bylo konečně oficiálně potvrzeno. Dávali si s tím tak načas, až je to směšné.
Zadruhé: na světě jsou první ukázky v podobě videí z veřejné zkoušky. Je to All I Ask Of You Sierry Boggess a Bastiena Jacquemarta a Masquerade.


Více fotek ze zkoušek v celém článku.

Lottin (ne)divadelní deníček: Její Pastorkyňa

21. září 2016 v 11:37 | Lotte |  Lottin (ne)divadelní deníček
Když je někdo opravdu nadšený, vyrazí hned na první představení divadelní sezony. No a tak jsem šla na Její Pastorkyni, inscenaci vytvořené na počest 50. výročí otevření Janáčkova divadla, v režii Martina Glasera, ředitele Národního divadla Brno.
Režie Pastorkyně byla svižná, "dobře odsýpala", příběh velmi dobře představila modernímu divákovi, avšak s citlivým přístupem ke kořenům příběhu, jeho tradici, folkloru.
Nejsem si jistá, jestli jsou lidé náchylní na spoilery i u oper, takže pokud se snad chcete překvapit dějem Pastorkyně, přeskočte následující odstavec. :D

Její Pastorkyňa je příběh Jenůfy a její pěstounky Kostelničky, která si na své pastorkyni neobyčejně zakládá. Právě proto svoji Jenůfku nechce dát Števovi, který je sice krásný muž, ale pouze navenek. Jenůfku tajně miluje Laca, Števův nevlastní bratr, který jak je naznačeno hned na začátku opery, se už od dětství cítí přehlížen a nemilován a na základě toho se v něm usídlila hořkost, kvůli které se v prvním dějství jeho postava zdá být záporná. Laca dokonce Jenůfku z žárlivosti a pomatení smyslů nožem pořeže tvář a Jenůfce z toho pak zůstane hyzdivá jizva. Števa v tu chvíli o Jenůfku přestane stát a jeho pravá povaha se tak vyjevuje. Ale to není všechno - jelikož zakázané jablko chutná nejlépe, vyjevuje se, že Jenůfka se Števou čeká nemanželské dítě a Kostelnička se snaží ze všech sil, aby uchránila její pověst. Zavře ji proto do její komůrky, rozhlásí, že odjela do Vídně a neklidně přemýšlí, jak situaci zachránit. Poníží se před nenáviděným Števou, ale ten se k Jenůfce už nechce znát a navrch se zasnoubil s rychtářovic Karolkou. Hned po Števovi svoji přítelkyni Kostelničku přichází navštívit Laca. Kostelnička, která je v tu chvíli skutečně zoufalá Lacovi vyjeví celou pravdu o tom, že Jenůfka ve Vídni nikdy nebyla. Laca by byl ochoten vzít si Jenůfku i tak, protože jeho láska k ní je natolik silná, ale nedokáže se smířit s představou, že by přijal za své Števovo dítě. Kostelnička zpanikaří a řekne mu, že dítě je mrtvé. Později toho dne, když Jenůfka spí, dítě unese a utopí ho v řece. Svatbě s Lacou tedy nic nebrání a ta se tedy koná na jaře. Obřad však přeruší obludný nález - v řece, na jejímž povrchu roztál led bylo objeveno mrtvé dítě. Jenůfka poznává svého synka a zhroutí se. Lidé tak poznají, že to bylo její dítě a zoufalá Kostelnička se rychle zastává své svěřenkyně. Vypoví jak zabila dítě když Jenůfka spala, aby ji zachránila, jak je Števa zradil (což vyděsí Karolku, která už si ho přirozeně nechce vzít) a prosí rychtáře, aby nevinil Jenůfku, ale ji. Pravdivě řekne, že Jenůfka o ničem z toho neměla ani tušení, protože jí namluvila, že dítě zemřelo, zatímco v horečce spala. Rychtář tedy Kostelničku odvádí k soudu a Jenůfce je jasné, že v tuhle chvíli její život skončil. Chystá se vydat do světa, žít život zavržené ženy. Laca, který s ní jako jediný zůstal, když všichni ostatní odešli, se jí otáže, jestli mu uteče do lepšího světa a jeho nechá za sebou. Jenůfka překvapeně zjistí, že Laca, ač se na ní provinil tím zraněním, byl jako jediný vnitřně dobrý, laskavý člověk. Jeden druhému odpouští a z nebe se spouští déšť ve chvíli, kdy si - konečně - vběhnou do náručí.

Design "Přízrak Opery"

21. září 2016 v 11:09 | Lotte |  By the Way
Ruská produkce Fantoma Opery v Moskvě už sice skončila, aby uvolnila místo (nebo teda spíš kulisy a kostýmy) produkci francouzské, ale pojďme si i připomenout tímto podzimním kabátkem, na kterém figuruje Ivan Ozhogin s Elenou Bahitiyarovou a Tamarou Kotovou.
Lotteland navíc po velmi dlouhé době opět získal kabátek v temné modři.
Za kabátek opět děkuji jeho tvůrci, Tahmed.


Jak jsem se dostala na plakát Národního divadla Brno

16. září 2016 v 11:05 | Lotte |  Lottin (ne)divadelní deníček
...aneb jak se to celé vlastně seběhlo
Casting

Všechno to začalo asi tak: jednoho dne mi Barbara Jane napsala na Facebooku. A to není tak neobvyklé, za těch téměř pět let co se známe jsme si už vyměnily spoustu zpráv.
Jenže tenkrát mi poslala odkaz na akci pořádanou Národním divadlem Brno - to by asi taky nebylo zase tak nezvyklé, jelikož my dvě jsme schopné jít do divadla třeba i dvakrát za týden (ano, to se jednou stalo: Hubička a Labutí jezero v jednom týdnu, krása!). Jenže tohle nebylo žádné divadelní představení, nebo koncert, nebo tak. Tohle byl odkaz na diváckou kampaň, kterou se NdB do příští sezony 2016/2017 rozhodlo spustit. Totiž, že hledají sedmnáct diváků, které umístí na své plakáty premiérových inscenací. S chytlavým logem 17 premiér, 17 tváří, 17 příběhů.