You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Listopad 2016

Děkovačka číslo 12 000

30. listopadu 2016 v 9:17 | Lotte |  Fantom Opery Broadway
Jak už jsem psala, Fantom Opery na Broadwayi oslavil 28. 11. 2016 velký milník 12 000 představení. Jak bývá zvykem, byla u této příležitosti vyfocena děkovačka tohoto významného představení a nechyběly ani balonky. :D


image host

12 000 představení na Broadwayi

29. listopadu 2016 v 19:10 | Lotte |  Fantom Opery Broadway

Včera, 28. 11. 2016, Fantom Opery na Broadwayi oslavil zase další významný milník - 12 000. představení.
Já už psala tolik "výročních" článků a nepochybuji, že jich napíšu ještě mnoho, protože Fantom je nesmrtelný.
Všechno nejlepší Fantomovi, protože všechno nejlepší je Fantom. :)

Zdroj obrázku:
http://playbill.tumblr.com/post/153785928679/phantom-of-the-opera-hits-a-majestic-new-milestone

Cast change na Broadwayi, prosinec 2016, leden 2017

28. listopadu 2016 v 20:58 | Lotte |  Obsazení na Broadwayi

Do role Madame Giry se navrátí Linda Balgord, která vystřídá Rebeccu Eichenberger (mezi fanoušky se nevím proč drbe, že ji z role propustili, ale tuhle informaci skutečně berte jen jako nepodložený klep).
Linda má již s díly Sira Andrew Lloyd Webbera bohaté zkušenosti. Hrála Normu Desmond v tour produkci Sunset Boulevard, za což si vysloužila nominaci na Jeff Award. Dále hrála Rose Vibert v americké a kanadské tour v Aspects of Love (nominace na Helen Hayeves Award). Byla poslední Grizabellou v Cats na Broadwayi, když show uzavřela svůj rekordní běh.
Linda na Broadwayi dále hrála královnu Elizabeth v The Pirate Queen a obrdržela nominaci na Drama Desk Award.
Její další počiny na Broadwayi zahrnují: Mamma Rose (Gypsy), Marie Dindon (La Cage Aux Folles) a company v originální produkci Passion.
Naposledy jsme ji mohli vsidět v NY ve světové premiéře Death takes a Holiday v roli Comtessy a v Myths and Hymns jako The Woman.
Také se objevila jako Zandra, Irene a The Virgin Mary v Jerry Springer The Opera.
Na přání Sira Webbera zazpívala "With One Look" ze Sunset Boulevard na akci ve Whitehallu.
Další výčet jejích rolí mimo Broadway: Drowsy (The Drowsy Chaperone), Fanny (Funny Girl), Eva (Evita), Aldonza (Man of La Mancha), Mother Abbess (The Sound of Music).


Od 23. ledna 2017 se role Christine alternace zhostí Kaley Ann Voorhees, pro kterou byla právě Christine profesionálním debutem v roce 2014. Díky tomu byla posléze obsazena do Prince of Broadway, představení oslavující dílo režiséra Harolda Prince, které se hrálo v Japonsku. Poté se vrátila zpět na Broadway, kde působila jako Christine understudy a nyní "povyšuje" na alternaci. Kaley se pyšní titulem historicky první herečky Christine na Broadwayi, která je mladší než show samotná.
Kaley v roli střídá Rachel Eskenazi-Gold, ale jedná se pouze o dočasný záskok, jelikož Rachel se do role opět vrátí 3. 7. 2017.

Hamilton's America

27. listopadu 2016 v 18:05 | Lotte |  Video týdne
Já vím! Jsem strašná! :D Pořád slibuju lepší blogovou aktivitu a pořád nic. :D Mrzí mě to především kvůli povídce. Ale není čas. Praxe byla časově (i obecně) náročnější než jsem si myslela a teď se vracím do školy a seminárky a mrak blížícího se zkouškového....eh.. :D
Ale pokusím se (opět) se polepšit. :)

O Hamiltonovi jsem v Lottelandu nikdy nepsala a tak může být překvapivé, že ho teď dávám jako video týdne, ale třeba se k článku o muzikálu samotném ještě dostanu. :D
Když jsem si poslechla první píseň z tohoto muzikálu, byla jsem ztracena...musela jsem slyšet všehno a znovu a znovu. Ta hudba, ty texty....Lin Manuel Miranda je génius.
Ten fakt, že na konci muzikálu jsem si poplakala jen z audio nahrávky, to bylo nečekané....mě ještě žádná píseň sama o sobě nikdy nerozplakala, obvykle k tomu musím mít ten "kontext", obraz.
Navíc to, že se mi ten muzikál tak moc líbí a přitom je to žánrově jakožto hip hop zcela mimo mě, je malý zázrak.
Hamilton je ostatně zázrak. Nečekala jsem, že muzikál může v dnešní době ještě dokázat to, co před třiceti lety Fantom nebo Bídníci a stát se kulturním fenoménem. Bravo. Prostě bravo. Tenhle dokument jen dokládá s jakou citlivostí byl život Alexandera Hamiltona zpracován a že jeho příběh, na který všichni zapomněli byl znovu vyslyšen a obdivuje ho celý svět. Historie je občas nespravedlivá, ale v tomhle případě bylo vše napraveno. :)

Kdo Hamiltona neznáte, na YT si můžete poslechnout celý cast recording a dokonce je tam i video bootleg celého představení, ale pšššt. :)


Oficiální vyjádření k Fantomovi Opery v Paříži

20. listopadu 2016 v 18:36 | Lotte |  Fantom Opery Paříž

Vzhledem k požáru v divadle Mogador je nejasné, kdy očekávaná inscenace Fantoma Opery v Pařiži bude mít premiéru. Na Facebooku se nedávno objevila tato zpráva:

"V tuto chvíli se zdá, že nezbytné opravy k opětovnému uvedení divadla do provozu potrvají do příštího léta. Budeme své diváky informovat o datu znovu-otevření divadla nejdříve, kdy budeme moci."

Nemáme tedy žáddné konkrétní datum a zdá se, že si ještě dlouho počkáme.
Celá nehoda mě velmi mrzí zvlášť kvůli tomu talentovanému obsazení a možnosti dočkat se první francouzské inscenace na 30. výročí Fantoma....ale nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem. :)

Mistr a Markétka A-Z: J

20. listopadu 2016 v 18:27 | Lotte |  Master and Margarita
A další díl mého foto vzpomínání na Mistra a Markétku. Dnes jsme se dostali k písmenu jé, kterému jsem přisoudila Ješuu, kterážto role je velmi chytře a propracovaně spojená s rolí Mistra. C
(Btw, ty lampy z Oněgina ve scéně v Pilátově paláci....so wrong. :D).


image host

Always - Sierra Boggess

20. listopadu 2016 v 18:03 | Lotte |  Video týdne
Přátelé! Prosím! Mějte se mnou trpělivost! :D
Jde o to, že mám za sebou angínu, trable s počítačem (které se už zdají vyřešené *ťuk ťuk na dřevo*) a praxi. Angína ani technické problémy super nebyly, praxe super je, ale je to jako chodit do práce - klasických osm hodin denně, nic nestíhám (pomalu ani divadlo a to je strašné) a nemám energii a...jak to ti pracující lidé dělají? :D
Příští týden je můj poslední na praxi, ale nebudu slibovat žádné zlepšení. Úplně mám s návratem po měsíci do školy tu vidinu seminárek a zkouškového a není mi dobře. :D

Ale k videu týdne!
Stále zbožňuju Sierru - uvědomila jsem si, že jsem se o ní v poslední době vyjadřovala kriticky, ale musím podotknout, že nešlo o osobní antipatie, jako problém s tím, že lidé z marketingu FO jaksi přehánějí její propagaci a dosahují tím opačného účinku, než jaký si asi představovali. A ALW na ni musí mít nějaký crush, to už není možné. :D

Tak či tak Sierru stále zbožňuji a zvlášť v kombinaci s úžasným Scottem Alanem, jehož poetické texty a nádherné melodie u mě vždycky zahrají na citlivou strunu. A v podání Sierry, která má v očích vždycky tolik emocí....prostě síla. Nádherná síla. :)


Lottin (ne)divadelní deníček: Frank V.

15. listopadu 2016 v 18:49 | Lotte |  Lottin (ne)divadelní deníček
Komedie jedné rodinné banky, aneb Frank V., pojednává o gangsterské rodině Franků vládnoucí pevnou rukou svým gangsterským zaměstnancům kteří ve skrytu duše touží být dobrými občany vedoucí klidné životy. Ale život je jakýmsi svým podivuhodným řízením dostal do zmíněné banky a oni se tomu po dürrenmattovsku nediví ani s tím nebojují a jejich životy tak dostávají na značné absurdnosti, ve které se všechno převrací a mafiánská nadvláda se vedle demokracie a zákonů zdá jako ta lepší varianta.
Popsat děj je téměř nemožné, přišlo mi jako bych sledovala seriál na jevišti - spousta epizodních zápletek rozuzlených v rámci dvou tří scén, postupné představování více a více postav, z nichž se ne všechny potkají, ale zato všechny ovlivní a hra samotná končí tak nějak přirozeně, prostým nástupem nové generace Franků do čela banky. Ani se nestydím sem ten spoiler psát, děj té hry neřeší žádnou velkou zápletku, takže její závěr vlastně ani není žádné zvláštní rozuzlení.
Friedrich Dürrenmatt je zkrátka velmi specifický autor. Nezkoumá psychologii svých postav, zkoumá lidstvo jako druh. Nezkoumá konkrétní situace, zkoumá společnost a její pravidla a absurdnosti obecně. Na Frankovi pátém se to projevuje výrazným způsobem. Ačkoliv jsem v inscenaci objevila několik univerzálních pravd o člověku (přičemž ne všechny byly radostné) s postavami jsem se nijak zvlášť nesžila, jejich osudy mnou zvlášť nepohnuly (ostatně v závěru hry se začnou všem postavám dít tak neuvěřitelné náhody, které jim tak zdrcujícím způsobem zhatí všechny plány, až jedna postava sama upozorní na to, jak je to zvláštní).

Mistr a Markétka A-Z: I

13. listopadu 2016 v 19:57 | Lotte |  Master and Margarita
Věřte nebo ne, ale už jsme se dostali přes písmenko há, přeskakujeme chá (protože s tím jsme stejně podváděli u cé) a dostáváme se k i jako Ivan Bezprizorný.
Toto písmenko mi vskutku dalo zabrat vymyslet. :D


image host

Nur Sie Allein - Mark Seibert, Annemieke van Dam

13. listopadu 2016 v 19:21 | Lotte |  Video týdne
Mieke a Mark jsou moje velmi oblíbená muzikálová dvojice německy mluvících zemí a tak je nasnadě uhádnout, proč jako video týdne volba padla na toto video. :)
Hrozně dlouho jsem si přála, aby se z muzikálu Artuš objevila nějaká videa a teď je jich na Youtube hned několik, takže v případě zájmu vřele doporučuji si je dohledat.
Já sem - jak také jinak - vkládám romantický okamžik mezi postavami Mieke a Marka (Guinevere a Lancelota). Trochu mě mrzí, že natáčející nezabral celý jejich polibek a místo toho věnoval pozornost příchozímu Thomasovi Borchertovi, ale co naplat, i tak jsou super-roztomilí. :) A o jejich velké chemii už snad ani netřeba psát. :)
A nešťastně zamilovaný, toužící Mark je také úloha, ve které je osvěžující ho vidět. A zahrál to perfektně, jak jinak. :) (A má "fistulku" vyzpívanou mnohem lépe, než bych čekala, bravo.)