You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Prosinec 2016

Schikaneder v televizi

29. prosince 2016 v 15:49 | Lotte |  Schikaneder
Milica Jovanovic a Mark Seibert vystoupili ve vánočním televizním programu a zase zpívali Traum Groß. Říkám zase, protože začínám mít podezření, že s jinou písní představení snad ani nebudou propagovat. A já bych tak ráda viděla pěkně takhle v kostýmech i něco jiného! :D
Ale když si přestanu stěžovat, hrozně mile mě překvapuje Mark - mám ho zafixovaného spíš v tom dramatickém hereckém položení a vidět ho takhle hravého je kouzelné. To jak se pořád uculuje na Mili a mrká na ni je roztomilé! :D
A Mili je naprosté sluníčko, to už jsem říkala a opakuji se, protože je. :D
Po představení následuje krátký rozhovor věnovaný čistě Vánocům a jak je Mili a Mark obvykle tráví a co jedí a tak podobně. :)


Záznam It Shoulda Been You

29. prosince 2016 v 15:25 | Lotte |  Sierra Boggess

Na internetu je už téměř rok záznam celého představení It Shoulda Been You se Sierrou Boggess a já na to úplně zapomněla, hehe. :D Bohužel to leccos vypovídá o show samotné. Není zase tak....zapamatováníhodná. :D Oceňuji scénu, obdivuji režiséra, který s materiálem udělal co mohl a udělal představení tak zajímavé jak jen mohl, smekám před herci za skvělé výkony, ale to prostě nepopírá, že materiál samotný je slabý. Z písní si zpětně vybavuji snad jen velké Sierřino sólo A Little Bit Less Than, ale i tak to není žádný "showstopping moment".
Námět příběhu je překvapivý, fakt jsem netušila co chtějí vykouzlit z příběhu dvou potrhlých rodin, které se schází oslavit svatbu svých potomků, ale uznávám, že nakonec se jim podařilo z toho udělat docela dojemný příběh (byť poněkdu over the top) a má docela velký plot twist, čímž se taky moc muzikálů pyšnit nemůže, ale i tak to ve výsledku dohromady moc nefungovalo a to je i důvod, proč se tato show na Broadwayi neudržela nijak zvlášť dlouho.
Ale i tak je to kousek, který doporučuji, není převratný, ale milý. :)


Lottin (ne)divadelní deníček: listopad a prosinec 2016

28. prosince 2016 v 15:12 | Lotte |  Lottin (ne)divadelní deníček
Mám pocit, jako by mi poslední dva měsíce proklouzly pod prsty a já ani nevím jak....snad proto jsou spojené dohromady, protože jsem je sotva zaregistrovala a už jsou zase pryč.
Nutno podotknout, že tyto měsíce je to hlavně Mahenovo a Janáčkovo divadlo ze všech úhlů, takže nic nového, ale varovala jsem vás. :D

image host

Začínáme hledištěm Janáčkova divadla. Awesome. Wow. :D Tohle je z Modrovousova hradu a musím vám říct, že tahle místa nemám ráda. Na fotce to není vidět, ale jsou před pozlaceným zábradlím, které takovým drobným lidem jako já, blokuje aspoň třetinu jeviště.

Lottin (ne)divadelní deníček: Káťa Kabanová

28. prosince 2016 v 13:51 | Lotte |  Lottin (ne)divadelní deníček

Tuto sezonu jsem se rozhodla napravit co mě minulou sezonu míjelo, totiž chodit do Janáčkova divadla na Janáčka. A tak jsem šla na všechno co tuto sezonu NdB od Janáčka nabízelo. Hned první přestavení této sezony jak pro divadlo, tak i pro nás s BJ, byla fenomenální Její Pastorkyňa z režie ředitele NdB Martina Glasera.
Nechyběl ani velký trhák této sezony a festivalu Janáček Brno 2016 Káťa Kabanová, pod režijní taktovkou jednoho z nejúspěšnějších světových operních režisérů Roberta Carsona a NdB se tuto osobnost jako první podařilo získat pro Českou republiku. Brno vskutku zažívá zlaté časy. Poslední představení, které jsem v tomto roce stihla shlédnout, byl rovněž Janáček a jeho Věc Makropulos, ke které se v této rubrice ještě dostanu.
Tak tedy, na Káťu jsem se velice těšila nejen kvůli hvězdnému režisérskému jménu, ale velice mě navnadilo hlavní lákadlo této inscenace - totiž 15 000 litrů vody na jevišti, což se vskutku jen tak nevidí.
Režisér tento počin vysvětloval prostě, totiž že Káťa je v jeho očích velice spjatá s vodou, řeka Volha je v libretu opakovaně zmiňovaná a ostatně právě voda se nakonec stane Kátiným hrobem.

Oněginův Démon - trailer

28. prosince 2016 v 11:58 | Lotte |  Oněgin
Máme tu trailer na nový muzikál Oněgonův démon, který vlastně vůbec není nový muzikál. Je to pořád Oněgin, jen se tam očividně přidalo pár výstupů pro Taťánu a Démona, případně pozměnila choreografie. Upřímně řečeno mě tohle nové zpracování zase tolik neláká, snad jen ta nová verze rozloučení Taťány a Oněgina vypadá zajímavě, ačkoliv by mě asi rozčilovalo, že tam má Démon tak velký prostor, ačkoliv jim tím kazí ten okamžik a Ivan tam v jednu chvíli jen stojí a kouká na ně, což je lehce ujetý. :DLottin (ne)divadelní deníček: Modrovousův hrad/Očekávání

26. prosince 2016 v 16:22 | Lotte |  Lottin (ne)divadelní deníček

Složení opery Bély Batróka Modrovousův hrad a monodramatu Očekávání Arnolda Schönberga dohromady, je pozoruhodný počin. Ještě víc pozoruhodnější by pro mě byl, kdybych alespoň jedno ze zmiňovaných děl znala předtím, ale inu - člověk se do divadla chodí duševně obohatit a poučit.

Modrovousův hrad vychází z motivu, který v různých pohádkových podobách moc dobře známe: totiž že Modrovous si převede do svého hradu nevěstu Judit, svěří jí klíče ke všem dveřím, kromě jedněch, které musí zůstat navždy uzavřené, jenže její zvědavost a posléze žárlivost ji donutí k jejich otevřením, což končí katastrofou. V tomto případě Judit nalézá v hradu zakrvavené zbraně, stejně krvavé peníze a šperky, jezero slz...a za sedmými dveřmi se tedy dá tušit něco opravdu hrůzného. Ve skutečnosti tam Judit nalézá Modrovousovy předchozí manželky, docela živé. Ač vyděšená a proti své vůli, přidává se k nim, aby zbytek života strávila už jen jako vzpomínka. Modrovous opět zůstává sám.
Očekávání zachycuje příběh ženy čekající na svého milého, aby ho posléze našla mrtvého (přičemž je naznačeno, že jej zavraždila ona sama) - účelem tohoto monodramatu je zachytit a rozebrat s co největším efektem emoční stavy, které v člověk prožije v jedné vteřině.

Schikaneder trailer

26. prosince 2016 v 15:28 | Lotte |  Schikaneder
Je tu další trailer ze Schikanedera s dosud neviděnými záběry a jen to sype sůl do mých ran, protože tahle inscenace vypadá prostě super skvěle a chci z ní víc. :D Musíme doufat, že představení někdo natočí. Prosíííím. :D


Fantom Opery v Paříži zrušen

26. prosince 2016 v 15:25 | Lotte |  Fantom Opery Paříž
Požár, který poškodil divadlo Mogador závažněji, než bylo zveřejněno na sociálních sítích divadla, definitivně znemožnil francouzskou premiéru Famtoma Opery. Divadlo se nestihne opravit včas (to znamená do léta 2017) a na rok 2018 a 2019 má už divadlo nasmlouvané další projekty, které nelze posunout ani zrušit.
Divadlo Mogador se tedy znovu otevře v září 2017 s Grease na repertoáru.
Jako poslení památku na "things that might have been" Sierra Boggess uveřejnila tuto fotku s Gardarem T. Cortesem ze zkoušek den před vypuknutím požáru...


Zdroj:
https://www.instagram.com/p/BOX7e7lBigz/

Tři inscenace Webbera na Broadwayi

26. prosince 2016 v 15:15 | Lotte |  Koncerty a vystoupení
Na Broadwayi jsou současně hned tři inscenace Andrew Lloyd Webbera: Cats, Fantom Opery a School of Rock. Jelikož tato situace je vskutku unikátní, nešlo tomu jinak, než udělat ultimání zkomoleninu. Se vším všudy. Protože muzikály mají grády. A tak. :D Co víc k tomu říct, to se musí prostě vidět. :DLetzter Vorhang - Mark Seibert

26. prosince 2016 v 15:06 | Lotte |  Video týdne
Přátelé, pláču, protože tu pořád nejsou videa přímo z představení Schikanedera. Je tu cast recording, jsou tu koncertní verze různých písní (jako tato), ale jinak nic. Jsem zdrcena a zklamána. :D
No nicméně na zpříjemnění nálady - melancholický Mark v černé košili. :D
Doufám, že jste měli krásné svátky a přeji krásný nový týden. :)