You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Březen 2017

Lottin (ne)divadelní deníček: Chvění

30. března 2017 v 20:16 | Lotte |  Lottin (ne)divadelní deníček

Chvění, balet se silným námětem, nicméně bez přesně vytyčeného děje, je vykročení z mé divadelní komfortní zóny. :D A bylo to tedy poprvé, co jsem na takové dílo šla. Bála jsem se dvou možností: že budu muset luštit význam, na nic nepřijdu a budu si připadat hloupě, nebo se budu se nudit. Spoiler: ani jedno se nestalo!
Jako divák jsem zažila podivuhodný pocit, docela nový, aktivnější způsob sledování děje. Nebylo to jako vždycky, totiž že bych dostala příběh, který by mě do sebe vtáhl, postavy, se kterými bych soucítila a zapomněla u toho na svět, na starosti, částečně snad i na sebe...naopak. Já dostala tu ohromnou svobodu rozhodnout se, co v mých očích, která scéna představuje, proč je asi jeviště rozpůlené klikatou bílou čárou a hledala jsem různé interpretace a viděla stovky příběhů a možností a svým způsobem hledala. Jako člověk, subjektivní člověk, jsem se přistihla, že v tom představení hledám samu sebe, vkládáním svých interpretací jsem se bezděčně na tom jevišti hledala a našla se...našla, stejně tak, jako se ve Chvění najde každý člověk. I Vy, věřte mi.
Chvění má svůj název odvozený od básně, kterou bych si vám ráda dovolila citovat:

"Poslední list se třese na platanu,
neboť on dobře ví, že co je bez chvění,
není pevné...
...List nemusí tě, Bože, prosit o nic,
dal jsi mu růst a on to nepokazil.
Ale já..."

(Vladimír Holan, Poslední)

A ještě další fotky Fantoma Opery z Japonska

30. března 2017 v 17:34 | Lotte |  Fantom Opery Japonsko
Inu, nová inscenace a k ní spoustu promo fotek, tak to má být. :)

image host

The Dreamcatcher - 22. kapitola

26. března 2017 v 20:15 | Lotte |  The Dreamcatcher
V osiřelém, náhle zchátralém plesovém sále, už nyní stáli pouze Woland a Mercy. Tiše se na ni díval s hlavou nakloněnou na stranu. Měsíc vystoupal právě tak vysoko, aby pronikl vysokými okny sálu a odrážel se mu v bílých vlasech, když promluvil: "Zvažte, že byste si nechala jméno Margaret. Docela se k vám hodí," prohodil se zábleskem humoru v očích. Sňal si z rukou prsten s teple zbarveným opálem a navlékl jí ho na prst. "Berte to jako váš první korunovační šperk, Vaše Císařské Veličenstvo," pronesl, kupodivu bez náznaku ironie v hlase.
"Děkuji," zašeptala Mercy ochable.
Zlehka zavrtěl hlavou. "Neděkujte, neproste…."
Pousmála se. "Ano, ano, já vím. Nuže, sbohem, Maestro."
"Nashledanou," řekl s povytaženým obočím a celá místnost i s ďáblem, jí praskla před očima jako zrcadlo. Lekla se, že ji znovu zrazuje zrak, ale vzápětí se ocitla zpět na břehu jezera, před teď už zcela opuštěným a zanedbaným zámečkem, ve kterém nikdo z její rodiny nepobýval už celá léta. Bylo dost dobře možné, že naposledy to byla její matka, což jí připadalo zvlášť ironické. Zahleděla se na kalnou hladinu jezera, pokrytého odpudivým zeleným povlakem, na hladinu toho samého jezera, ve kterém se ještě před pár hodinami leskla kouzelná zář měsíce a v jehož jasných, průzračných vodách plavala s rusalkami, zatímco kolem nich líně proplouvala stovka pestrobarevných květů, tančících v barevných formacích. Náhle ji přepadla tísnivá úzkost a rychlým krokem se rozešla k místům, kam z neznámých příčin věděla, že má jít. Její kouzelná róba, se po její proměně zpět na člověka, změnila v docela obyčejné šifónové šaty pošité krajkou a ona si připadala hloupě, asi jako někdo, kdo za rozbřesku pobíhá uprostřed lesů v něčem, co vypadá jako příliš krátká noční košile nebo spodnička. Co ji to jen napadlo za pošetilost?

Nichts ist schwer & Wenn Ich Tanzen Will - Jan Ammann, Janet Chvatal

26. března 2017 v 16:35 | Lotte |  Video týdne
Jelikož jsem zrovna včera psala o té radostné zprávě, totiž že Jan Ammann bude zase hrát Krolocka, tak pro mě byl první volbou pro video týdne. Našla jsem velmi náhodně a velmi nečekaně video z Elisabeth das Musical. Respektive písně z Elisabeth na koncertním gala, jelikož Jan v Elisabeth nikdy nehrál. A je to video z roku 2008 a Jan je úžasně mladičký a roztomilý, takže tenhle náhodný objev mě fakt těší. :D
Musím říct, že Jan je asi nejsympatější muzikálový František Josef, jakého jsem kdy viděla. Je vidět, že v muzikálu nikdy nehrál, a "unikl" režii této písně, kdy všichni herci jsou naváděni k tomu, aby ho hráli jako člověka, kterému dělá potíže (případně že toho není schopen) projevovat emoce. Což je historicky správnější, než tady Janův upřímný, nejistý a mladický Franz, nicméně je to sympatičtější! :D
Janet Elisabeth zpívá i hraje ji skvěle, i když vedle Jana vyniká, že její pojetí je vyzrálejší.
A btw, její paruka je skvělá! Její šaty na Sisi trochu moc kýč (ale ve filmu s Romy Schneider by se vyjímaly, což zřejmě je ta estetika, pro kterou šli - zvlášť když se jeden podívá na kulisy a fakt, že "ich brauch dich" místo Franze zpívá Sisi - otázkou ale je, proč tohle sakra dělají?! :D). Taky je zajímavé slyšet píseň v tom pomalejším tempu - i když preferuji originál. Taky mě mrzí, že staging téhle scény je "stojí naproti sobě, každý na opačném konci jeviště a dívají se na sebe". Když v písni jako tato, není vůbec žádná interakce, vyzní strašně studeně. Nakrásně by mohli zpívat Boote in der Nacht, nebyl by v tom rozdíl.
Jo a změnila jsem názor. Vůbec není zajímavé slyšet tu píseň v pomalejším tempu. Takhle se ta píseň nekonečně vleče. :D
Dost líbilo, jak Janet okamžitě změnila řeč těla a výraz ve chvíli, kdy začalo hrát Wenn Ich Tanzen Will.
A OMG, Jan jako Smrt! To charisma, ta temnota! Proč ho museli tak dlouho držet za tou kulisou! A ten skvělý kabát! A ta překvapivě dobrá choreografie, když už ho konečně pustili zpoza těch kulis! OMG! Proč Jan nikdy nehrál Smrt?! Skandál. (Ačkoliv jejich hlasy ve WITW moc nešly k sobě - ale to hádám bylo nedostatkem zkoušek, utíkalo jim tempo a intenzita).
Krásný nový týden! :)
P. S.: Kdy už se sakra začnou v Chromu objevovat na blogu videa? Už mě to fakt...štve.

Další fotky Fantoma Opery v Yokohamě & videa ze zkoušek

26. března 2017 v 15:59 | Lotte |  Fantom Opery Japonsko
Nejprve začnu slibovanými videi ze zkoušek, která sleduji s velkou fascinací, protože ta odlišná pěvecká technika v asijských zemích mi vždycky připadala velice zajímavá. Částečně to asi způsobuje ta zásadní odlišnost jazyka, ale i tak jsou jasně slyšitelné ty temnější hlasy, kratší vokály atd. Ale k věci, na prvním videu vidíme ukázky z Hanibala, Think of Me a Point of no Return. Druhé video má ukázky z totožných scén, ale troufám si říci se zajímavějšími okamžiky. :D
A teď už fotky. :)

image host

Jan Ammann jako Krolock ve Stuttgartu

25. března 2017 v 16:26 | Lotte |  Tanz der Vampire
Já už jsem tak strašně dlouho nenapsala nic o TdV ve Stuttgartu, jelikož jsem se nadchla pro dvě nové nereplikové produkce (tu naši v Praze a pak v St. Gallen), že mi hodně věcí ze Stuttgartu uteklo, ehmm. Stydím se.
S čím ale nepřicházím s křížkem po funuse, je oznámení nového (byť jen dočasného) Krolocka - Jana Amanna, kterého první představení čeká 1. 5. 2017 a hrát bude pouze čtyři týdny, takže Janovi fanoušci nesmí váhat. :)
První děkovačka Rodneyho Ingrama na Broadwayi

25. března 2017 v 16:15 | Lotte |  Fantom Opery Broadway
První děkovačka nového Raoula Rodneyho Ingrama z 20. 3. 2017 s Ali Ewoldt jako Christine a Jamesem Barbourem jako Fantomem. :)

image host

Fotky z kostýmové zkoušky Fantoma Opery v Yokohamě

25. března 2017 v 15:58 | Lotte |  Fantom Opery Japonsko
Máme tu první fotky japonského obsazení v kostýmech ze zkoušky, bonusově i s děkovačkou z premiéry. Jak už to s japonskými inscenacemi bývá, jména členů obsazení žalostně neznáme, nicméně v hlavních rolí hrají Masayuki Sano a Sae Yamamoto. :)

image host

Debut Rodneyho Ingrama jako Raoula

23. března 2017 v 15:30 | Lotte |  Fantom Opery Broadway
Rodney Ingram 20. 3. 2017 debutoval v roli Raoula ve Fantomovi Opery na Broadwayi. Velmi mile mě překvapilo, že na počest tohoto, bylo natočeno krátké video s Rodneym, kde popisuje proces zkoušek, jak moc se na Raoula těší, doplněného záběry ze zkoušek a zákulisí.
Jestli je Rodney jen z poloviny tak milý a roztomilý i na jevišti jako Raoul, tak musí být perfektní Raoul. :)Večer s Andrejem Pastuchenkem, 20. 3. 2017

23. března 2017 v 15:13 | Lotte |  Ivan Ozhogin (Иван Ожогин)
Ivan se 20. března 2017 zúčastnil koncertu Večer s Andrejem Pastuchenkem "Třicet tři", kde zazpíval píseň "Otec".
Mrzí mě, že mu nerozumím, protože to soudě dle jeho podání, musí být citlivá, melancholická píseň.
Na koncertu zazpívali i další známé tváře ruského muzikálu: Victoria Zhukova, Igor Kroll, Agata Vavilova, Maria Lagatskaya, Vyacheslav Shtyps a další. V případě zájmu můžete mrknout na kanál uživatelky, od které je Ivanovo video, které přikládám níže, všechny tam najdete. ;)