You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Květen 2017

The Dreamcatcher - 26. kapitola

30. května 2017 v 19:46 | Lotte |  The Dreamcatcher
Bylo něco kolem druhé hodiny ranní, ale dům doktora Colliera opět nespal. Probíhaly v něm nanejvýš horečnaté přípravy na odjezd korunní princezny do Markova údolí. Na cestě ji měli doprovázet i její dva zachránci, kteří se tímto svým činem ocitli na seznamu psanců, Daniel a Erik, a samozřejmě i její věrná dvorní dáma, Zuzanka.
Ta právě sbíhala schody s tím ubohým množstvím zavazadel, které měly s Mercedes k dispozici, když narazila na Colliera.
"Už jsem se bál, že se nestihneme rozloučit," řekl tlumeně, když se sešli na jednom schodě.
Zuzanka na okamžik sklonila pohled a pustila kufry.
"Ať už se mezi námi odehrálo cokoliv, doufám, že se rozcházíme v dobrém," řekla konečně, když nalezla slova.
Colliere se lehce uklonil a stisknul jí ruku. "V nic jiného nedoufám," ujistil ji.
"Nikdy jsem vám tak úplně nerozuměla, ale…."
"Myslím, že vím, co chcete říct, a prosím vás, především pro vaše dobro, abyste nepokračovala," řekl slabě.
Zuzančiny tváře pokryl nepatrný ruměnec.
"Mohl bych být vaším otcem a taky jsem dost...inu, dost zapšklý člověk," vysvětloval jí mírně.
"To je vaše volba," řekla s odvráceným pohledem.
"Víte," začal Colliere s pohledem upřeným někam pryč z reality, "moje matka, odjakživa co si pamatuji, měla problémy s duševním zdravím. Tehdy se to tajilo...dnes by se to ostatně tajilo taky. Jednoho dne, bylo mi osm let, jsem vešel do její ložnice a našel jsem ji zhroucenou na posteli, léky na spaní rozházené všude okolo. A já ve své dětské neprozíravosti matku přikryl, úhledně posbíral pilulky zpět do dózy na její toaletní stolek, potichu se vyplížil a nechal ji spát. Samozřejmě že nespala - umírala na předávkování, které si sama způsobila. A já, namísto abych zburcoval okolí a třeba ji zachránil, po ní uklidil místo činu."

Nichts, Nichts, Gar Nichts - Milica Jovanovic

28. května 2017 v 19:10 | Lotte |  Video týdne
Zatím jsem jí na blogu nevěnovala zase tolik pozornosti, ale Mili je jedna z mých nejoblíbenějších muzikálových hereček. Od té doby, co jsem ji poprvé viděla v koncertní verzi Love Never Dies a potom i v dalších titulech. Miluju její hlas, obdivuju jaký má rozsah, ale zejména její herecké pojetí rolí je vždycky tak čisté a upřímné. A její osobnost z rozhovorů, případně jejího Instagramu, je taky strašně milá - ona je prostě svá, věrná sama sobě a zároveň hrozně milá. Takový ten člověk, se kterým byste se chtěli kamarádit. :D
A tohle video mi udělalo strašnou, ale strašnou radost. Fakt hodně bych si přála, aby Mili hrála Elisabeth. A bylo z toho video. Nebo aby bylo video ze Schikenadera, konečně. Nebo obojí! :D
Mě přijde, jako by v téhle její prosím pěkně koncertní verzi (a nejspíš je to její první setkání s písní), bylo všechno. Vášeň, ale i rezignace, cynismus, pokraj samého šílenství bez přehrávání a to vše ještě ve velmi něžném pojetí.

Krásný nový týden, přeji. Odpusťte nevalnou aktivitu, ale tak hrozné zkouškové jsem ještě nezažila, takže ještě chvíli zůstaňte prosím věrní. :DMistr a Markétka A-Z: M (7)

27. května 2017 v 21:48 | Lotte |  Master and Margarita
S písmenkem em se loučíme s nejemotivnější scénou muzikálu - Martkétčiným přáním.

image host

Videa z Tanz der Vampire ze St. Gallen

25. května 2017 v 22:05 | Lotte |  Tanz der Vampire St. Gallen
Právě, když jsem před letními prázdninami, které se týkají i Tanzu ve Švýcarsku, začala ztrácet naději ohledně nálezu nějakého videa této inscenace...se přece jen nějaká objevila. Sice jen tři, ale buďme velmi vděční za tento malý zázrak, který vděčíme ultimátní síti, která to má na štíru s autorskými zákony. Ano, ruský facebook vk.com. :D Strašně mě mrzí, že mezi nini není Totale Finsternis, ale co se dá dělat, to je už život. :D


Tot zu sein ist komisch (Sanne Mieloo) - upřímně, tohle je písnička, na které mi nikdy zvlášť nezáleželo, jen kvůli její náročnosti pravidelně obdivuji sílu a hlasový rozsah hereček. Ale musím zase ocenit, jak se tu s moderním "updatem" změnil Magdin naivní přístup v takový morbidní cynismus. (A žádná krev u kousnutí Magdy???)
Carpe Noctem - takové goth Carpe, toť asi mé okamžité dojmy. :D Ale tak nějak jsem si interpretovala, že o to jim do jisté míry (přinejmenším s postavou Sáry) asi šlo. Musím taky říct, že se mi stýská po originální choreografii. Ta je za mě tak geniální, že aniž bych chtěla znít přehnaně konzervativně, ji prostě jen tak něco nepřekoná. A tohle to "něco" úplně není. Prostě tomu chybí to mystérium. :D A povšimněme si té zásadně pozměněné dynamiky choreografie. Sára chrání Alfreda před "Krolockem", nikoli naopak. Nepřečetl si režisér pár fanfikcí? :D
Nu a taneční dvojnice má červené botky, takže usuzuji, že v této produkci od rudého korzetu nakonec přece jen přešli zpátky ke klasice a botám? Jelikož jsem si k tomu korzetu vymyslela příběh, tak mi narozdíl od ostatních fanoušků nevadil, ale změna k botkám mi taky nevadí, jsem v tomto zkrátka velmi neutrální. :D
Die Unstillbare Gier (Thomas Borchert) - zaprvé s politováním oznamuju, že z videa na mě ten kostým dělá stejně mizerný dojem, jako z fotek. Jinak je taky zajímavé, že pro tuhle píseň nezměnili scénu a děj se pořád odehrává v té schodišťové hale.
Ale hrozně se mi líbí Thomasovo podání - přišlo mi, jako by svoji interpretaci téhle písně trochu zjemnil, ale upřímně, Thomas je ten Krolock, kterého jsem vždycky měla tendence spíš přehlížet, takže to nemůžu říct zcela jistě, nemám toho tolik nasledováno. Ale působil na mě, jako by své podání uzpůsobil faktu, že tenhle Krolock má být o něco starší - jak v tom ohledu, že se očividně změnil na upíra v pozdějším věku, ale rovněž taky proto, že je tu děj posunutý do budoucnosti, tudíž by měl být ještě o to navíc starší? Taky mi přišel takový ztuhlý, ale jako záměrně ztuhlý, prostě jako někdo, kdo už přestává stíhat době, což se u takto dlouho žijícího upíra jistě muselo nějakým způsobem začít projevovat. Ale konec byl velmi vášnivý a dojal mě, Thomas to ohromně brilantně celé vyvážil. :)

A Lovely Night/On The Steps Of The Palace - Ali Ewoldt

21. května 2017 v 17:30 | Lotte |  Video týdne
Tak se zase ozývám po delší době, pardon. Jak se máte? Topíte se ve zkouškovém? :D I sure do. :D
Ale zpříjemnit si neděli roztomilou současnou Christine na Broadwayi, Ali Ewoldt, čas mám. :)
Přeji všem krásný a snad klidný týden. :)


Muzikál Anastázie

17. května 2017 v 19:57 | Lotte |  Anastázie
Když jsem byla malá, a poprvé jsem viděla animovanou pohádku Anastázie, zapůsobila na mě tolik, jako už později asi nic jiného. V dětství člověk jaksi všechno prožívá intenzivněji. O dobrých deset let později jsem si na Anastázii náhodně vzpomněla, protože se mi stále vybavovaly útržky scén, které se mi pozoruhodně vryly do paměti - scéna s hrací skříňkou, odloučení Anastázie od zbytku rodiny...A tak jsem si na Anastázii stáhla a poprvé od onoho vrcholného dětského zážitku se na ni podívala. Musím říct, že velká část toho kouzla už byla pryč - animace už mi nepřišly jako vrchol všeho, co jsem kdy viděla, zápletka s Rasputinem mi spíš přišla tak trochu úsměvná, ale příběh sám pro mě pořád měl kouzlo a sílu. Navíc přináší trochu naděje a světla do kruté reality, protože historie k opravdové Anastázii nebyla tak vlídná.
Když jsem se dozvěděla, že vznikne muzikálová verze tohoto příběhu, měla jsem velkou radost, ale zároveň se trochu bála. :D Výsledek mě však velice mile překvapil.
Muzikál složil Stephen Flaherty a autorem libreta je Lynn Ahrens. První čtení muzikálu proběhlo už v roce 2012 s Kelli Barret jako Anastázií, Patrickem Page v roli Vladimíra a pozor s Angelou Lansbury jako carevnou Marií a Aaronem Tveitem v úloze Dmitryho. To, že tohle obsazení v rolích nakonec nikdy nehrálo na jevišti, je jedna z velkých divadelních katastrof.
Nicméněn později, 12. 6. 2015 se uskutečnil workshop v New Yorku s Elenou Shaddow v titulní roli, Raminem Karimloo v roli Gleba Vaganova a Douglasem Sillsem jako Vladem.
Originální inscenace muzikálu měla předpremiéru 13. 5. 2016 v Hartfordu, v Connecticutu, s Christy Altomare v titulní roli, Derekem Klenou v roli Dmitryho a Manoelem Felcianem v úloze Gleba.
Broadwayská inscenace se otevřela v přepremiéře 23. 3. 2017 s téměř totožným hlavním obsazením, s výjimkou Ramina Karimloo, který se po workshopu v roce 2015, vrátil do své role, napsané speciálně pro muzikálovou verzi a nahradil tak Manoela Felciana.
Upravený děj, lišící se od filmu (který opravdu skvěle vyřešil tu pasáž, kterou jsem považovala za poněkud nedivadelní) tak, jak ho hráli v Hartfordu zněl takto: (nicméně na Broadwayi došlo ještě k další úpravám, takže tohle pravděpodobně není "konečná verze")

Rodney Ingram a Ali Ewoldt

16. května 2017 v 18:44 | Lotte |  Fantom Opery Broadway
Broadwayská inscenace je taková zvláštní ve zveřejňování oficiálních fotek, zdá se, že preferují fotografie zveřejňovat postupně po jedné, buď přes své sociální sítě, případně přes sociální sítě přímo herců. Podle mě je to dost nešťastný systém, ale marketing sociálních sítí FO je obecně velmi mrzutě nezvládnutý, na což už upozorňovalo více fanoušků.
Nicméně tu máme dvě velmi krásné fotky Ali Ewoldt a nového Raoula Rodneyho Ingrama. Jedná se o takové standartní R/C pózy. Dvorní fotograf na Broadwayi, Matthew Murphy, totiž uvedl, že vedení divadla žádné inovativní fotky z nových úhlů/méně focených momentů odmítá a chce pořád dokola stejné fotky z lodi, MOTN pózy atd. To je opět dost pitomé, ale nechci být jen negativní: podívejte, jak jsou Ali a Rodney rozkošní! :D

image host

image host


Zdroje:
https://www.instagram.com/rodney.ingram/
https://www.instagram.com/phantombway/

The Dreamcatcher - 25. kapitola

15. května 2017 v 19:06 | Lotte |  The Dreamcatcher
V půl čtvrté ráno, což byl poměrně přesně vypočítaný čas, kdy je příliš pozdě na noční život a příliš brzy na ten ranní, se na Hřbitově Nevinných duší ve staré čtvrti Horního Tvayburgu, sešla nesourodá čtveřice lidí. Byli to doktor Colliere, Erik, Daniel a Mercy v doprovodu páté postavičky, kněze v černém, který vedl poslední rozloučení s Julií.
Tajný a značně riskantní pohřeb Julie vyšel z iniciativy Mercy a jejím prostřednictvím barona Ludwiga. Ten se korunní princezně tento pošetilý nápad snažil vymluvit, nebo ji přinejmenším přesvědčit, aby se jej kvůli vlastní bezpečnosti neúčastnila, ale zjistil, že s ní nebude snadné vyjednávat a už vůbec ne manipulovat. I hřbitov vybrala Mercy. Už dlouhá léta se sem nepohřbívalo, ale jeho tajuplný název ji už od dětství fascinoval, stejně tak, jako příběhy, které se k němu vázaly.
Mercy to brala především jako gesto omluvy Erikovi, vůči kterému se od celé té ztrápené záležitosti s pitvou, cítila velice provinile. Celý svět se jí od základů měnil a převracel vzhůru nohama a ona ztrácela nadhled a pochopení pro ostatní. Možná to bylo sobecké, ale občas se toho na ni nahromadilo tolik, že zapomínala, že i ostatní mají své vlastní problémy, nezávislé na těch jejích.
Nechápala Erikův vztah s tou ženou, zdráhala se mu vůbec chtít porozumět, ale neměla právo být k němu krutá. Právě k němu, nejvěrnějšímu příteli, jakého kdy měla.
Juliina rakev ztěžka dopadla na dno vykopané jámy a Erik se zamrkáním vzal do rukou hrst hlíny a vysypal je na ni. Mercy ho napodobila a natáhla pěst plnou hlíny nad její rakev.

Derniéra Fantoma Opery ve Stockholmu

14. května 2017 v 13:58 | Lotte |  Fantom Opery Švédsko
Čas neuvěřitelně letí a dnes, tedy 14. 5. 2017, značí rozloučení s replikovým Fantomem Opery ve Stockholmu. Švédsko obecně si ale na nedostatek Fantoma nemůže stěžovat, protože 23. 9. 2017 bude v Gothenburgu premiérovat nerepliková inscenace FO. Dlouho se spekulovalo, že se bude jednat o finskou inscenaci převezenou do Švédska, ale teď to vypadá, že to možná bude nějaká docela nová produkce. Uvidíme. :)
Švédskému obsazení každopádně přeji krásné poslední představení a mnoho krásných rolí do budoucna. :)Mycroft Holmes: Take this Night

13. května 2017 v 20:42 | Lotte |  Video týdne
Drazí a milí, doufám, že tu ještě jste. :D Odpusťte moji nepřítomnost, ale strávila jsem bájo týden v Krakově a neměla jsem u sebe počítač. Takže jsem úplně vypadla a vůbec nevím, co se v divadelním světě zatím dělo. :D Nicméně na blogu se podle všeho zatím spravilo zobrazování videí? Že by? :D Takže to je fajn. :D
Jak jsem podotkla, jsem teď ohledně muzikálového vesmíru zcela mimo, takže sem dávám mycroftovské video. :D
Poslední článek o Mycroftovi třeba taky někdy napíšu. :D