You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Komentáře

1 Adele Adele | Web | 16. května 2017 v 9:36 | Reagovat

Chudák Mercy, ta dobrá duše. Je na sebe moc přísná. (Když si vezmu, jak se k ní v dřívějších kapitolách někteří zachovali - ano, myslím tebe Matte! - tak ona se krutě nechovala.)
Jé, Woland opět na scéně! :D Části s ním mě vždycky potěší. Moc se mi líbí, jak jsi jej zachytila - napůl "z muzikálu" napůl "z knihy". :-) Haha, Wolandova poznámka o Kňourově zálibě s anonymy mě pobavila. :-) Pokaždé, když se objeví v povídce Woland se svojí svitou, tak mám chuť si znovu přečíst Mistra a Markétku. :-) "Nashledanou" - super, takže se s Wolandem nevidíme naposled. :D
Ach, dialog s Erikem... (asi se budu opakovat ale) jsem tak ráda, žes přidala Erika do povídky. Nechám-li stranou problematiku revoluce, tak Twiburg (nebo Tvayburg? Já zas nevím, který název je procelou zemi a který pro její část. :D) je pro Erika lepší místo než Coney Island. (Erik tu mohl řídit celé divadlo + se mohl plně věnovat hudbě, narozdíl od CI, kde si otevřel lunapark a skládal jazzové odrhovačky.)
U další části jsem byla společně s Mercy jako na trní. "Slovanská verze Daniela" - ha! Myslím, že by Mercyina maminka pochopila, proč se jí zalíbil zrovna Daniel. :D Áááá, jak napjatá atmosféra tu byla během jejich rozhovoru. (Doufám, že nebyl poslední. :D) Těšila jsem se, až se tu tahle nová postava objeví a tys ji uvedla vskutku brilantně. :-)
(Mercy bude mít k vojsku proslov? Tak to jsem zvědavá, jak se s tím vypořádá.)

Opět nádherné čtení a moc se těším na pokračování. :-D

2 Lotte Lotte | Web | 16. května 2017 v 9:47 | Reagovat

Jo, taky mám hroznou chuť přečíst si znova Mistra a Markétku, ale musím se udržet až po zkouškovém. :D
Twighburg je celá země, Tvayburg je hlavní město. Chápu proč je to matoucí. :D
Twighburg je podstatně důstojnější, než Coney Island, pravda. :D Ostatně, když jsem se poprvé dozvěděla, že LND se odehrává v Americe v zábavním parku, byla jsem docela naštvaná. :D
Haha, chtěla jsem dát twist té povídačce, že ženy si typově vybírají své otce. :D :D :D
Tak jsem ráda, že se Razumovskij zatím líbil. :)

3 Zuzana Macháčová Zuzana Macháčová | Web | 24. května 2017 v 11:23 | Reagovat

MERCYYY! HRABĚ RAZUMOVSKIJ!!! Já jsem se do něho zamilovala od první chvíle! Ach! On se jí stane pojítkem mezi ní a matkou! Ach!
Evokace na Annu Kareninu mi létá myslí a já si naprosto užívám každou větu pasáže s hrabětem Razumovskijem! Protože je to nádherné, přenádherné, a citlivé, ach! Ach! Já to miluji!
Nedokážu popsat jaké emoce to ve mně vyvolalo, ale je to překrásné čtení a já se jej nemohu nabažit!

I když, pravda, ze začátku jsem měla poněkud problém se začíst, ale to bude tím, že mi lítaly myšlenky všude možně. Jenom mi hřbitovní scéna připadala trochu roztříštěná a nesourodá, měla jsem problém sledovat pocity všech zúčastněných. Ale miluji Erika a jeho loajalitu a vděčnost zemi za to, že jej přijala, když jej ostatní odmítli. A jsem moc ráda že si Mercy uvědomila své nehezké chování vůči ostatním.
A! Woland je opět na scéně! Jen... jen se přiznávám, že jsem pozapomněla jaký to slib mu Mercy dala... Mohla bys mi prosím, osvěžit paměť?

4 Lotte Lotte | Web | 24. května 2017 v 16:02 | Reagovat

Tak jsem ráda, že i tobě se Razumovskij líbí. I já pro něj mám totiž docela slabost. :)
Tak reference na Annu Kareninu mě nenapadla, ale jsem ráda, že ti to evokovalo tak krásné dílo. :)

Cokoliv, co souviselo s Julií, mi dělalo problém psát, takže jestli na tebe pohřební scéna tak působí, tak se tomu nešťastně nedivím. :D
Inu, slíbili si, že pokud mu Mercy dá duši Ferdinanda, tak Woland propustí duše jeho obětí, mimo jiné i tedy duši Matthewa, který pod vlivem Ferdinandovy drogy zabil svého otce a pak i sám sebe.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.