You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Červenec 2017

Mark Seibert

23. července 2017 v 18:51 | Lotte |  Video týdne
Pojďme tento týden ocenit talent a ehm...pohlednost Marka Seiberta, co říkáte? :D Narazila jsem hned na dvě geniálně zeditovaná videa věnovaná Markovi a nemohla se rozhodnout, které sem dám...tak prostě obojí. :)

Enjoy and have a good week. :)
Lottin (ne)divadelní deníček: Žítkovské bohyně (krev je krev)

23. července 2017 v 18:38 | Lotte |  Lottin (ne)divadelní deníček
Oh dear, oh dear, nemáte ani ponětí s jakým zpožděním tohle píšu. Vlastně asi máte, protože je to už nějaký ten týden, co skončila divadelní sezona. Shame on me a tak a pak k podstatě článku. :D


Určujeme si svůj život sami, nebo pouze naplňujeme vyšší plán?

Vzhledem k tomu co studuji a kde studuji, bych ji měla mít více v malíčku, ale musím se přiznat, že tohle bylo moje první setkání se spisovatelkou Kateřinou Tučkovou, kterou do literárních nebes vynesl právě úspěch Žítkovských bohyň. (První setkání když pominu fakt, že jsem ji tuhle potkala v divadle, hehehe. Na Donu Giovannim. Znamenitý vkus. :D).
Nutno ale říci, že i toto moje seznámení se s její tvůrčí osobností nebylo "čisté", protože, jak jsem se později dozvěděla, tato inscenace je spíše interpretací režiséra Dodo Gombára (jak už naznačuje i přidaný podtitul v závorce), než věrnou adaptací knihy. A jelikož jsem do tohoto dne Žítkovské bohyně stále nečetla, pořád vlastně nevím, do jaké míry je brněnská inscenace Městského divadla pozměněná. Určitě to ale napravím a knihu si přečtu, o tom po mém silném zážitku z divadelní inscenace nemůže být pochyb.

Videa z Tanz der Vampire

18. července 2017 v 22:05 | Lotte |  Tanz der Vampire
Na internetu jsou už delší dobu letošní videa z Tanzu, což je malý zázrak, který už podle data na YT, čtyři měsíce přehlížím. Odbijme si tedy moji hanbu a přeskočmě rovnou k videjím! :)


Únor 2017

Carpe Noctem - poměrně omezený výhled, takže v tomhle se choreografií zase tolik nepokocháte, bohužel
Die Unstillbare Gier (Mathias Edenborn) - opět nepřiblížené video, ale něco na Krolockově siluetě tady vypadá romanticky. :D Doporučuji si to přesto pustit, Mathias tuhle píseň zazpíval obvzlášť něžně, jemněji než jsem možná zvyklá, ale tím lépe. :) Jeho Krolock díky tomu vypadá v o to hlubším vnitřním konfliktu a takové podání je mi blízké. :) Video se navíc asi v polovině nakonec přece jen nazoomuje, takže je mu vidět i do tváře - a zrovna v té pasáži, kdy má Krolock malé "zhroucení" a začne v podstatě křičet, takže načasování nemohlo být lepší. :)
Vor dem Schloss (Mathias Edenborn, Tom van der Ven, Sander van Wissen) - zajímavý úhel, pro tuhle scénu přímo perfektní, vidíme Krolocka z úhlu profesora a Alfreda. :) A potvrzuje mi teorii o Mathiasově jemném pojetí hraběte. Není v téhle scéně zdaleka tak sarkastický, jako někteří jeho kolegové, v první části písně to vypadá, jako by se profesora a Alfreda snažil upřímně okouzlit, není v tom tolik výsměchu (kromě toho, kdy udělá ty psí oči, to bylo geniální :D). Jo a taky repliku "jsem fanoušek" pronesl tak znuděně, až jsem vyprskla smíchy. Jako by si ve chvíli, kdy to vyslovoval nahlas, uvědomil, že to už přehání a tak to pronesl jen tak mimochodem. :D
Bücher, Wenn Liebe In Dir Ist (Tom van der Ven, Sander van Wissen, Max Meister, Amélie Dobler) - Max je o něco, uhm, umírněnější Herbert, než Milan van Waardenburg. Role Herberta je těžší, než se může zdát. Je strašně snadné být v té roli buď nevýrazný, nebo naopak přehrávat. Najít ten zlatý střed je mistovský kousek. :)
A je tu velmi čistě vidět ten okamžik kdy si nasazuje zuby, jestli někoho zvlášť zajímá. :D :D

Květen 2017

Totale Finsternis (Veronica Appeddu, Jan Ammann) - povím vám něco, co jsem si pomyslela už když jsem Veronicu slyšela poprvé, ale tehdy jsem to sem nenapsala, protože jsem nechtěla být ošklivá. Ale prostě.... má trochu šmoulovský nádech v hlase, no ne? :D Zní hodně "nosově" a možná je to tím, že jak tak poslouchám, se pořád nesrovnala s němčinou. Třeba Ivan Ozhogin vždycky zpíval podstatně lépe v ruštině než němčině a já chápu, že v mateřštině si je člověk prostě jistější.
Jako nadšenému shipperovi se mi líbilo, když Jan Veronice přejel prstem po tváři a ona se k němu naklonila skoro jako by ho chtěla políbit. To byl obrat od obvyklého držení za ramena. K dobrému! :D A miluju i to, jak Jan přímo nevěří svým očím, když si Veronica sundá ten šál. Aww. :D
Für Sarah (Thijs Kobes) - jéje, to je poprvé co o Thijsovi slyším a moc mě mrzí, že mu v tom videu kvůli reflektorům není vidět do obličeje, protože má nádherný, chlapecký ale silný a především velmi sympatický hlas. :)
Die Unstillbare Gier (Jan Ammann) - ooooh, ten nešťastný, dojemný úsměv, když pokleká před hrobem své první oběti! To opravdu potvrzuje teorie, že to byla jeho manželka, kterou nechtíc zabil (a neproměnil tudíž na upíra). :) Tedy vyvolává to ten dojem, ne že by z toho toto představení udělalo canon. Chápeme se. :D
Die Rote Stiefel, Das Gebet (Veronica Appeddu) - Veronica to možná trošku přehání s gestikulací, ale zase se mi líbí to odhodlání v jejích očích. Atmosféru té písni vystihla perfektně. Ale už to tak vypadá, že s ní budu mít trochu komplikovaný vztah. :D

Wenn Liebe In Dir Ist - Milan van Waardenburg, Tom van der Ven

17. července 2017 v 21:38 | Lotte |  Video týdne
Omlouvám se za to ticho minulý týden. Prostě jsem si dala pauzu, že je to léto a že se mi chtělo, nebo spíš právě nechtělo. No reason, just laziness. :D

A mohu poznamenat, jak úžasná jsou holandská příjmení? Přála bych si mít nizozemské předky čistě pro to, abych měla v příjmení začínající s van, a měla v něm každé druhé písmenko dvakrát. To je prostě tak sofistikované. Fakt bych si to užívala. :D

Někde jsem četla poznatek, že Milan Herbertovu orientaci zahrál tak výrazně, jako nikdo předtím a už v první půlminutě jsem naznala totéž. :D Ta řeč těla, to jak některé části textu vypískne, to jak se přímo vznáší po jevišti skoro jako baletka....okamžitě jsem ho musela milovat, je super roztomilý. :D Asi bych fanoušky naštvala poznámkou, že místy už to možná krapítek přehrává a mým perfektním Herbertem nadále zůstává Marc Liebisch, ale to neznamená, že by se mi Milan nelíbil. Líbí se mi totiž hodně. :D

Krásný nový týden, buďte fabolous jako Milan! :D


The Dreamcatcher - 27. kapitola

7. července 2017 v 22:06 | Lotte |  The Dreamcatcher
Na dveře Mercyiny ložnice se ozvalo slabé, nesmělé zaťukání. Zuzanka, která Mercy právě pomáhala s garderobou, odběhla do předpokoje a otevřela mladičké pokojské. Ta se k Zuzance naklonila a něco jí zašeptala. Zuzanka nepatrně ohrnula ret a vrátila se k Mercedes.
"Vaše Veličenstvo, hrabě Razumovskij se omlouvá, že vás vyrušuje bez domluvené audience, ale rád by si s vámi před dnešním setkáním s armádou ještě promluvil. A jestli smí být tak troufalý, chtěl by vás pozval na procházku po pobřeží."
Mercy si upravila rukáv šatů a překvapeně zvedla hlavu. "Zvláštní to muž," řekla zamyšleně. "To poslední, na co mám teď myšlenky, jsou procházky...ale asi bych si měla vyslechnout, co má na srdci. On není ten typ, co plýtvá slovy," povzdechla si. "Dobře, ať tedy počká na terase."
Když o deset minut později scházela po boku Razumovského na pláž, která byla součástí pozemků Rellevenova paláce, zvědavě na něj ze strany pohlédla.
"Tak jak se dnes vyspala armáda vyspala, hrabě?" otázala se žertovně, ačkoliv to byla spíše jen nervózní křeč.
Usmál se. "Znamenitě. Má mi Její Císařská Výsost celou tu záležitost stále ještě za zlé?"
Mercy sklopila pohled. "Myslím, že jsem už pochopila, že je nezbytné, abych tu byla. Ale pořád nevím, co jim mám vlastně říct. Mám nějaké návrhy od barona Ludwiga, ale přece na ně nemohu spustit suchopádné politické řeči, tak se k vojsku nemluví. Tedy, alespoň myslím, že ne."
Razumovskij na ni pohlédl těma svýma mírnýma očima a Mercy nechápala, jak někdo tak energický, jako její matka, mohl milovat takového člověka, představujícího její pravý opak. Snad právě proto.
"Jsou to prostí lidé, Vaše Výsosti. Chtějí slyšet jen pravdu a mít za koho bojovat."
Mercy si odfrkla. "Celý život mě vychovávali k tomu, nikdy se nikoho o nic neprosit."
"Tak se neproste," řekl Razumovskij prostě.

Bal Vampirov - making of

7. července 2017 v 19:58 | Lotte |  Bal Vampirov
Stage Entertainment se rozhodl zpřístupnit video, které bylo promítáno při zákulisních prohlídkách divadla MDM, moskevského domova Balu.
Video shrnuje historii filmu Fearless Vampire Killers, podle kterého byl zinscenován muzikál, dokumentuje setkání hlavních představitelů Sáry a Alfreda, Iriny Vershkove a Alexandra Kuzmina, s režisérem Romanem Polanskim, výlet hraběte Krolocka, alias Ivana Ozhogina, do Transylvánie, představuje nereplikový design od Kentaura s plno milými zákulisními záběry z premiérového večera a přípravami upírských zubů v zubní laboratoři, včetně rozboru Ivana o náročnosti čistě a jasně v nich zpívat a hovořit.
Je to velmi krásně zpracované video, vystihující atmosféru i podstatu muzikálu a já jsem moc ráda, že nakonec bylo zveřejněno. :)


Vivaldi - páté roční období (die fünfte Jahreszeit)

7. července 2017 v 19:33 | Lotte |  Drew Sarich
Vivaldi - páté roční období, je muzikál od dvojice Christiana Kolonovitse (skladatel) a Angeliky Messner (libretistka), který premiéroval ve Volksoper ve Vídni. Vivaldi je na oficiálních stránkách divadla označován za dílo BaRock Opery, tedy dílo spoující nové a staré, tradiční a moderní, prostřednictvím hudby Vivaldiho a rocku.
Muzikál samotný, což jistě není překvapující, vypravuje životní příběh skladatele, houslisty a kněze Antonia Vivaldiho.


Obsah

Prolog

Současnost: čtveřice dívek Clara, Loni, Cati a Toni, které spolu založili kapelu jménem Vivaldi, se vydávají do Vídně, aby odhalili více o posledních letech života svého idolu. K jejich zklamání najdou pouze jedinou ceduli označující místo úmrtí velkého skladatele.
K jejich překvapení však Toni nalézá deník Paoliny Girò, která Vivaldiho doprovázela na jeho poslední cestě do Vídně a dívky se ponoří do minulosti...

Backstage mix 51 (Broadway)

6. července 2017 v 17:15 | Lotte |  Backstage
A zase je tu backstage mix a zase je z Broadwaye. V období letních dovolených se do hlavních úloh dostávají understudies, což je pro ně relativně vzácné, takže je kupa fotek. :)

image host

Laird Mackintosh a Kaley Ann Voorhees. :)

Mistr a Markétka - fotografie (29. 4. 2017)

5. července 2017 v 18:47 | Lotte |  Master and Margarita
Jak už to tak bývá, při pátrání po něčem jiném, jsem narazila na letošní fotky z Mistra a Markétky, což je po onom zákazu focení a natáčení vzácnější a vzácnější. Představení je z dubna a na fotkách jsou zachyceni Ivan Ozhogin jako Woland, Anastasia Makeeva jako Markétka a Anton Avdeev jako Mistr.

image host

Zákulisní portréty ruského Jekylla a Hydea

5. července 2017 v 18:18 | Lotte |  Ivan Ozhogin (Иван Ожогин)
Už je to dlouho co jsem něco psala o ruském Jekyllovi, ale nutno říci, že už dlouho jsem nenarazila na nějaké novinky. :D A občas si taky musím frustrovaně říct: "nejde blogovat o všem" :D.
Nicméně to projednou napravím těmito krásnými portréty obsazení. :D
Zaprvé tyto fotky umožňují, aby se Jekyll a Hyde konečně rozdvojili a vyhráli oba :D, aneb Kirill Gordeev při této příležitosti ztvárňoval Hyda a Ivan Ozhogin Jekylla. Zrovna tak byly i dvě Emmy, Vera Sveshnikova a Elena Gazaeva, přičemž Vera vyhrála los o hezčí kostým. :D

image host