You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Listopad 2017

Nové fotky Natalie Martynove v Mistrovi a Markétce (říjen 2017)

18. listopadu 2017 v 21:52 | Lotte |  Master and Margarita
Po výrazně dlouhé pauze se do Mistra a Markétky v říjnovém bloku tohoto roku vrátila Natalia Martynova. Zda jen dočasně, či trvale, nevíme. I přes to, že videa z Mistra a Markétky už nemáme (pořád to bolí), jsem z toho měla velkou radost, protože je má nejoblíbenější Markétka, ačkoliv ke konci svého posledního runu měla bohužel tendence přehrávat. Ale s dobrými úmysly. Jestli jste v té době sledovali můj blog, chápete jak to myslím. :D
Z jejího říjnového představení je pár moc hezkých fotek a já doufám, že se objeví i ještě nějaké další, protože tyhle nejsou ani jedna s Wolandem. :( :D
Taky bych ráda podotkla, že se mi moc líbí její účes v Kytici smutku. Na tyhle scény, kdy Markétka nosí sepnuté vlasy, Natalii v době jejího poslendího působení obvykle česali poměrně nelichotivý účes, tak je fajn, že už to konečně vypilovali. Taky to mohli stihnout ještě v době, kdy se smělo natáčet. :P :D

image host

Cast change na Broadwayi, leden 2018

18. listopadu 2017 v 21:38 | Lotte |  Obsazení na Broadwayi

Poslední cast change na Broadwayi byla tajemného rázu, protože nového herce titulní role jsme se z ní nedozvěděli, "pouze" jsme zjistili, kdo roli dočasně převezme, než přijde ten tajemný on. :D
Teď už ale víme, že Broadway oslaví své třicáté výročí s mužem, který má s rolí Fantoma bohaté zkušenosti a není jím nikdo jiný, než Švéd Peter Jöback.

Peter Fantoma hrál poprvé v roce 2012 v Londýně, poté v roce 2013 na Broadwayi a naposledy ve Stockholmu v roce 2016.
Mimo Fantoma mezi jeho divadelní kredity patří Chris v Miss Saigon ve West Endu, je originální Michael z Čarodějek z Eastwicku a je držitelem dvou švédských obdob cen Tony a to za role Roberta v Kristině, a za roli Emceeho v Kabaretu. Mimo to ve Stockholmu ztvárnil také titulní roli ve Sweeneym Toddovi v roce 2013.

Nicméně i tohle obsazení je pouze dočasného rázu. Peterovo první představení bude 15. ledna 2018 a poslední už 31. března 2018. Na definitvní obsazení nového Fantoma s plným, tedy ročním kontraktem, tak stále ještě čekáme.

Zdroj:
http://www.playbill.com/article/broadways-phantom-of-the-opera-names-its-30th-anniversary-phantom

Oficiální fotografie nového obsazení v Londýně (listopad 2017)

18. listopadu 2017 v 19:56 | Lotte |  Fantom Opery West End
Oficiální fotografie z West Endu obvykle přichází měsíc, dva po cast change a ani tentokrát nás Londýn nezklamal. :) Jde o sadu poměrně typických momentek - fotka na lodi, MOTN póza, Christine ve Wishing šatech jak se pochmurně dívá do partitury, Christine alternace v PONR šatech, Raoul a Christine s vyděšeným výrazem....
Ale i tak fotky potěší, už jen proto, že jsou fanouškům vypouštěny pravidelně, na což na takové Broadwayi pěkně kašlou. :D
Nejvíc se mi líbí asi ta fotka Raoula a Christine, Kelly krásně vytihla ten výraz děsu, hodně hereček má na téhle fotce, s prominutím, tendence tvářit se spíš unyle.

Připomínám, že současné obsazení hlavních rolí čítá Bena Lewise jako Fantoma, Kelly Mathieson jako Christine, Amy Manford jako Christine alternaci a Jeremyho Taylora jako Raoula.

(A Ben je úplně k nepoznání. :D)

image host

Fanotm Opery Moskva - video záznam představení

18. listopadu 2017 v 19:38 | Lotte |  Fantom Opery Rusko
Možná se mi teď budete smát a říkat mi blesku, protože tohle video je na YT už od září, ale je volně dostupný záznam celého představení Fantoma Opery v Moskvě! :D
A záznam ještě nestáhli nejspíš proto, že ta inscenace už neexistuje a nikdo už to nehlídá? Tak či tak bych se stahováním asi neotálela. :)

V obsazení máme Ivana Ozhogina v titulní roli, Tamaru Kotovou jako Christine a Eugenyho Zaytseva v roli Raoula.

Já už jedno video z Ruska mám, ale dostala jsem ho pod podmínkou, že ho nebudu sdílet dál a jsem hodně překvapená, že tohle není to samé video. Netušila jsem, že Ivan a Tamara mají víc záznamů. Ale tím líp, že. A je to celé to o lepší, že teď už se můžu podělit. :)Tanzsaal - Drew Sarich, Abla Alaoui

17. listopadu 2017 v 21:48 | Lotte |  Tanz der Vampire
Nojéje! Dámy a pánové, video z Tanz der Vampire ve Vídni!
Ne tak úplně kvalitnín, natáčené na výšku, ale mohlo by být hůř, znáte to. :D
Ach, jak převelice mi Drewův Krolock chyběl. Prosím, víc videí!!! :D (A lepších. :D)Videa z Tanz der Vampire v Hamburku (21. 10. 2017)

17. listopadu 2017 v 21:10 | Lotte |  Tanz der Vampire
Vesmír nás poctil dalšími videi Tanzu v Hamburku. Videa jsou od stejné autorky, jako ta poslední a i kvalita je na podobné úrovni. Sice je natáčeno z předních řad, ale nejspíš jenom na mobil a bez přiblížení. Nicméně si troufám tvrdit, že nahrávající měla na tohle představení zatím nejlepší výhled a když herci přejdou na určité místo na jevišti, jsou opravdu hodně blízko kameře, což je skvělé, hlavně v Krolockových scénách. :D


Průhledné barvy - fotografie z představení

17. listopadu 2017 v 18:57 | Lotte |  Ivan Ozhogin (Иван Ожогин)
O představení Průhledné barvy (aneb líp to už nepřeložím) jsem informovala už zde, takže věřím, že není třeba nic dodávat, snd jen, že to vypadá čím dál tím zajímavěji. :)

image host

Lottin (ne)divadelní deníček: Děsněj pátek

12. listopadu 2017 v 20:01 | Lotte |  Lottin (ne)divadelní deníček

Uvedením muzikálu "Freaky Friday" - Děsnej pátek se Městskému divadlu Brno povedl husarský kousek. Muzikál je totiž velice nový - tak nový, že brněnská premiéra předběhla dokonce i tu broadwayskou a jedná se o první mezinárodní inscenaci. Podle šéfa muzikálového souboru (a zároveň i jeho člena) Petra Gazdíka za to může i velmi úspěšné uvedení Mary Poppins, díky kterému je Disney ve vztahu k Brnu tak vstřícné.

Nejznámnější zpracování příběhu o matce a dceři, které si vymění těla, je za mě film s Lindsay Lohanovou z roku 2003, který mezi mnou a mými kamarádkami frčel, když mi bylo nějakých sladkých třináct.
Překvapilo mě proto, že motiv původně vychází od americké spisovatelky Mary Rodgersové, které vyšla pod stejným názvem Freaky Friday, už v roce 1972 její kniha.
Film z roku 2003 navíc ani není první filmová adaptace, ale až druhá a do značné míry pozměněná. Věrnější své knižní předloze je film z roku 1995 s Jodie Fosterovou v hlavní roli.

Love Never Dies americká tour - oficiální fotografie

9. listopadu 2017 v 21:18 | Lotte |  Love Never Dies americká tour
První americká tour Love Never Dies se oficiálně rozjela a z reportů fanoušků se zdá, že záměr Andrew Lloyd Webbera změnit pro americkou verzi konec (nechat zemřít Fantoma namísto Christine) se zatím neuskutečnil. Dále se zdá, že grandiózní kulisy navržené původně pro australskou inscenaci od Češky Gabriely Týlešové dělají při neustálém cestování docela problémy a často dochází o odkládání představení z technických důvodů a zdá se tedy, že inscenační tým se ještě musí popasovat s problémem, jak tyto kulisy trochu přizpůsobit životu na cestách.
Fanoušci taky spekulují, nakolik jsou role Fantoma a Christine neoficiálně rozdělené. Oficiálně jsou jejich představiteli sice Gardar Thór Cortes a Meghan Picerno, ale soudě dle sociálních sítí, jsou oba podezřele pravidelně nahrazováni svými záskoky, ačkoliv podle oficiálních zdrojů by měli hrát všechna představení.
Jako bonus na konci článku přidávám moc milé video s Gardarem, kde nakoukneme do zákulisí, podíváme se v detailu na líčení jeho deformace (které je oproti originálu hodně zeslabené). Mám Gardara fakt hodně ráda a moc doufám v nějaké video z představení.
Taky je zlaté, jak se v roli Fantoma v LND snaží najít takovou hloubku, i když co si budem, zápletka a vývoj postav není silná stránka tohoto díla.

image host

Cast change na Broadwayi, říjen-listopad 2017

9. listopadu 2017 v 20:44 | Lotte |  Obsazení na Broadwayi
Změna obsazení na Broadwayi se už dlouho očekává, protože v lednu bude inscenace slavit třicáté výročí, na což se nějaká rotace herců dala tušit. Navíc je tu fakt, že současný Fantom, James Barbour, je v roli už nějaké dva roky, takže i to je výmluvné. I když mě překvapuje, že nechtěl ještě zůstat na ono výročí.
Jméno nového Fantoma zatím nicméně neznáme, PR FO nás chytře napíná. Proto Jamese Barboura na limitovaný počet představení dočasně nahradí Laird Mackintosh, který hraje Andrého a understudy Fantoma (k těmto rolím se poté znovu zase vrátí) a překlene tak období čekání na nového Fantoma.
Laird bude v roli Fantoma k vidění od 25. 12. 2017 do 13. 1. 2018, takže vlastně dostane moc hezký vánoční dárek. :)