You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Prosinec 2018

Saintclairova vila - 4. kapitola: Profesor Abronsius

14. prosince 2018 v 22:36 | Lotte |  Saintclairova vila

Jednou za dva měsíce k branám Sainclairovy vily přijel zánovní, ale stále (snad) plně funkční autobus, naložil polovinu obyvatelstva spolu se zdravotnickým personálem, a vyrazil na výlet do nejbližšího přímořského městečka, aby se pacienti mohli nadýchat mořského vzduchu. Ti vzorní, případně ti vyhodnocení jako "bezpeční sobě i okolí", se dokonce směli po náměstí a přilehlých uličkách na jednu celou hodinu rozejít sami, docela bez dozoru.
Reálně tak tento systém znamenal jednu hodinu svobody jedenkrát za dva měsíce. Sára tyto výlety většinou absolvovala s Magdalénou, ale dnes tomu tak nebylo. Magdaléna kvůli svému tajnému nočnímu výletu "na počítač" (Sára upřímně nevěřila, že to byl skutečný cíl její tajné noční toulky - na počítačové učebně byl stejně zablokovaný Facebook, Twitter a všechny další sociální sítě, tak k čemu se namáhat?) nedostala povolení zúčastnit se dnešní vyjížďky.
Sáru to samozřejmě velice mrzelo a tak dále, což Magdaléně s lítostivým výrazem nejednou vyjádřila, ale ve chvíli, kdy osamoceně vystoupila na poklidné náměstí s fontánou, několika lavičkami a pomníkem padlým 2. světové války, pociťovala z dnešního dne větší nadšení než kdykoliv předtím.
Klíčové bylo, aby se od zbytku skupiny co nejrychleji odpojila a tvářila se, že je vůbec nezná. Místní pacienty Saintclairovy vily nenáviděli. Narušovali poklid jejich perfektního malého městečka s udržovanými předzahrádkami a představovali pro místní nechutné bláto na jejich nablýskaných botách.