You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Červen 2019

Design léto 2019

23. června 2019 v 19:25 | Lotte |  By the Way
Vzhledem k mému poslednímu muzikálovému článku jistě není překvapením, že jsem Tahmed poprosila o kabátek právě s Notre Dame de Paris. A za co jsem zvlášť vděčná je fakt, že se tam vešel i Frollo Daniel Lavoie. O:) :D
Líbí se mi, jak mezi ním, a fotkou Quasimoda, který svírá bezvládnou Esmeraldu, tančí napůl průsvitná Helene Segara, originální Esme, nedostižný přízrak pro ně oba. Je maličko škoda, že fotka úplně vpravo není tak ostrá jako ty zbylé, ale kvalitě fotky neporučíš.
Taky mám za to, že část blogu vyšetřená pro text je o trošičku širší než byla, může to být jen mé zdání, ale mám takový pocit. :D
Barvičky jsou laděné do zajímavého odstínu tmavší hnědé, která má trochu oranžový nádech, což je perfektní, je to tmavší, než obvyklé letní designy, ale pořád to má teplý nádech, hodně se mi to líbí.

V závěrečné části článku skládám tradiční vřelé díky Tahmed, která kabátek vytvořila, už je to pěkných pár let, co mi designy tvoří, věnovala tomu spoustu času a energie - nehledě na fakt, že mi je i nastavuje - a já si toho opravdu cením, díky, díky.

No a na závěr - užijte si léto! :)


Náhradnice - 4. kapitola: Estella

19. června 2019 v 20:23 | Lotte |  Náhradnice

Estella v zrcadle naposledy zkontrolovala svůj odraz a zhluboka se nadechla.
"Naprosto bez chybičky, ani jeden vlásek rozcuchaný, ani jeden záhyb pomačkaný, šperky dokonale sladěné," okomentovala její počínání s drobným náznakem ironie Natálie. Nikdy ji nešetřila, a to ani teď, když se z ní stala císařovna. Docela to na ni dělalo dojem.
Potřásla hlavou a ustoupila od velkého zrcadla, které si do pokoje nechala donést z bývalé ložnice císařovny Emmy, Mercedesiny matky. Zaslechla, že se nad tím někteří pohoršovali, ale ona nechápala, o co jim šlo. Žádná drzost ani neúcta v tom nebyla, prostě se jí líbilo jedno hloupé zrcadlo po bývalé císařovně, na které jako císařovna stávající měla plný nárok. Stavění Mercedes a její matky na piedestal začínalo být strašně rychle otravné.

Lotteland chronologicky

14. června 2019 v 19:45 | Lotte |  Lotteland
Víte, jak teď na Facebooku máte tu možnost podívat se, co jste postnuli "v tento den před X lety"?
Jelikož je tu se mnou Lotteland už od roku 2011, docela jsem si oblíbila udělat si menší rituál a po každém zveřenění článku zabřednout do archivu Lottelandu a podívat se, na čem jsem frčela v tento den před x lety, protože jestli něco spolehlivě ukáže, jakou "fází" jsem si právě v tom a tom období procházela, je to Lotteland. (A s mojí současnou aktivitou tento rituál nedělám moc často, lol.)

Protože tak moje fanouškovství očividně funguje: z jedné fáze velké obsese nad nějakým muzikálem nebo herci plynule přecházím do druhé, jedinou neměnnou zůstává Fantom, který vždycky bude neochvějnou jedničkou a důvodem, proč jsem se vůbec do divadla zamilovala. Buď je to stoprocentní spalující obsese, nebo nic. Jsem emočně asi intenzivní člověk, nebo co. :D

Při těchto "výletech do nostalgie, aneb wow, už to dělám fakt dlouho" mě už nejednou napadlo sestavit si osobní, subjektivní žebříček těch zlomových muzikálů a herců, vším, co Lottelandem během let otřásalo v základech. A zdůrazňuju, že umění je subjektivní, takže až v tom seznamu nenajdete své oblíbence, nekamenujte mě. :D :D :D

Při sestavování tohoto seznamu jsem si uvědomila, jak těžké pro mě vůbec je, definovat si to slovo "zlomové". Protože je hrozná spousta muzikálů, kterých mám ráda, ale jak mezi nimi vytřídit to nejzásadnější? Bylo to těžké přemýšlení...

Seznam budu čas od času aktualizovat, a dám vědět, že jsem tak učinila, pokud by to někoho třeba zajímalo. :)

Uvidíte, jak hrozně se všechno liší od muzikálu u muzikálu. U herce Fantoma jsem hrozně vybíravá, takže jsou tam ve výsledku jen dvě jména, u Bídníků mým největším zážitkem zůstává záznam pětadvacítky, takže je to víceméně obsazení z RAH, prostě všechno je to případ od případu.

Nu a vím, že Don Giovanni do výčtu moc nezapadá, ale...prostě je tam, je pro mě důležitý. :)

Na konec chci ještě říct, že vůbec nic na tomhle žebříčku není v nějakém pořadí oblíbenosti, všechno je čistě chronologické: kdy jsem objevila daný muzikál, i kdy jsem objevila dané herce...je možné, že v některých případech mě už klame paměť, ale mám za to, že tak jak to uvidíte, je opravdu to správné časové zařazení "událostí". :D

A ještě úplně na konec: tučně zvýraznění jsou ti speciální lidé, kteří se na tomto seznamu objevují vícekrát a obzvlášť se tak v průběhu let zapsali do mého srdéčka. :D :D


Notre Dame de Paris, symbol pro Francii v mnoha ohledech, včetně toho muzikálového

13. června 2019 v 19:25 | Lotte |  Notre Dame de Paris

(© Alessandro Dobici)

Předpokládám, že první myšlenka, která se teď nabízí je: "jasně, teď, když každý mluví o vyhoření Notre Dame, budeš psát o Notre Dame", a já se musím přiznat, že sledování toho požáru, který mi zlomil srdce, mě opravdu popostrčilo k tomu konečně se na tento muzikál podívat. Když o něm v roce 2011 (!!!) Bára napsala článek, moje reakce byla, že si to dávám na seznam a určitě se na to podívám a je smutné, že ve výsledku mi trvalo osm let to reálně udělat, ale já se k tomu prostě potřebovala postupně propracovat a věřím, že NDdP mi do života vstoupilo přesně tehdy, kdy mělo.

Náhradnice - 3. kapitola: Alexej

8. června 2019 v 18:53 | Lotte |  Náhradnice
Omlouvám se za tu šílenou nepravidelnost s mým blogováním, ale můžu říct jen tolik, že tohle je šílené životní období...heh. :)
Před deseti lety a deseti kilogramy Alexej míval ježdění na koni rád. Teď se jen nešťastně kolébal na ještě nešťastnější klisně a útrpně počítal metry k palácové bráně, kde sebe i koně konečně osvobodí z mizérie. Přímo před ním jela princezna Danielle, mladší sestra císařovny regentky, které se na hrudi houpal margaretský řád narychlo udělený poté, co si palác s hrůzou uvědomil, že je teď vlastně nástupnicí trůnu…byly ty chaotické časy. Princezna Danielle byla pošetilé plaché dítě, takže ji raději ani neupozorňoval, že podle protokolu by řád měla nosit pouze k formálním reprezentativním událostem, do nichž se projížďka v parku ani omylem nepočítala.
Úplně v čele jela císařovna regentka, která byla příčinou náhlého přelidnění Alexanderova parku, neboť dnešek byl pro dychtivé twighburgské obyvatele první příležitostí, kdy mohli na vlastní oči spatřit svoji novou císařovnu regentku.
Oděná do temně růžového jezdeckého oblečení s kloboučkem podle poslední módy v jejich malém průvodu přímo zářila, a Alexej nepochyboval, že růžová bude hitem letošní sezony. Sluneční paprsky se efektivně odrážely v jejích blonďatých vlasech, když pohodila hlavou a zasmála se čemusi, co jí řekl Mathieu, jedoucí po jejím boku, který si tohle představení neužíval o nic víc než Alexej, ale na rozdíl od něj to alespoň dovedl předstírat.