You are enough. You are so enough, it's unbelievable, how enough you are. (Sierra Boggess)

Prosinec 2019

Náhradnice - 17. kapitola: Estella

29. prosince 2019 v 11:00 | Lotte |  Náhradnice

Součástí Estelliných narozenin nebyly jen oslavy a ohňostroje, ale i další, nudné věci. Mezi ně patřila i spousta charity a navštěvování vysoce pochybných míst, kam by za jiných okolností nestrčila ani nos.
Musela se smát všem těm lidem, kteří jí záviděli korunu a mysleli si, že si teď může dělat, co se jí zlíbí. Pravda, v mnoha ohledech teď byla svobodnější než kdokoliv jiný, stejnou měrou však byla i svázaná a pohlížela na svět skrze zlaté mříže. Byl to kuriózní tanec na tenkém ledě a veškeré to pozlátko, které všem škarohlídům stavěla na odiv, stejně nebylo její. Bylo jen půjčené, a Petrov a jemu podobní se třásli nedočkavostí, jen aby jí to všechno mohli zase sebrat. Ano, vše za předpokladu, že se Lyrica zase probudí, jenže po deseti měsících se lidé oprávněně začali ptát, zdali se to ještě stane. Jenže Lyrica se probudí, musí se probudit, a víc o tom Estella nechtěla slyšet, protože kdykoliv uvažovala o opačném scénáři, rozlila se jí po celém těle tíživá panika.

Kabátek zima 2019

21. prosince 2019 v 16:44 | Lotte |  By the Way
Nechápu, kdy se stalo, že přišel prosinec a konec roku. Velice děsivé. :D
Nicméně je mi radostí, že se na kabátek Lottelandu poprvé dostal můj velký oblíbenec Adam Plachetka! Jak můžete vidět v menu, zážitek z jeho recitálu v Brně řadím k mým nejlepším kulturním večerům vůbec. :)
A i mimo jeho osobu - kostelní pozadí, ve kterém tento photoshoot pořirozval, následné ladění barev - všechno je to takhle na Vánoce velmi krásné a milé.
A tímto mi i dovolte, abych vám popřála hezké a hlavně klidné svátky! :)

A jako tradičně - tisíceré díky Tahmed, která je autorkou i tohoto kabátku. :)


In a Savage Land (1999)

21. prosince 2019 v 16:06 | Lotte |  Lotte's cinema
Zdroj: IMDb

Tak se v našem cestování napříč kariérou Rufuse Sewella po delší době zase o něco chronologicky posouváme. O rok. :D
IASL je film, který by mě za normálních okolností po přečtení synopse nenalákal, ale zase je fajn, že si takto díky Rufusovi rozšiřuju obzory. Na tomto filmu je úplně nejdůležitější jeho zasazení: Nová Guinea, film je prosycený její kulturou, řečí a způsobem života, který se vybočuje všemu, na co byla hlavní hrdinka doposud zvyklá.

Náhradnice - 16. kapitola: Alexej

18. prosince 2019 v 21:37 | Lotte |  Náhradnice
Jakože já vím, že je tahle kapitola strašně krátká, ale co je malé, to je milé. A taky si u této příležitosti můžeme zavzpomínat, na staré časy, kdy kapitoly mých fanfikcí byly o rozsahu dvou odstavců. :D


Za okny Alexejovy knihovny se převalovaly zlověstné chuchvalce mlhy, které spolu s rozbahněnou půdou, do které se vsákl čerstvě roztátý sníh, vytvářely deprimující scenérii. Listopad se už chýlil ke konci, Vánoce byly na dohled, a sníh pořád nepřicházel, respektive se v nezvykle teplém počasí nedokázal udržet, a co přes noc napadalo, do poledne zase roztálo. Počasí se poslední dobou měnilo tak prudce, jako kdyby si z nich tropilo legraci, a po nezvykle chladném říjnu, přišel nezvykle teplý listopad. Byl to smutný začarovaný kruh, hodně podobný regentčině vládě.

Illuminata (1998)

15. prosince 2019 v 22:57 | Lotte |  Lotte's cinema

Pořád rok 1998, drazí, ale už naposled. :D
Ráda bych vám tenhle film nějak pěkně zaškatulkovala jako ty předešlé, ale upřímně řečeno bych netušila jak. Určitě bych nelhala, kdybych řekla, že je to film velmi divný, vtipný, roztříštěný a svým zvláštním způsobem dovede zahřát na srdci. Tož nějak tak.

Martha, meet Frank, Daniel and Laurence (The Very Thought Of You) - (1998)

12. prosince 2019 v 22:39 | Lotte |  Lotte's cinema



Ano, pořád rok 1998, přátelé! K dobovému dramatu a science-fiction si můžeme doplnit i romantickou komedii. Rok 98 musel být dobrý rok. Kam se člověk podíval, tam hrál Rufus. :D

Náhradnice - 15. kapitola: Estella

10. prosince 2019 v 10:41 | Lotte |  Náhradnice

Estella s drobným úsměvem sledovala skupinku sloužících, jak rozkrajuje její narozeninový dort. Ano, celou skupinku, tak velký a nákladný byl. Očekávala, že ji Petrov, tak jako zbytek města, přivítá s tichým pohrdáním jako "titairijského zaprodance", ale namísto toho s ní slavil narozeniny. Vůbec ničemu nerozuměla a nechtělo se jí věřit, že se skutečně jen snažil urovnat jejich vztahy, jak jí tvrdil Mathieu. Jistě za tím musel být i nějaký postranní motiv, jen ještě nevěděla jaký.
Přesto však nasadila široký úsměv a jako jednomu z mála mu kousek svého dortu předala osobně - ale jenom proto, že ji o to Mathieu prosil tak usedavě, jako kdyby na tom záležel jeho život. No tak jestli mu to udělá radost…
Předala by talíř i jemu, jako její osobní tajemník si takovou poctu jistě zasloužil, ale on najednou zmizel, jako kdyby se do země propadl.
"Ty jsi Mathieuovi nevyřídila, že s ním chci tančit?" usykla směrem k Natálii.

Dark City (1998)

6. prosince 2019 v 15:54 | Lotte |  Lotte's cinema

Zdroj: IMDB

Vracím se k vám po velice…velice dlouhé pauze. Ale neobávejte se, já na svoji cestu napříč kariérou Rufuse Sewella nezapomínám! (Lol, já vím, nikdo se neobával).

Dlouhé odmlce navzdory ale pořád zůstáváme ve stejném roce, a Rufus si od romantického dobového filmu odskočil do science-fiction ve stylu dark noir. Ten pán se nikdy nenudí.